Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

10 Erkek Saç Efsanesi Debunked

Yanlış bilgi tehlikelidir. İster bir banka bozma bahsi koyuyor olun, ister Google’ın sözüne göre sol hamstringinizdeki tuhaf ağrının muhtemelen sizi öldüreceği sözünü alıyor olun, yanlışlığa dayalı sonuçlar çıkarmak ciddi sonuçlar doğurabilir. Aynı şey saçınız için de geçerli. İnsanların size verdiği her tavsiyeyi – her gün yıkamaktan bir daha asla yıkamamaya kadar – neşeyle kabul edin […]

15 Kasım 2020 - 21:54 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi. A+A-

10 Erkek Saç Efsanesi Debunked

Yanlış bilgi tehlikelidir. İster bir banka bozma bahsi koyuyor olun, ister Google’ın sözüne göre sol hamstringinizdeki tuhaf ağrının muhtemelen sizi öldüreceği sözünü alıyor olun, yanlışlığa dayalı sonuçlar çıkarmak ciddi sonuçlar doğurabilir.

Aynı şey saçınız için de geçerli. İnsanların size verdiği her tavsiyeyi – her gün yıkamaktan bir daha asla yıkamamaya kadar – neşeyle kabul edin ve barnetiniz zarar görebilir. Saçınızın bu yanlış iddiaların kurbanı olmasına izin vermeyin; Sahte haberlerden foliküler gerçeği anlatmak için bu kılavuzu izleyin.

Gri Saç Koparmak Daha Fazla Büyüme Sağlar

Yaşlı eşlerin favorisi, yaşlanmanın ilk belirtilerini başınızdan zorla çekmenin yalnızca süreci hızlandıracağı düşüncesi, saçın bir bitkiyle aynı şekilde uzadığı yanılgısına dayanır.

“Bir bitkinin kökünü bölerseniz, her iki gövde de çiçek açabilir, ancak saç koparmak tam olarak bunu yapar [and nothing more]Saç dökülmesi uzmanı ve Hairmedic kliniğinin yöneticisi Iain Sallis, ”diyor. “Saçı sadece kafa derisi seviyesinde kırarsanız – ve tüm saçı toplamazsanız – yine de uzar, ancak katları halinde çıkmaz.”

Bir gri saç genellikle daha fazlasının geleceği anlamına geldiğinden, onları toplamaya devam etmek size çalışacak çok şey bırakmayabilir. Gümüş yukarı doğru yayılıyorsa, koparmayı bırakın ve nazikçe grileşmeye başlayın veya özel bir boya ile sorunlu bölgeleri rötuşlayın.

Şapka Giymek Seni Kel Yapar

Bu kafatası temelli horoz ve boğa hikayesinin biraz da olsa doğru olması için, şapkanızın foliküllere olan dolaşımı kesecek kadar sıkı olması gerekir, bu durumda muhtemelen bakım için çok bayılacaksınız.

Ancak bu rahat ve yeni snapback risksiz gelmiyor. Huckle The Barber’ın sahibi Chris Ward, “Şapkalar saç dökülmesine neden olmaz, ancak her gün bir şapka takmak saç tellerine sürekli uygulanan baskı nedeniyle saç kırılmasına ve hasara neden olabilir” diyor.

Bu sezonun beyzbol şapkalarını satın almakta özgürken, arada bir başınızı mola vermeyi unutmayın ve kafanızın boğulmamasına değil üzerine oturduğundan emin olun.

Kepek Sadece Kuru Saç Derisidir

Karlı omuzların susamış bir kafa derisinden kaynaklandığını mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Erkeklerin karşılaştığı birçok utanç verici vücut probleminden biri olan kepek, genellikle kuru kafa derisi ile karıştırılır, çünkü iki durumun semptomları benzerdir – ancak aynı değildirler.

Sallis, “Bilim adamları kepeğe ciltteki maya dengesizliğinin neden olduğuna inanıyor” diyor. “Hepimizin kafa derisinde maya var, ancak özellikle biri – Malassezia furfur olarak bilinir – çoğalabilir ve ciltte iltihaplı bir tepkiyi tetikleyebilir. Bu, cildin en üst katmanının düzensiz bir şekilde ayrılmasına ve saçınızda ve giysilerinizde gördüğünüz beyaz pulların oluşmasına neden olur. “

Kepek, daha fazla su içerek ve morina karaciğeri yağı kapsüllerini geri atarak hafifletilmez, bu nedenle ilişkili semptomları hafifletmek ve kafa derinizi sakin ve taze bırakmak için tasarlanmış hafif bir mantar önleyici şampuan deneyin.

Saçın Temiz Kalması İçin Günlük Şampuanlanması Gerekir

Temizliğe neredeyse komik bir şekilde takıntılı bir dünyada, paspasınızın günlük temizlik gerektirdiğini düşündüğünüz için affedilirsiniz. Ama tıpkı hipokondri hastası meslektaşınızın taşıdığı endüstriyel boyutta el dezenfektanı şişesi gibi, yarardan çok zarar veriyor olabilir.

Berber mini zincir Ruffians’ın kreatif direktörü Denis Robinson, “Herkesin saçı farklı oranlarda yağ üretir” diyor. “Yağlanmaya başladığını hissettiğinizde saçınızı yıkamalısınız – bazı insanlar için günlük olabilir, diğerleri için bir hafta kadar sürebilir.”

Yağı, kirleri ve ürün birikimini bir tutam emmek için kuru şampuana çevirin. Ancak, aşırı kullanım saç derisi sorunlarına ve hatta saç dökülmesine neden olabileceğinden, bunu her gün gitmeniz gereken yer haline getirmeyin.

Saçınızı Ne Kadar Keserseniz, O Kadar Hızlı Uzar

Düşük solmanın taze görünmesini sağlamak için berbere haftalık bir ziyarette (banka bakiyesi izin verirse) yanlış bir şey yoktur. Ve bunu yapmanın kilitlerinizin daha hızlı uzamasına neden olacağı korkusu basitçe BS’dir.

Sallis, “Saç bir protein lifidir” diyor. “Elyafı üreten ampul canlı olsa da, saçın kendisi ne canlı ne de ölüdür (ölmek için en başta canlı olması gerekirdi) ve bu nedenle kesme dahil hiçbir şey tarafından uyarılamaz.”

Saçınızın uzama hızı çoğunlukla genleriniz ve diyet gibi yaşam tarzı faktörleri tarafından belirlenir. Eğer bir saz seyreltme problemi ise, tek tek tellerin hacmini maksimize eden ürünlerle illüzyona daha kalın büyüme vermek mümkündür.

Ucuz Bir Saç Kesimi Pahalı Bir Saç Kesimi Kadar İyi

Elbette, aynı şekilde bir sandviç torbası da gerçek bir prezervatif kadar iyidir ve bir arka sokak dövmesi kesinlikle sizi bazı Viktorya dönemi hastalığına yakalanmaz.

İkinci örneklerde olduğu gibi, üzerinde durmaya değer bazı şeyler var. Saç kesimi bunlardan biridir. Ward, “Ödediğinizin karşılığını almanın eski kuralı” diyor. “Bazı berberler muhtemelen daha çok eğitime, ekipmana ve iyi bir biçime giren her şeye daha fazla para harcamış olacak.”

Elbette istisnalar var. Kısa bir askeri saç kesimi tercih ettiğiniz silahsa, bunu evde sağlam bir çift saç kesme makinesiyle kendiniz yapmak mümkündür, ancak boyun ve kulak bölgelerinin profesyonelce toparlanması için berbere daha az sıklıkta gitmeyi düşünün.

Ani Yıkama Daha İyi Bir Yıkamadır

Pazarlamacıları suçlayın, ancak köpüklü bir yıkamanın özünde temizleyici hiçbir şey yok – sadece üç kat büyüklüğe sahip şampuan ve vücut yıkamalarının özellikle etkili olduğunu düşünmek için eğitildik.

Robinson, “Gerçek şu ki, bir şampuanın işi bitirmek için çok fazla köpürmesine gerek yok” diyor. Bir şey varsa, sülfatlarla dolu bir şampuan (köpürmelerine yardımcı olan kimyasallar) çok sık kullanılırsa saç derinize zarar verebilir, tahriş edebilir ve kurutabilir.

Köpüğü aramak yerine, saçın nemi tutmasına yardımcı olurken sağlıklı bir görünüm kazandırırken kiri ortadan kaldıran bir vitamin olan Panthenol gibi bileşenlere öncelik verin.

Saçınızı ‘Eğitebilirsiniz’

Kaslarınızın aksine, saçınızın uzama şekli bilenemez. Başınızın üstünde olanı ne kadar tararsanız, kurutun veya şekillendirin, kaba kuvvet (ve bütün bir kimyagerin değerinde ürün) kullanmak, türünü veya şeklini kalıcı olarak değiştirmez.

“Nemli saçla uyuduğunuzda, sonra uyanın ve saçınızın uzamasını değiştirmeyen tuhaf bir şekle dönüştüğünü keşfedin – bu, saçın folikül boyunca büyüdüğü yönü değil, saçın şaftının şeklini değiştirdi. Robinson diyor.

Pomad ve saç spreyi gibi saç şekillendirme ürünleri geçici bir düzeltme sunarak, yeleğinizi istediğiniz bir şekle sokmanıza yardımcı olabilir, ancak bunlar saçınızın kök seviyesinde nasıl uzamasını etkileyemediğinden, etkileri genellikle uzun süre kalmaz. yıkama.

Annen Seni Kel Yaptı

Anneniz sizi strese sokabilir, ancak kel bir kafa veya uzaklaşan bir saç çizgisi, en sevdiğim anneye sabitleyemeyeceğiniz bir sorundur.

Robinson, “Popüler inanışın aksine, erkek tipi kellik X kromozomuna bağlı bir özellik değildir” diyor. “Aksine, her iki ebeveynden miras alınan birden fazla genden kaynaklandığına inanılıyor.”

Stres, ilaç tedavisi veya testosteronun bir yan ürünü olan DHT’ye duyarlılık gibi başka nedenler de vardır. Endişeleniyorsanız, bir doktora danışın ve Finasteride veya Minoxidil gibi reçetesiz satılan saçsız tedavilerin cevap olup olmadığını sorun.

Saç Güneşte Daha Hızlı Uzar

Tüm kusurlarına rağmen – artan fotoyaşlanma, ısı bitkinliği, melanom – gökyüzündeki bu büyük radyoaktif kütlenin faydaları var ve güvenli bir şekilde oynamanızı sağlıyor. Ancak dramatik saç büyümesi bunlardan biri değil.

Ward, “Bir sürü erkek sahile gitmeden önce kısa saç kesimi yapmayı tercih ediyor çünkü bunun uzun sürmeyeceğinden endişeleniyorlar, ama durum bu değil” diyor Ward. “D vitamini seviyesinin artması nedeniyle saçlar güneşte daha hızlı uzar, ancak kısa bir tatildeki fark minimum düzeyde olacaktır.”

Bu, kilitlerinize bakmanıza gerek olmadığı anlamına gelmez. UV ışınları, klor ve tuzlu su ile birlikte saç telinin kütikül adı verilen dış kaplamasına zarar vererek kuru bir görünüm ve his sağlar. Kendinizi koruyucu bir tedavi ile donatın ve tamamen kumsalda bir barnet için güneş sonrası kremi ile takip edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka  Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/