10 Harika Kapalı Havuz Tasarımı

Birçok insan, ister eğlence, ister sağlık veya esenlik olsun, evlerinde bir yüzme havuzu olmasını ister. Havuzların pahalı olduğu bilinse de eve çok değer katarlar ve dilediğiniz zaman yüzebileceğiniz bir yeriniz vardır.

İç mekanda her tür havuz inşa edilebilir ve birçok kişi bir spa atmosferi yaratmak için soyunma odaları, duşlar, egzersiz tesisleri, buhar odaları, saunalar, havuz içi bar ve diğer olanakları ekler.

Kapalı havuz

İnsanların hayal gücü ve bütçesi bir kapalı havuz için tek sınırdır. Bir ev inşa edecekseniz, bu havuz için bir alan eklemeyi düşünmek en iyisidir, çünkü daha sonra bu eklemeyle ilgili sorun yaşayacaksınız.

İyi mimarlarla, çevre ile mükemmel olabilecek bir kapalı yüzme havuzu dahil edebilirsiniz. İle çalışmak önemlidir inşaat ve tasarım konusunda tecrübeli mimarlar ve mühendisler bu tür odalar ve kapalı havuz fikirleri.

İsteğinize göre tam bir iklimlendirme sistemine ihtiyacınız olacak ve bunun için bunu yapan kişinin alanında profesyonel olması gerekmektedir.

Kapalı havuz sahibi olma nedenleri

  • Rahatlama: İşten, üniversiteden, kolejden ya da nereden gelirseniz gelin, sessiz bir banyo dışarıdan getirdiğiniz gerginliği ortadan kaldırır.
  • Sosyal ve aile ilişkileri: Bir havuza sahip olmanın temel nedeni, boş zaman veya tatil geçirmek için bir buluşma yeri olacağından, aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenmektir.
  • Gizlilik: Halka açık yüzme havuzlarında her zaman çok fazla gürültü ve sinir bozucu sesler olacaktır, diğer yandan kendi havuzunuzda, diğer insanların sesini ve çığlıklarını rahatsız etmeden huzurun tadını çıkarabilirsiniz.
  • Küçükler için eğlenceli: Su oyunları ve maceraları onları hareket etmeye ve bize hiçbir şey yapmayan video oyunlarından çıkmaya zorlar. Bu oyunlar ve maceralar onları daha hızlı yorarak daha erken yatmalarına, rahat ve mutlu olmalarına neden olur.

Öte yandan akciğer kapasitelerini geliştirdiği ve inhalasyon ve ekshalasyondan sorumlu kasları güçlendirdiği için sağlık alanında onlara yardımcı olur. Bunu bilmek önemlidir yüzme ve su aktiviteleri astımlı küçükler için mükemmeldir.

İpuçları

Bu tür havuzlar için çok pahalı bir örtüye gerek yoktur. Enkaz ve yağmur suyunu dinlenme yerinizden uzak tutan bir çatı yeterlidir. Kapalı havuzlar, açık havuz gibi donma-çözülme döngüleriyle uğraşmak zorunda olmadığından inşaatçılar, modern cam ve seramik karolar gibi malzemeleri de kullanabilir.

Kaliteli cihazlar satın almak önemlidir nem seviyelerini sağladıkları için ısıtma ve havalandırma için. Düşük kaliteli şeyler satın alırsanız, ısıtma ekipmanı için havuzun kendisinden daha fazla ödeyebilirsiniz.

Kapalı havuzlu bir ev iyi bir yatırımdır çünkü yüzme sadece eğlenceli bir hobi değil, aynı zamanda çok faydalı bir egzersizdir. Bu nedenle en iyi mühendisleri ve mimarları aramak ideal çünkü evinizin mekanını bozmadan tasarım konusunda iyi tavsiyeler veriyorlar.

Bir havuz inşa etmek ekonomik faydalar sağlar. Uluslararası araştırmalar bunu onaylıyor Yüzme havuzuna sahip olmak mülkün değerini önemli ölçüde artırır. Coğrafi ve iklimsel faktörler artışın çeşitlenmesine neden olurken, bu çalışmalar bunu% 7 ile% 20 arasına yerleştiriyor.

kapalı havuzlu ev planı