10 kolay adımda Mısır baklavası nasıl yapılır

Pek çok ev hanımı, onu diğer pek çok çeşidin favorisi yapan harika tadı ve her evde mevcut olan ve fahiş finansal maliyet gerektirmeyen basit malzemelerle uygulama kolaylığı nedeniyle eski Mısır baklavasını nasıl yapacağını arıyor, bu yüzden nasıl hazırlanacağını birlikte öğreneceğiz. Baklava adım adım En lezzetli tatlılar Her zaman premium web sitemiz üzerinden bizi takip edin Mısır mutfağı.

Mısır baklavası ve bileşenleri nasıl yapılır

 • Bir kilo çok amaçlı un.
 • ¾ oda sıcaklığında tereyağı.
 • 2 bardak su
 • Bir tutam tuz.
 • Bir fincan nişasta.

Çap bileşenleri

 • 2 su bardağı şeker.
 • Bir bardak su.
 • Yarım kaşık limon.
 • Yarım kaşık gül suyu.

Baklava dolgusu

Muhallebi, kuruyemiş, krema ya da diğer dolgular kullanarak aile bireylerinizin lezzet tercihlerine göre baklava dolgusu seçimi size kalmış.

Mısır baklavası nasıl yapılır

Mısır baklavası nasıl yapılır

 1. Mısır baklavası yapmanın yolu sizin için çok kolay, önce un ve tuz olan kuru malzemeleri bir araya getirmeniz ve ardından yavaş yavaş tereyağını sürekli karıştırarak eklemeniz gerekiyor.
 2. Karışım homojen hale geldikten sonra su ilave edin ve yapışkan bir hamur elde edene kadar çırpmaya devam edin.
 3. Hamuru bir parça bezle örtün ve bir saat ılık bir yerde bırakın ve ardından küçük yuvarlak parçalara bölün.
 4. Topları geniş bir tabağa yayın, üzerlerine nişasta sürün, iyice örtün ve yaklaşık yarım saat buzdolabında bekletin.
 5. Daha sonra tepsi yağlı bir maddeyle yağlanır ve hamur ince tabakalar oluşturacak şekilde iyice yayılır.
 6. Her bir hamur katmanını her iki tarafına da tereyağı ile yayın ve iki eşit yarıya bölün.
 7. İlk yarıyı uygulamayı bitirdikten sonra, önceden hazırlamanız gereken bir puding olması durumunda en sevdiğiniz dolguyu ekleyin ve soğuyana kadar kenara bırakın.
 8. Hamur katmanları üzerine eşit şekilde doldurma işlemi bittikten sonra, ikinci kısım, katmanlar bitene kadar aynı tereyağı basamağı tekrarlanarak ilave edilir.
 9. Baklava istenilen şekilde kare veya üçgen şeklinde kesilerek fırın orta sıcaklıkta ısıtılır ve yaklaşık 20 dakika süren pişirme için yerleştirilir ve rengi altın olunca fırından çıkarılıp damlama ile tatlandırılarak tamamen emilene kadar bekletilir.
 10. Şurubu hazırlamak için malzemeleri ekleyin ve biraz yapışkan bir kıvama gelene kadar orta ateşte 10 dakika bekletin ve serin bir yerde bırakın.