10 Sonbahar Stili Hemen Yapmak İçin kış modası

HBO’nun çılgınca popüler ortaçağ fantastik destanı kuzey yarımkürede herhangi bir yerde geçtiyse, muhtemelen Game of Thrones’un en sık alıntılanan sloganı daha çok şöyle olurdu: “Kış geliyor. Hayır, bekle, yine sıcak. Boşver.”

Durum böyle olmasa da, bir sezondan diğerine geçme sürecinin tamamı Westeros, Wolverhampton veya Wisconsin vatandaşları için daha az bir savaş değildir.

Gardırobunuzu daha soğuk aylara taşımanıza yardımcı olmak için, işte bu garip ara dönem ve beraberinde getirdiği stil ikilemleriyle sorunsuz bir şekilde başa çıkmanız için 10 ipucu.

Dış Katmanınızı Hava Koşullarına Dayanıklı Yapın

Önümüzdeki sonbahar günleri, ara sıra meydana gelen kuru dönemlerle noktalanan şiddetli sağanak yağışların adil payını getireceğinden emin, bu da kendinizi buna göre donatmanız gerektiği anlamına geliyor.

Teknik yağmurluklar – Gore-Tex kumaşlar ve bantlı dikişler gibi detaylarla yapılmış sağlam dış giyim ürünleri – sezon için gardırop öncelikleri listenizde üst sıralarda yer almalıdır.

Merhametli bir şekilde, hava koşullarına dayanıklı üst katmanlar, son yıllarda bir görüntü yükseltmesinden geçti ve şimdi, trainpotter’dan daha trend belirleyici görünen keskin, çağdaş silüetlerle geliyor. Sert bir mac veya balıkçı ceketine dönüştürülemiyorsan, su geçirmez mumlu veya kaplamalı pamuklu bombardıman uçaklarına dikkat et.

Soğuk Havada Cildinizin Üstünde Tutun

Elbette, kendinizi bir Akdeniz kayasının üzerinde güneşlenen bir yazdan yeni dönmüş olabilirsiniz, ancak tımar rejiminizin sonbaharın başlangıcıyla başa çıkmak için nasıl uyarlanması gerektiğini düşünmenin zamanı geldi.

Rüzgarları ve soğuk havaları desteklemek, cildi tahrip edebilir, kurutabilir ve her türlü pisliğe neden olabilir. Cilt onarıcı E vitamini ile aşılanmış ürünleri arayın ve sadece kış olduğu için SPF korumasına da ihtiyacınız olmadığını düşünmeyin. Gökyüzünde bulutlar ve kaldırımda su birikintileri olsa da, cildiniz hala erken yaşlanmaya neden olabilecek güneş ışınlarına eğilimlidir.

Bu noktada, akşam rutininize yenileyici bir gece kremi eklemeye değer. Yatmadan önce nemlendirmek her zaman iyi bir fikirdir çünkü cilt, onarım moduna geçtiğinde geceleri kremleri daha iyi emer.

Çizmelerin Arkadaşınız Olduğunu Öğrenin

Yazdan sonbahara geçişin tuzaklarla dolu olduğu bir sır değil, ancak Tabiat Ana ayakkabı bölümünde de sorunlara neden olabilir.

Sağlam iş botları, görev dışı kıyafetler söz konusu olduğunda sürekli değişen iklimden uzak durmanın güvenilir bir yoludur. Ancak, toynaklarınızı dış etkenlerden koruyan ve süslenebilen bir stile ihtiyacınız varsa, ihtiyacınız olan bir çift Chelsea kramponudur.

Kot pantolon ve deri ceket gibi bir takım elbise ile rahatça oturabilen, her duruma zahmetsizce uyum sağlayacak bir ayakkabı için siyah deri bir çift tercih edin.

Taşıma Çantası (Pratik) Çanta

Göz alıcı birçok örnek mevcut olduğundan, bir çantanın aynı zamanda pratik bir amaca hizmet ettiğini unutmak kolaydır.

Şık bir sırt çantası veya çantanın yalnızca bir görünümü birbirine bağlama gücü yoktur, aynı zamanda sıcak bir ofis, soğuk sokak ve boğucu metro arasında giderken bu ekstra katmanları istiflemek için de gereklidir.

Doğal olarak, kompakt şemsiyenizi ve hava şartlarına meydan okuyan saç ürünlerini saklamak için bir yere ihtiyacınız olacak, bu yüzden iç ceplerle dolu basit bir tasarım seçmek tamamen mantıklı.

Katman Yapmayı Öğrenin

Havadan hoşlanmıyorsanız, birkaç dakika bekleyin diye eski bir söz vardır. Bu hiçbir zaman sonbahara geçişten daha doğru değildir.

Sıcaklıktaki ani yükselme ve düşüşü alt etmenin anahtarı, kıyafetinizi mümkün olduğunca uyarlanabilir tutmaktır; ideal olarak, bir an önce üst üste konulabilen ve soyulabilen birden çok, hafif katman kullanarak.

En önemlisi, bu kurucu parçaların her birinin en dış katman olarak kendi başına çalışması gerekir ve bu nedenle pamuk veya yün gibi doğal, nefes alabilen kumaşlardan yapılmış olmalıdır. Kot gömlekleri, hafif ceketleri ve hırkaları düşünün.

Ayakkabı Koruyucu Sprey

Öngörülemeyen sağanak yağışlar, geçiş sezonunun önemli bir parçası olduğundan, ayakkabılarınızla önleyici tedbirler almanız önemlidir. Ayakkabılarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak ve kalıcı hasarları önlemek için, iki haftada bir hidrofobik bir koruyucu sprey uygulayın.

Bununla birlikte – ya da daha doğrusu – ayakkabılarınız şiddetli bir duşa takılırsa, bu bile onları kurtarmak için yeterli olmayabilir. Sebep olunan hasarı gidermek için doğal olarak kurumasına izin vermeniz (ısı deride çatlamalara ve hasara neden olabilir) ve şeklini korumaya ve üst kısımdan nem çekmeye yardımcı olmak için gazete kağıdı ile doldurmanız çok önemlidir.

Süet ve kanvas stillerinizi birkaç aylığına emekli etme zamanının geldiğini söylemeye gerek yok. Ancak süet chukka botlarınızla kendinizi ayıramazsanız, o zaman en azından evden çıkmadan önce hava durumunu kontrol edin.

Bir Overshirt Yatırım Yapın

Muhtemelen geçiş cephaneliğindeki en önemli zırh parçalarından biri olan kaliteli bir üst gömlek, gömlek ve ceket arasındaki mükemmel dengeyi sağlar.

Daha sıcak günlerde, bir paltonun aşırı olduğu zamanlarda, hava şartlarına karşı ek koruma için iyi kesilmiş bir örnek bir tişörtün üzerine serilebilir. Bununla birlikte, cıva düşmeye başladığında, yalıtkan bir orta tabaka olarak daha ağır bir şeyin altında oluklu çalışır.

Kısacası, ince ceket, özünde çok yönlülüğü ve uyarlanabilirliği olan terzilik amaçlı bir İsviçre Çakısıdır. En iyi stiller, yün, pazen veya ağır pamuktan yapılmış toprak tonları veya bufalo çekleri ile gelir.

Daha Zengin, Daha Derin Tonlar İçin Kalın Parlaklıkları Değiştirin

Soğuk aylarda renk konusunda uyulması gereken çok az zor ve hızlı kural vardır, bunun dışında biraz giymek için kararlı bir çaba göstermeniz gerekir.

Bununla birlikte, gardırobunuzun mevsime uygun görünmesini ve hissetmesini istiyorsanız, daha zengin, toprak tonları lehine parlak ve cesur tonlardan kaçınmak hem güvenli hem de şıktır.

Bir nokta geçişli gardırobun yapı taşlarını oluşturmak için yanık turuncu, bordo, hardal ve şişe yeşili paletini temel indigo denim ve koyu derilerle birleştirin.

Toplu Yukarı

Elbette, hava dönüşte, ancak bu imza stilinizi tamamen terk etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Terzilik havanızı tersyüz etmek yerine, mevcut sıcak hava zımbalarınızın ağır seçeneklerini tercih edin.

Geçtiğimiz Eylül ayında, hafif streç kotlar yerini sert, ham veya ham veya kenarlı kot pantolonlara bırakırken, pamuklu pantolonlar dimi versiyonların yerini alabilir. Aynı şekilde, gömlek koleksiyonunuzu fırfırsız pamuklu düğmelerden daha kalın pazen veya kot stillerine yükselterek veya uzun kollu versiyonlar için yazlık tişört ve poloları değiştirerek sallayabilirsiniz.

Esasen, kıyafet kombinasyonlarınızı aynı tutuyorsunuz, ancak savunmanızı öğelere karşı terbiyeli bir profesyonel gibi görünmesi için güçlendiriyorsunuz.

Sorunsuz Bir Saç Kesimi Yapın

Sonbahar / kış aylarında saç söz konusu olduğunda, mağara adamı içgüdüleriniz, bunun daha çok, daha iyi (yalıtım, değil mi?) Olduğunu varsayarak affedilir. Ancak bu uzun kilitler, aynı zamanda, lapa lapa, kaşıntılı, kuru bir karmaşaya dönüşmekten kaynaklanan bir sıcaklık dalgalanmasıdır.

Cıva en düşük noktasına ulaştığında, çoğu berber kısa kesilmiş ve makaslı bir kesim önerir. Bu arada, trend olan ancak fazla bakım gerektirmeyen bir görünüm için ek dokuya sahip orta uzunlukta bir saç modeli isteyin.

Çok cilalı herhangi bir şeyden kaçınarak, biraz tuz spreyi, mat macun veya köpükten biraz daha fazlasını kullanarak şiddetli rüzgarları şekillendirebilir ve iyi bir saç kremi ve altı haftada bir düzenli bakım yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın