15 Yaşındakiler Neler Yapabilir?

Pek çok ülkede 16 yaşın üzerindeki ergenler gıda mağazalarında veya depolarda kalıcı işlerde çalışabilirler, ancak bu 15 yaşındaki gençlerde olmaz; Ancak cesaretiniz kırılmasın, yaşınıza uygun, iyi bir gelir elde etmenizi sağlayacak mükemmel işler var. Bu eğitimde size anlatacağız 15 yaşındaki çocuklar ne tür işler yapabilir.

15 yaşındaki çocukların yapabileceği işler:

Karar vermeden önce ebeveynlerinize danışın, çünkü ergenlerin masumiyetini yanlış tekliflerle onları aldatmak için kullanan pek çok vicdansız insan var; Ayrıca, işvereninizle tanışacaksanız, çalışacağınız kişiyi tanıması için sorumlu bir yetişkinle gidin. Yapabileceğiniz işlerden bazıları şunlardır:

Bahçe işleri ve çöpü çıkarmak: Pek çok genç, diğer insanların bahçeleriyle ilgilenerek çalışır; bu, bitkileri sulamayı, çimleri biçmeyi, çalıları budamayı ve çöpleri atmayı içerir; Çaba gerektiren bir iş olmasına rağmen iyi kazanç sağlar.

Öğreticiler: Bir konuda (İngilizce, matematik, edebiyat, müzik veya diğer) iyiyseniz, bilginizi kullanarak diğer öğrencilere küçük bir ücret karşılığında öğretin. Bilgisayardan anlıyor olsanız bile, bu bilgiyi yaşlı insanlara internet ve PC ile uygulayabilecekleri temel işlevleri öğretmek için kullanabilirsiniz.

Evcil hayvanlar: Evcil hayvanı olan çoğu insan, onları yürüyüşe çıkarmak için yeterli zamana sahip değildir, bu nedenle birçok genç, küçük bir maaş karşılığında evcil hayvanlarını haftada birkaç kez yürüyüşe çıkarmaktadır. Hatta biraz genç Sahipleri seyahat etmek zorunda kaldıklarında evde evcil hayvanlarla ilgilenirler.

El işi satışı: Bazı gençler takı, el sanatları, resim veya marangozluk gibi el sanatlarında yeteneklidir, eğer bu sizin durumunuzsa, bu becerileri kendi ürünlerinizi yaratmak için kullanabilir ve sonra bunları tanıdıklarınıza, komşularınıza ve arkadaşlarınıza satabilirsiniz. Bunları eBay veya Amazon gibi mağazalarda her zaman ebeveynlerinizin gözetiminde bile satabilirsiniz.

yüzünde para hayranı olan genç

Küçük İşletme Çalışanı: Alanın yakınında sipariş almak, kutuları temizlemek, düzenlemek veya bulaşıkları yıkamak için genç arayan küçük dükkanlar var, doğrudur faydalar aynı olmayacak 16 yaşın üzerindeki insanların sahip olduğu, ancak biraz para kazanacaksınız.

Reklam dağıtıcısı: Yerel halkın çoğu, müşterileri çekmek amacıyla stratejik alanlarda reklam dağıtmak için gençleri işe alır, bu çalışma ile uzun saatler çalışmak zorunda kalmadan biraz para kazanabilirsiniz.

Araba yıkama: Komşularınızın veya akrabalarınızın arabalarını yıkayarak para kazanabilirsiniz, bu birkaç saatte yapabileceğiniz bir iştir, ancak birkaç müşteri ile para kazanabilirsiniz.

İnternet kullanarak evden yapabileceğiniz işler:

Bir YouTube kanalı oluşturun: Her seferinde daha çok genç içerik yüklemek için kendi YouTube kanallarını oluşturabilirler arkadaşlarıyla yaptıkları komikler veya spor, moda, filmler veya okul konuları hakkında bilgilendirici videolar. Çok sayıda abonesi olan bir kanalınız varsa, YouTube reklam eklemek için kanalınızı kullanacağı için para kazanabilirsiniz.

Çevrimiçi anketlere katılın: Ürünleri veya gençleri ilgilendiren konular hakkında fikirlerini bilmek amacıyla anketler yapmak için gençleri arayan web siteleri var, çoğu maaş fazla değil, ancak sadece birkaç saniye alacak.

bir genç tarafından bir defterde çizilmiş dolar simgesi

Blogger: Spor, kitap, moda, anekdotlar veya yaşadıkları sahne gibi en sevdikleri konular hakkında yazmayı seven gençler var; Bu tür bir blog, çok sayıda takipçi oluşturur ve bu da para geliriyle sonuçlanır. Blogger’ı kullanarak blog oluşturmak kolaydır.

İnternette bir bloga veya web sitesine yazmak gibi yapabileceğiniz başka işler de vardır, oynayıp para kazanabileceğiniz veya ikinci el uygulamalarda artık kullanmadığınız eşyaları satabileceğiniz sayfalar vardır. Evinizin rahatlığında yapabileceğiniz iş tekliflerinin bulunduğu internet sayfaları vardır.

İnternet yüzlerce sayfanın kapılarını açıyor, ancak dikkatli olmalısın çünkü birçok pedofil masum gençleri çekmek ve onlara zarar vermek için içlerinde saklanıyor, bu yüzden her zaman ebeveynlerine danış.