2 yatak odalı ev planları

Mekanı en iyi şekilde kullanmayı bilmek büyük bir yetenek gerektirir, bu nedenle mimarlar, tasarımcılar ve mühendisler her tür alanda harikalar yaratmak için tüm marifetlerini kullanmalıdır. Bu fırsatta bazılarını analiz edeceğiz 2 yatak odalı ev planları ve böylece bir toprağın nasıl kazanç sağladığını görün.

2 yatak odalı bir evin kaç metrekaresi var?

Bu tür bir konuda yeni başlayanlar için, bir ev inşa etmek için bir arsanın sahip olması gereken metrekare hakkında her zaman şüpheler doğar, bu nedenle uzmanlara ve internetteki sayısız bilgiye ve kitaplara danışmaya çalışırlar. uygun yanıt.

Bu sorunun doğru cevabı yok çünkü her şey, tasarımı gerçekleştirecek uzmana ve gelecekte evde oturacak kişiye bağlı olacaktır. Evlerin garaj veya çamaşır odası gibi, dahil edilsin veya edilmesin metrekare toplayıp çıkarabilecek isteğe bağlı odalara sahip olduğu dikkate alınmalıdır.

İki odalı bir evin metrekare ortalamasından bahsedecek olursak 30 ile 35 mm arasında değiştiği söylenebilir.2 en azından, ancak çok daha rahat bir alan istiyorsanız, yaklaşık 60 veya 70 mm’yi tercih etmeniz önerilir.2.

Alandan yararlanın

Çoğu durumda, iki yatak odalı bir evden bahsettiğinizde, küçük bir arsa üzerinde çalıştığınız anlaşılır. her oda, tüm araziden en iyi şekilde yararlanmak için yalnızca gerekli olanı ölçmelidir, Bu durumda 10 x 7 m’lik bir örnek kullanacağız.

Yatak odaları

İki yatak odalı evlerin planlarında görülebilen bir şey, genellikle aynı büyüklükte olmaları ve ortalama 3 x 2,5 metreye gitmeleridir.

Odalar genellikle arazinin sınırlarına doğrudur ve tam ortasına giden ve genellikle 1,25 x 1,50 m ölçülerinde bir banyo ile ayrılmıştır ve ileriye doğru yürüyebilmek için 1,25 x 1 m boş alan bırakmaktadır. üç alandan herhangi biri (yatak odaları ve banyo).

Oturma odası ve mutfak

Oturma odası ve mutfak tek bir odada birleştirilebilir ve kiracılarına açık bir alan sunar. çok rahat 3.75 x 4 m, bir giriş kapısı ve arsanın bahçesine açılan bir arka kapı ile. Aynı şekilde ev, 2.25 x 1.25 m ölçülerinde bir giriş holü ile tamamlanmaktadır.

Garaj, park ve bahçe

Evin önüne 3,75 x 4 m boyutlarında bir kabin alanı konulabilir, bu da zeminde yeşil alan olarak kullanılmak üzere yeterli boş alan bırakır.

Köşe evler

Birçoğunun tercih ettiği bir seçenek, evi, arsanın köşesine doğru yerleştirilecek şekilde tasarlamaya başlayın, İyi miktarda alan kullanılabilecek ve arsanın inşaat için kullanılmayan alanlarının tek bir alana yayılacağı şekilde.

Küçük arsalı veya az odalı evler söz konusu olduğunda, bu seçeneği kullanmanız ve böylece tüm araziden en iyi şekilde yararlanmanız önerilir.

2 yatak odalı tek katlı ev planları, 1 katlı 2 yatak odalı küçük ev planları