2020 Yılında Satın Alabileceğiniz Erkekler İçin En İyi Şampuan

 1. Modern erkeğin banyo dolabının içine bakarsanız, muhtemelen küçük bir orduyu nemlendirecek kadar ürün bulacaksınız. Kendini beğenmiş yaratıklar, bu 21. yüzyıl ahbapları. Ancak çoğu cilt, tıraş ve koku rutinlerini dini bir dereceye kadar düzenlemekten mutlu olsa da, genellikle gözden kaçan bir bakım kategorisi vardır: saç bakımı.
  toni&guy erkek şampuan
  ,
  yağlı saçlar için şampuan erkek ekşi
  ,
  dove erkek şampuan
  ,
  erkekler için şampuan önerisi
  ,
  erkek şampuan önerisi
  ,
  kerastase erkek şampuan kullananlar
  ,
  kepeğe karşı en etkili şampuan erkek
  ,
  head and shoulders erkekler için saç dökülmelerine karşı,

Şaşırtıcı değil. Pomadın mükemmel kokuyu oluşturmaya yardımcı olmasının ötesinde, çok az bilgi mevcut, bu da doğru ürünleri aramaya çalışmak bile sinir bozucu hale getiriyor. 14 yaşındaki kendinizin 2’si 1 arada vücudunda ve saç yıkamasında sorun neydi? İstediğin şey yağlı bir genç gibi görünmedikçe çok fazla (not: istemezsin).

Gerçekte, tıpkı yakanız için doğru kravat düğümünü seçtiğiniz gibi, saçınıza uygun ürünleri seçmelisiniz. Misel sularına, sütlere, maskelere, serumlara, yağlara ve saç bakımlarına dalabilsek de, temel bilgilerle başlamak gerekir: bu durumda, saç tipiniz için en iyi şampuan.

Doğru Şampuan Nasıl Seçilir

Şampuan, her tür saç tipine ve sorununa hitap etmek için birçok biçimde gelir, bu nedenle birini seçmek, kilitlerinizi yüzünüzle aynı şekilde analiz etmenizi gerektiren ısmarlama bir işlemdir.

Londra’nın Belgravia kentindeki ödüllü Neville salonunda kıdemli bir kuaför olan Kelly May, “Saçınızın durumuna ve dokusuna göre bir şampuan seçin” diyor. “Saçınız renkliyse, renk zenginleştiren bir şampuanı tercih edin. Yağlı çalışıyorsa, arındırıcı bir şampuan idealdir. Benzer şekilde, saçınız kuru veya kırılgansa, nemlendirici bir şampuan ve kesinlikle bir saç kremi seçin. ”

Oldukça basit görünüyor, ancak saçınızın belirgin semptomları yoksa, size iyi bilgilendirilmiş bir değerlendirme verebilecek bir uzmana sormaya değer.

Saçınızı Ne Sıklıkta Şampuanlamalısınız?

Saçınızı her gün şampuanlamanız gerekir mi? Her hafta? Her ay? Bu konuyu çevreleyen, her zaman dile getirilen pek çok farklı görüş var. Çoğu için cevap basit.

May, “Haftada iki ila üç kez yapmalı” diyor. “Emekle çalışıyorsanız, aşçıysanız veya cömert miktarda ürün kullanıyorsanız, o zaman her güne yükseltin.”

İkincisi durumunda, kullandığınız şampuanın hafif ve nemlendirici olduğundan emin olun, aksi takdirde sık sık yıkamak saç derisini doğal yağlarından sıyırabilir ve kepek, kuru saç ve genel yaşam düşüşüne neden olabilir.

Şampuan ve Saç Kremi Arasındaki Fark

Hayır, bu bir yılan yağı vakası değil; şampuan ve saç kremi arasında gerçekten bir fark var.

May, “Şampuan saç kütikülünü açar ve temizler” diyor “saç kremi ise kütikülü kapatır ve saçınıza parlaklık katar.”

Bunu garajda iyi bir cilalama ve cila olarak düşünün; biri yüzeyde biriken kir ve molozlardan kurtulmak için, diğeri ise Goodwood’a layık bir parıltı için. Gerçekten yüksek parlaklıkta bir yüzey için, kafa derisine dolaşımı uyaran ve aktif bileşenlerin tamamen emilmesini sağlayan başa masaj yapmaya zaman ayırın.

Kaçınılması Gereken Şampuan Maddeleri

Saç dünyasında, stilist ve bilim adamları arasında tartışma konusu olmaya devam eden birkaç bileşen var.

Örneğin, ‘paraben içermeyen’ terimi, birkaç yıldır bakım ürünlerinde görünmektedir, ancak bu, onların hala var olmadığı anlamına gelmez. Aslında, birçok saç bakımı şirketi, meme kanseriyle olan bağlantılarına rağmen (ve evet, buna erkek göğüsleri de dahil) onları kullanıyor.

Sodyum defne sülfat gibi sülfatlar da kafa derisini tahriş ederek kırılganlık, egzama ve kepekle sonuçlanabilir. Bunlar, köpürme etkisi yaratmaya yardımcı olan, ancak aynı zamanda böcek ilacı ve hatta motor temizleyicide kullanılan ucuz deterjanlardır. Yani sen karar ver.

Erkekler İçin En İyi Şampuan

En İyi Günlük Şampuan

Her gün işi yapan sağlam, çok yönlü bir kişi bulma söz konusu olduğunda, beslenme oyunun adıdır. Besin açısından zengin bir onarıcı buğday proteini, E vitamini ve hindistancevizi özü kompleksi olan Baxter of California’dan gelen bu süper şarjlı şampuan, aslında saçınız için yeşil bir meyve suyudur.

En İyi Şampuan ve Saç Kremi

Ah, klasik 2’si 1 arada. Bir kez sevildim, sonra küçümsendi ve şimdi spor çantasında yer kazanmak isteyen erkekler tarafından özlemle özlüyordu. Neyse ki hepimiz için, Pantene formüle yetişkinlere yönelik bir yükseltme yaparak ikili etkili temizleyiciyi üçlü bölgeye taşıdı. Hepsi bir arada bir şampuan, saç kremi ve bakım, aynı zamanda sık seyahat edenler için bir nimettir.

Yağlı Saçlar İçin En İyi Şampuan

Yağlı saçlar genellikle ürün birikmesinin bir sonucudur, bu yüzden kuru şampuanı almayın dostum. Hasar zaten verilmişse, ondan kurtulmak için süper güçlü bir şampuana ihtiyacınız olacak. L’Oreal’ın Professionnel Serie santralinden başka bir yere bakmayın, sadece pisliği değil, aynı zamanda foliküllerde kalabilecek sert su kalıntılarını da ortadan kaldıran bir şampuan. Saçın Chris Hemsworth’a rakip olması için bunu haftada iki veya üç kez kullanın.

En İyi Saç Dökülme Şampuanı

Saç dökülmesinin öncelikle genetik bir özellik olduğu, herkesin bildiği gibi üstesinden gelinmesi zor bir özellik olduğu, hayatın acımasız bir gerçeğidir. Cerrahi estetik dünyasında seçenekler varken (saç ekimi, plazma enjeksiyonları vb.) Gelecek vaat eden bir şampuanla başlamaya değer. Korres, en iyi işlerini yapabilmeleri için hücrelere enerji sağlamak için kalsiyum, magnezyum, manganez ve çinkonun çok mineralli bir kombinasyonunu kullanır.

En İyi Kepek Şampuanı

Balmumu veya jel gibi ağır şekillendirme yardımcıları uygulayan herkes için, Head & Shoulders’ın bu kült klasiği, banyonun temel tanımıdır. Okaliptüs özü ile güçlendirilmiş ürün, günün sonunda kalan ürünleri çıkarmaya çalışır, iltihabı önler, tahrişi yatıştırır ve kepeksiz saçlar için kepeği azaltır.

Kalın Saçlar İçin En İyi Şampuan

Kalın saçlar, genellikle kuruluktan muzdarip ve elektriklenmeye neden olan ağır görünebilir ve hissedilebilir. Tanrı korusun nem dahil olur; sonra Jon Snow’un elektrik çarpmış bir versiyonu gibi görünüyorsunuz. İşin püf noktası, hafif ve yumuşatıcı (biyoteknoloji bilim adamları tarafından üzerinde çalışılan Living Proof’dan olduğu gibi) bir şampuan seçmektir, böylece saçınızı daha da ağırlaştırmadan pürüzsüzleştirir.

En İyi Saç Rengi Şampuanı

Saçınızı boyamak, güvenli ancak tam olarak kararlı olmayan bir kimyasal reaksiyondur. Normal saçlar gibi renkli saçlar, her türlü çevresel saldırganlara (güneş ışığı, tuzlu su, kirlilik) maruz kalır ve bunların tümü yeni tonunuzu bozabilir. Aesop’un Renk Koruma Şampuanı, bu kötü unsurlara karşı koruma sağlarken aynı zamanda ‘işinizi yumuşatır ve destekler.

Gri Saçlar İçin En İyi Şampuan

Doğal olarak yaşlanmış saçlar, son zamanlarda dünyanın filtrelerden uzaklaşması ve au naturale’i tercih etmesi ile yeniden canlandı. Ancak gri saç büyük sorumluluk getirir (Örümcek Adam’daki alıntı buydu, değil mi?). En azından, Philip Kingsley’in yenilikçi şampuanının sağladığı üç şey olan melanin eksikliğinden dolayı daha fazla nemlendirme, nem ve beslenme gerektirir.

Kuru Saç Derisi İçin En İyi Şampuan

Saç derisi sorunları genellikle mevcut saç ürünlerinizdeki tahriş edici maddelerden ve hatta yıkamak için kullandığınız sert sudan kaynaklanır. Saç spreyinden bir adım geriye gidin ve bir dizi anti-fungal, tahriş edici ve doğal olarak nemlendirici içerikler içeren İsveç markası Sachajuan’ın bu saç derisi tedavisine ulaşın. Yüz maskesi gibi ama kafa deriniz için.

Saç Dökülmesi İçin En İyi Şampuan

Kalın, kremsi bir şampuan, saçsız bir kafayı görkemli günlerine döndürüyor gibi hissedebilir, ancak aslında tam tersi doğrudur. Bunun yerine, saçları inceltmeyen veya kalıntı bırakmayan hafif bir formül arayın. Kiehl’in Hacim Veren Şampuanı tam da bunu yapar ve daha dolgun bir görünüm için cansız kilitleri yeniler.

Afro Saçlar İçin En İyi Şampuan

Charlotte Mensah Manketti Yağlı Şampuan

Charlotte Mensah, çeyrek on yıllık afro saçla çalışma deneyimini harika bir ürün yelpazesine döktüğü için saç bakımı dünyasında biraz efsanedir. Asya veya Kafkas saçlarından biraz daha yoğun olan afro bukleler, şampuandan neredeyse bir saç kremine benzer şekilde yararlanarak onu esnek ve kolay yönetilebilir hale getirir.

Kuru Saçlar İçin En İyi Şampuan

O kadar zengin ve kremsi ki, bir kaşıkla yemeyi düşünürsünüz (bunu yapma). Malin + Goetz’in kuru saçlar için özel olarak tasarlanmış bu nemlendirici şampuanı, hasar görmüş veya kırılgan saç tellerini güçlendirici amino asitler ve B5 vitamini ile anında yükleyecektir. Aynı zamanda rüya gibi kokuyor.

Kıvırcık Saçlar İçin En İyi Şampuan

Bukleleriniz varsa, onları kucaklayın ve diğer birçok erkeğin zaten kıskandığına güvenin. Saç bakımında her zaman öncü olan Aveda, kıvırcık saçı buğday proteini ve organik aloe karışımı ile tanımlayan, saçlar ıslandığında genişleyen ve saç kuruduğunda geri çekilen, sakinleştirici elektriklenme ve canlandırıcı parlaklık sağlayan bir şampuan geliştirdi.

En İyi Doğal Şampuan

Hindistan’da uygulanan eski Ayurvedik sağlık geleneğinin bir parçası olan Mauli Rituals, kısa süre önce saç bakım pazarına başarılı bir giriş yaptı. Bu sizin sıradan gül suyu şampuanınız değil; zerdeçal, tütsü, argan ve sedir ağacı gibi bitkilerin baş döndürücü bir karışımını içerir, bunların tümü kirleri gidermek, dolaşımı canlandırmak ve ısıdan zarar görmüş ipleri harekete geçirmek için kullanılır. Bilimsel gücü olan doğal bir şampuan.

En İyi Kokan Erkek Şampuanı

New York merkezli Rahua marka bu lüks ama sürdürülebilir şampuanın (ra – wa olarak telaffuz edilir) hikayesi neredeyse koku kadar güzel. İçeriği, kokuyu derinleştirmek için yaşlı ahşap bir dokunuşla harmanlanmadan önce Amazon yağmur ormanlarındaki kabileler tarafından yerel olarak toplanıyor. Saçınızın eski bir yazı bürosu gibi kokmasını en iyi şekilde istiyorsanız, ulaşmanız gereken türden bir şampuan.

En İyi Şampuan Barı

Geleneksel bir şişe yerine bir şampuan çubuğu seçmenin birkaç harika nedeni vardır. Başlıca: iyi seyahat eder (sıvı ödeneğinize dahil etmenize gerek yoktur), daha uzun sürer ve plastik bir şişeden daha çevre dostu bir seçenektir. Christophe Robin’in tamamen doğal olanını saç derisine uygulayın ve kolay, etik bir yıkama için iyi bir masajla köpürtün.

Bir cevap yazın