2020’de satın alabileceğiniz en iyi 4G LTE Dizüstü Bilgisayarlar

Geleneksel dizüstü bilgisayarlar birçok konuda iyidir, ancak hareket halindeyken bağlantı onlardan biri değildir. İster mobil bir profesyonel olun, ister düzenli bir kullanıcı olun, işlerinizi halletmek için internete bağlanmanız gerekir. Bunu yapmak için, genel WiFi veya akıllı telefon tethering’i kullanabilirsiniz. Ancak bu iki seçeneğin de kendi sorunları vardır. Herkese açık WiFi kullanmak büyük bir güvenlik riski oluşturur ve akıllı telefon tethering biraz titiz olabilir. Bunun da ötesinde, tethering telefonunuzun pil ömrüne zarar verebilir ve bu da sizi birkaç saat sonra tamamen bağlantınızın kesilmesine neden olabilir. 4G dizüstü bilgisayarların devreye girdiği yer burasıdır.

Her zaman bağlı olan bu dizüstü bilgisayarlar, yerleşik bir modem kullanarak internete erişmenizi sağlar. Bu, yukarıda belirtilen sorunlarla uğraşmadan dışarıdayken internete bağlı kalabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, çoğu üretici yerleşik modemi isteğe bağlı bir yükseltme olarak sunduğundan, doğru 4G dizüstü bilgisayarı seçmek zor bir süreç olabilir. Bu sorunu çözmek için, 2020’de satın alabileceğiniz en iyi 4G dizüstü bilgisayarların bu listesini oluşturduk.

Bu kılavuzda en iyi 4G dizüstü bilgisayarlara gidin:

En İyi Seçim: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 8

Bu listedeki 4G LTE dizüstü bilgisayarların çoğu benzer dahili donanıma sahip olduğundan, lottan en iyi olanı seçmek kişisel tercihlere bağlıdır. Mükemmel bir klavyeye ve biraz daha büyük 14 inç ekrana sahip olduğu için Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 8’i en iyi seçimim olarak seçtim. Bu listedeki diğer modellerin hiçbirinde elde edemeyeceğiniz Thinkpad X1 Carbon ile ilgili bir başka harika şey de Lenovo’nun donanımının çoğunu ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre özelleştirmenize izin vermesidir. Dizüstü bilgisayar, Intel’in 10. Nesil Core-i5 ve Core-i7 U serisi işlemcileri, 16 GB’a kadar LPDDR3 2133 MHz RAM ve 1 TB’a kadar PCIe SSD depolama ile yapılandırılabilir.

Lenovo Thinkpad X1 Carbon beyaz arka plan üzerindeLenovo Thinkpad X1 Carbon beyaz arka plan üzerinde

Dizüstü bilgisayardaki 14 inç ekran, gereksinimlerinize göre yapılandırılabilir. Ekran seçenekleri, temel modelde en yüksek parlaklığı 400 nit olan tam HD IPS ekranından, Dolby Vision HDR 400 destekli 4K UHD IPS panele ve üst varyantta 500 nit en yüksek parlaklığa kadar uzanır.

4G bağlantısı için dizüstü bilgisayar bir Fibocom L850-GL CAT 9 modem ile donatılabilir. Modem, çoğu iş yükü için fazlasıyla yeterli olan 450Mbps’lik en yüksek indirme hızları ve 50Mbps’lik en yüksek yükleme hızları sunar. Modem, herhangi bir X1 Carbon konfigürasyonuna 175 $ ‘a eklenebilen isteğe bağlı bir aksesuardır.

  Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 8

  Lenovo Thinkpad X1 Carbon, şu anda alabileceğiniz en iyi 4G dizüstü bilgisayarlar için en iyi seçimim. Harika bir klavye, dayanıklı yapı ve minimal bir tasarım sunar. Bunun da ötesinde, Lenovo ayrıca cihazı ihtiyaçlarınıza göre belirlemenize izin verir; bu, bu listedeki diğer dizüstü bilgisayarlarla alamayacağınız bir seçenek.

Ayrıca harika: HP Spectre x360 13t

Lenovo Thinkpad X1 Carbon’daki güç açısından verimli U serisi yongaların iş yükünüz için yeterli olmaması durumunda, HP Spectre x360 13t daha iyi bir bahis olur. Dizüstü bilgisayar, daha zorlu iş yükleri için uygun olan daha iyi tek çekirdekli ve çok çekirdekli performans sunan Intel’in Core i7-1065G7 işlemcisine sahiptir. İşlemci, 16 GB RAM ve 2 TB’a kadar hızlı PCIe NVMe depolama ile eşleştirilir.

Beyaz arka plan üzerinde HP Spectre x360 13t

HP, Lenovo kadar çok özelleştirme seçeneği sunmasa da, Spectre x360’taki 13,3 inç ekranı yapılandırmanıza izin veriyor. Ancak LTE özellikli model için seçenekler sınırlıdır. Yalnızca HP’nin Sure View gizlilik ekranına sahip FHD IPS parlak panel veya FHD IPS yansıma önleyici panel arasında seçim yapabilirsiniz. Ne yazık ki 4K AMOLED panel LTE modelinde mevcut değil. LTE varyantıyla ilgili bir başka sınırlama, yalnızca Nightfall Black şasi ile mevcut olmasıdır.

4G bağlantısı için HP Spectre x360, Intel XMM 7560 LTE-Advanced Pro modem kullanır. Modem, 1 Gbps’lik en yüksek indirme hızlarına ve 150Mbps’lik en yüksek yükleme hızlarına sahiptir; bu, Lenovo X1 Carbon’daki modemden önemli ölçüde daha iyidir. Ancak, Spectre x360 13t yalnızca AT&T ve T-Mobile ağlarına bağlanabilir, bu nedenle sizin için uygun bir seçim olmayabilir.

  HP Spectre x360 13t

  HP Spectre x360 13t, biraz daha küçük bir form faktörüyle gelen eşit derecede iyi bir seçenektir. Thinkpad X1 Carbon’dan biraz daha güçlüdür, bu da onu daha zorlu iş yüklerine sahip olanlar için daha iyi bir seçim haline getirir.

En uygun fiyatlı: Microsoft Surface Go 2

Lenovo X1 Carbon Gen 8 ve HP Spectre x360 13t’nin her ikisi de harika 4G dizüstü bilgisayarlar olmasına rağmen, kuşkusuz biraz pahalılar. Bir dizüstü bilgisayara 1.200 $ ‘dan fazla harcama konusunda rahat değilseniz, Microsoft Surface Go 2’yi düşünebilirsiniz. Cihaz önceki iki seçenekten biri kadar güçlü olmasa da, Microsoft Office veya tarayıcı için yeterli kapasiteye sahiptir. tabanlı iş yükleri.

Beyaz arka planda Microsoft Surface Go 2

Dönüştürülebilir, Intel’in Core M3-8100Y yongasıyla güçlendirilmiş, 8GB RAM ve 128GB yerleşik depolama ile birleştirilmiş. Yerleşik web kamerası ile 10,5 inç FHD ekrana sahiptir. Ancak ne yazık ki, kutuda bir Surface Go Tipi Kapak ile gelmiyor ve ek bir 99.99 $ karşılığında bir tane satın almanız gerekecek. Ek maliyete rağmen, Surface Go 2 hala şu anda piyasada bulabileceğiniz en ucuz 4G “dizüstü bilgisayar”.

4G bağlantısı için Surface Go 2, Qualcomm’un 1Gbps en yüksek indirme hızları ve 150Mbps en yüksek yükleme hızları sağlayabilen Snapdragon X16 modemini kullanıyor. Surface Go 2, hem fiziksel SIM kartları hem de eSIM’leri destekler.

  Microsoft Surface Go 2

  Bankayı bozmayan bir 4G dizüstü bilgisayar istiyorsanız, Microsoft Surface Go 2 harika bir seçimdir. Bu listedeki diğer cihazlardan bazıları kadar güçlü olmasa da, hareket halindeyken temel işinizin çoğunu halletmek için yeterince yeteneklidir.

En iyi pil ömrü: Dell Latitude 7410 (2’si 1 arada)

Saatlerce yakınınızda bir şarj noktanızın olmadığı durumlarda sık sık karşılaşıyorsanız, Dell Latitude 7410 (2’si 1 arada) sizin için en iyi seçim olacaktır. Dizüstü bilgisayar, bu listedeki tüm Windows dizüstü bilgisayarlar arasında en iyi pil ömrünü (> 12 saat) sunarak, 14 inçlik çok daha büyük ekranına rağmen Surface Go 2’yi bile geride bırakıyor.

Dell Latitude 7410 2'si 1 arada beyaz arka plan üzerinde

Dizüstü bilgisayar, Intel’in 10. Nesil Core i5 ve Core i7 U serisi işlemcileriyle, 16 GB’a kadar DDR4 2666 MHz RAM ve 512 GB’a kadar PCIe NVMe depolama ile birlikte yapılandırılabilir. Latitude 7410 (2’si 1 arada), harika bir G / Ç bağlantı noktası yelpazesi sunduğundan, dizüstü bilgisayarınıza birçok aksesuarı takanlar için de harika bir seçenektir. Tek dezavantajı, bu listedeki diğer cihazların bazıları kadar parlak olmayan 14 inç FHD ekranı. Bu, yüksek fiyat etiketi ile birleştiğinde birçok alıcıyı geri çevirebilir.

Dell Latitude 7410 (2’si 1 arada) bağlantı için Verizon, Sprint ve AT & T’yi destekleyen Qualcomm’un Snapdragon X20 LTE modemini kullanır. Modem, 1,2Gbps’lik en yüksek indirme hızlarına ve 150Mbps’lik en yüksek yükleme hızlarına sahiptir. Lenovo ve HP’nin dizüstü bilgisayarları gibi, modem de size 139,30 ABD doları ek ücret sağlayacak isteğe bağlı bir satın alımdır. Ne yazık ki, yapılandırma süreci Dell’in web sitesinde o kadar kolay değildir ve doğru seçeneği bulmadan önce biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

  Dell Latitude 7410 2'si 1 Arada

  Kendinizi sık sık saatlerce bir duvar prizine erişiminizin olmadığı durumlarda bulursanız, Dell Latitude 7410 2’si 1 Arada sizin için en iyi 4G dizüstü bilgisayardır. Bu listedeki tüm Intel tabanlı dizüstü bilgisayarlar arasında en iyi pil ömrünü sunuyor, ancak diğer seçeneklere kıyasla biraz pahalı.

En İyi 2’si 1 Arada: Microsoft Surface Pro X

Microsoft Surface Pro X, Intel tabanlı bir sistem olmadığı için bu listede yukarıda belirtilen dizüstü bilgisayarlardan hiçbirine benzemiyor. Bunun yerine cihaz, Qualcomm’un Snapdragon 8cx Gen 2 platformuna dayanan Microsoft’un SQ2 yongasını kullanıyor. İşlemci, hızlı performans için 16 GB RAM ve 512 GB’a kadar depolama ile eşleştirilmiştir.

Beyaz arka planda Microsoft Surface Pro X

2’si 1 arada cihaz, en yüksek parlaklığı 450 nit olan 13 inç PixelSense dokunmatik FHD ekrana sahiptir. Çevre birimlerinizi, harici depolama sürücülerinizi ve hatta bir ekranı bağlamak için entegre bir web kamerası ve yeterli sayıda bağlantı noktası içerir. Ancak Surface Go 2’ye çok benzer şekilde, kutuda Surface Pro X klavyesi ile birlikte gelmiyor. Bunun için 139.99 $ daha ödemeniz gerekecek.

4G bağlantısı için Surface Pro X, Qualcomm’un Snapdragon X24 modemine sahiptir. Modem, 2Gbps’lik en yüksek indirme hızlarını ve 316Mbps’lik en yüksek yükleme hızlarını destekler. Cihaz hem fiziksel SIM kartlarını hem de eSIM’leri destekler. Surface Pro X’in tek dezavantajı yazılımıdır. Cihaz, Windows 10’u ARM üzerinde çalıştırıyor ve bu, normal Windows 10 bilgisayarınızda kullanabileceğiniz tüm uygulamaları hala desteklemiyor. Ancak çoğu temel görev için yeterince iyi olmalıdır.

  Microsoft Surface Pro X

  ARM tabanlı Microsoft Surface Pro X, Surface Go 2’den daha iyi performans ve pil ömrü sunan başka bir harika 4G özellikli 2’si 1 arada cihazdır. Ancak bazı uyumluluklarla karşılaşabileceğiniz için deneyimli kullanıcılar için en iyi seçim olmayabilir. belirli Windows 10 uygulamalarıyla ilgili sorunlar.

En iyi ince ve hafif: Samsung Galaxy Book S

Microsoft Surface Pro X ilginizi çektiyse, ancak klavyesi olmayan bir cihaza yatırım yapmak istemiyorsanız, o zaman Samsung Galaxy Book S’yi düşünebilirsiniz. Surface Pro X, Galaxy Book gibi. X, Qualcomm’un Snapdragon 8cx çipi tarafından desteklenen ARM tabanlı bir dizüstü bilgisayardır.

Beyaz arka planda Samsung Galaxy Kitap S

Dizüstü bilgisayarda 8 GB LPDDR4X RAM, 512 GB’a kadar depolama alanı ve 13,3 inç FHD TFT dokunmatik ekran bulunur. Şu anda alabileceğiniz en ince ve en hafif 4G özellikli dizüstü bilgisayarlardan biridir ve olağanüstü pil ömrü ile hareket halindeyken harika bir deneyim vaat ediyor. Surface Pro X’in aksine, daha geleneksel bir dizüstü bilgisayar form faktörü sunar, bu da klavyede fazladan bir şey harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

4G bağlantısı için Samsung Galaxy Book S, Qualcomm’un 2Gbps’ye kadar indirme ve 316Mbps’ye kadar yükleme hızlarını destekleyen Snapdragon X24 modemini kullanıyor. Dizüstü bilgisayar hem fiziksel SIM kartları hem de eSIM’leri destekler ve Verizon ve Sprint’ten bir bağlantıyla önceden yapılandırılabilir. Ne yazık ki, yazılım cephesindeki Surface Pro X ile aynı sorunlarla karşı karşıya ve uzman kullanıcılar için uygun değil.

  Samsung Galaxy Kitap S

  Samsung Galaxy Book S, yerleşik 4G modem sunan bir başka harika ARM tabanlı cihazdır. Surface Pro X ile aynı sorunlarla karşı karşıya olsa da, geleneksel dizüstü bilgisayar form faktörü nedeniyle paranızın karşılığını daha iyi veriyor.


Bu, şu anda satın alabileceğiniz en iyi 4G dizüstü bilgisayarlar listemizi tamamlıyor. Daha önce de belirttiğim gibi, Lenovo X1 Carbon Gen 8 benim en iyi seçimim çünkü işim çok fazla yazı içeriyor ve en iyi klavyeyi içeriyor. Ve X1 Carbon’u harika bir seçim yapan sadece klavye değil, bu yüzden 2020’de satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlar listemizde bir yer edindi. Ama farklı bir seçenek seçmem gerekirse Muhtemelen Microsoft Surface Pro X ile gidin, çünkü her zaman bağlı Windows dizüstü bilgisayarların geleceği.

Biz geleceğin konusundayken, Dell Latitude 9510, Lenovo Flex 5G veya Samsung Galaxy Book Flex 5G gibi 5G özellikli bir dizüstü bilgisayar almayı da düşünebilirsiniz ve satın alma işleminizi gelecekte garantiye alabilirsiniz. Ayrıca, ihtiyaçlarınıza daha uygun olabilecek birkaç 4G özellikli Chromebook içerdiğinden 2020’de satın alabileceğiniz en iyi Chromebook’lar listemize göz attığınızdan emin olun.