2020’de satın alabileceğiniz en iyi 5G telefonlar: Her fiyat noktası karşılanır!

Bütçeniz ne olursa olsun, size uygun bir 5G telefon var

2020’de 5G arzulanan çok şey bıraktı – yüksek bant veya mmWave (hızlı tip) için alım alanlarının bulunması zordu ve orta ve düşük bant (daha yavaş, alt 6 tip 5G) tam olarak ulaşamadı oyunun kurallarını değiştiren gerçek hızlar. Ancak işler 2021’de daha iyi hale gelecektir. Taşıyıcılar oyunlarını hızlandırıyor ve Apple da 5G pazarlamasını zorluyor, eğer yeni bir telefon için pazardaysanız satın alma kararınızın bir parçası olarak kesinlikle 5G bağlantısını dahil etmelisiniz. İyi haber şu ki 5G’ye hazır telefon sıkıntısı yok – En İyi Android telefonlar listemizdeki telefonların çoğu 5G’yi de destekliyor – ve 5G telefonlar artık çeşitli fiyat noktalarında geliyor.

İşte şu anda satın alabileceğiniz en iyi 5G telefonlar.

Bu kılavuza gidin:

Paranın satın alabileceği en iyi 5G telefon: Samsung Galaxy Z Fold 2

Bu kategoride gerçekten başka yarışmacı yoktu – ancak yine de Fold 2 alanını kendisine vermeye değer. Bu telefon hakkında pek çok şey yazdık, bu yüzden burada basit tutalım: Fold 2 şu anda piyasadaki en modern, teknik açıdan en etkileyici cihaz. İki çarpıcı ekranı, iki benzersiz form faktörü, beş güçlü kamerası ve tabii ki dünyanın herhangi bir yerinde 5G için tüm bantları var.

Elbette, sahip olunması gereken ufak tefek şeyler var: fiyat, resmi su geçirmezlik eksikliği ve kamera sistemi bu listedeki bir sonraki telefonun gerisinde kalıyor, ancak bunların hepsi değiş tokuşlar (XDA’da birkaçımız dahil) memnuniyetle en yeniye ve en iyiye sahip olun.

  Galaxy Z Fold 2

  Yılın en modern telefonu – ancak size oldukça pahalıya mal olacak. Bununla birlikte, para önemli değilse ve Samsung’un sunduğu en iyiye ihtiyacınız varsa, Galaxy Z Fold 2’den başkasına bakmayın. Biz onu seviyoruz, siz de seveceksiniz!

1.000 – 1.500 $ arası en iyi 5G telefon: Samsung Galaxy Note 20 Ultra

samsung galaxy not 20 ultra s kalem

Samsung, 2019’da 5G telefonlarını piyasaya süren ilk markalardan biriydi, bu nedenle Note 20 Ultra’nın 5G’yi tamamen desteklediği anlamına geliyor – yani tüm ağlar, tüm bantlar bir telefonun bu canavarı üzerinde çalışacak.

Birinci sınıf bağlantılara ek olarak, şu anda bir mobil cihazda mümkün olan en iyi ekranı, en keskin renkler ve en yüksek maksimum parlaklık ile 120 Hz’de maksimuma çıkabilen uyarlanabilir yenileme hızına sahip bir Samsung AMOLED ekrana sahip oluyorsunuz. Bir Snapdragon 865+, üç yetenekli kamera ve güvenilir S-Pen paketi tamamlıyor.

  Samsung Galaxy Note 20 Ultra

  Tek bir özellikten yoksun bir telefon olan Samsung Galaxy Note 20 Ultra’da 5G bandı da yok. Herhangi bir taşıyıcı, herhangi bir bant, bu telefonla bölgenizde mümkün olan en yüksek hızı elde edeceksiniz.

800 – 999 dolar arası en iyi 5G telefon: Samsung Galaxy S20

Yukarı okuduklarınızı beğendiyseniz ancak S-Pen stylus veya şık 50x “Space Zoom” kameraya ihtiyacınız yoksa, Galaxy S20 harika bir alternatiftir: neredeyse aynı paketi alırsınız, ancak birkaç yüz dolarla kapalı. Elbette, Snapdragon 865, Note 20 Ultra’nın 865+ sürümünden marjinal olarak daha az yetenekli ve buradaki 120Hz panel, kendisini dinamik olarak ayarlama yeteneği olmadan 120Hz veya 60Hz’de kilitlendi. Yine de, bu ekstra özellikler, sahip olunması gereken özellikler değil, bonuslardır. Hala herhangi bir taşıyıcıda tam kapsamlı 5G, mükemmel bir üçlü kamera sistemi, IP68 su direnci ve kablosuz şarj alıyorsunuz.

  Samsung Galaxy S20

700 ila 800 ABD Doları arasında: OnePlus 8

OnePlus 8OnePlus 8, neredeyse Note 20 Ultra’lar kadar güçlü özelliklere sahip – bir Snapdragon 865, 90Hz OLED ekrana, sağlam bir 48MP ana kameraya sahip – ancak mmWave (aka yüksek bant) desteğinden yoksun. Şu anda ABD’de yüksek bant kapsama alanları çok sınırlı olduğundan, bu şu anda çok büyük bir anlaşma değil, ancak bu hattın ilerisindeki bir sorun olabilir. Yine de, yalnızca orta ve düşük bant bağlantılarında sorun yoksa, bu, Android’in en iyi sürümlerinden biriyle iyi bir tekliftir.

  OnePlus 8

  OnePlus, her zaman hız ile ilgili bir markadır, bu nedenle yalnızca OnePlus 8’in 5G teknolojisini desteklemesi mantıklıdır. Snapdragon 865 ve 90Hz ekran her şeyin canlı olmasını sağlar.

500-699 dolar arası en iyi 5G telefon: LG Velvet

LG için bir tür yeniden icat olan Velvet, makul bir fiyata iyi görünüm, sağlam performans ve 5G bağlanabilirliği getiren bir yıl ortası sürpriziydi. Sadece 180 g ağırlığında ve 8 mm’nin altında kalınlıkta olan bu cihaz, etraftaki daha şık 5G cihazlarından biridir. Taşıyıcınıza bağlı olarak, kolay çoklu görev için cihazınıza esasen ikinci bir ekran ekleyen LG Çift Ekranlı kılıf aksesuarını bile alabilirsiniz.

Bu cihazın iki çeşidi olduğunu unutmayın: AT&T ve Verizon üzerinden satın alınan Velvetler Snapdragon 765G’de çalışırken, T-Mobile’ın Velvet’i MediaTek’in Dimensity 1000C’de çalışır. Bu, Velvet’in Verizon’un yüksek marka 5G veya T-Mobile’ın orta bant ağır kapsama alanıyla uyumlu olmasını sağlar.

  LG Kadife

  LG’nin bu yılki orta seviye teklifi, yeni bir tasarım felsefesi, kullanışlı bir ikinci ekran aksesuarı desteği ve 5G desteği getiriyor. Ağır ve hacimli telefonları sevmiyorsanız, Velvet yılın en şık ve en hafif telefonlarından biridir.

500 doların altındaki en iyi 5G telefonu: Google Pixel 4a 5G

Bu listedeki en yeni telefon olan Google Pixel 4a 5G, sadece içinde 5G modem bulunan Pixel 4a değil: aynı zamanda daha büyük bir 6.2 inç ekrana, daha büyük bir bataryaya (3.885 mAh ila 3.140 mAh), stereo hoparlörlere ve Tabii ki, 5G’yi destekleyen daha yeni bir Snapdragon 765G yongası.

4a 5G, en azından varsayılan model, mmWave yüksek bandı desteklemiyor, bu nedenle yalnızca AT&T ve T-Mobile için. Ancak Verizon, 4a 5G’nin özel bir mmWave versiyonunu alıyor ve bu da maliyete 100 dolar daha ekliyor.

Bu kafa karıştırıcı geliyorsa, en azından paketin geri kalanı basit ve temiz: Pixel 4a 5G ile Google’ın Android’in nasıl olması gerektiğine dair vizyonunu alıyorsunuz, bu nedenle kullanıcı arayüzünden kamera arayüzüne kadar her şey basit ve temiz. 4a 5G’nin kamerası da Pixel 5 ile aynıdır, bu nedenle burada en iyi Google kamera performansını elde edersiniz.

  Google Pixel 4a 5G

  Google’ın en iyi kamera teknolojisine sahip en saf Android sürümünü mü istiyorsunuz? Pixel 4a 5G tam size göre bir telefon. Pixel 4a 5G’nin ana sürümü düşük ve orta bandı desteklerken, Verizon’a özel bir maliyetle tüm yelpazeyi kapsar.

450 doların altındaki en iyi 5G telefon: Moto One 5G

Motorola, bu yılın başlarında Motorola Edge + ile amiral gemisi telefon sahnesine yeniden girdi, ancak orta sınıf uygun fiyatlı sahneyi geride bırakmıyor: Moto One 5G, ABD’de satılan en ucuz 5G’ye hazır telefon ve oldukça Etkileyici bir özellik listesi: iki selfie kamerası için çift delikli bir 90Hz LCD, büyük bir 5.000 mAh pil, 48MP ana kamera ve bir Snapdragon 765G alıyorsunuz.

Daha ucuz AT&T modeli, tıpkı Velvet gibi, yüksek bant mmWave’i desteklemiyor, ancak Verizon modeli destekliyor, ancak neredeyse kesinlikle biraz daha pahalıya mal olacak.

  Moto One 5G

  Motorola’nın sonuncusu, 5G bağlantısı ve yüksek yenileme ekranını 500 doların altında bir fiyata getiriyor ve bu da onu ABD’deki en iyi 5G telefonu yapıyor.

400 doların altındaki en iyi 5G telefonu: Samsung Galaxy A51

Başlangıçta 499 dolardan piyasaya sürülen ancak 400 doların altına düştüğünü gören Galaxy A51, şu anda ABD’de bulunan en uygun fiyatlı 5G telefonu olma onuruna sahip. Ve fiyatına rağmen, 4.500 mAh büyüklüğünde bir pil, 6,5 inçlik bir Süper AMOLED ekran ve bir Exynos 980 ile oldukça güçlü bir performans sergiliyor. Bu fiyattaki bu özel modelin Verizon’un yüksek bandını desteklemediğini unutmayın. T-Mobile veya AT&T. Verizon, Snapdragon 765G üzerinde çalışan bu telefonun 5G versiyonuna sahip, ancak fiyatı 400 $ ‘ın üzerinde.

  Samsung Galaxy A51 5G

  Başlangıçta 499 $ ‘dan piyasaya sürülen Galaxy A51, şimdi tüm taşıyıcılarda büyük bir indirimle ABD’deki en uygun fiyatlı 5G telefonu haline geliyor.

Bir cevap yazın