2020’de satın alabileceğiniz En Ucuz Oyun Dizüstü Bilgisayarları

Cebinizde bir delik açmadan tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan en ucuz dizüstü oyun bilgisayarını bulmak muazzam bir görev olabilir. Çeşitli üreticilerin çeşitli SKU’ları ile ağzına kadar doldurulan e-ticaret portalları ile, en sevdiğiniz oyunlar için gerekli olan doğru donanımı bir araya getiren en iyi dizüstü bilgisayarı bulmak için saatlerinizi kolayca harcayabilirsiniz. Ve süreç orada bitmiyor.

Birincisi, cüzdanımı açmadan önce kısa listeye aldığım her not defteri için birkaç incelemeden geçmeyi bir noktaya koyuyorum, bu da sürece birkaç saat daha ekliyor. Ve dizüstü oyun alanındaki en son gelişmeleri takip etmeyen biri için bu saatler hızla günlere dönüşebilir. Bunların hiçbiriyle uğraşmak istemiyorsanız, doğru yerdesiniz. İşte hemen satın alabileceğiniz en ucuz oyun dizüstü bilgisayarları (1000 $ ‘ın altında) için en iyi seçimlerimiz!

Bu kılavuzda en ucuz oyun dizüstü bilgisayarlarına gidin:

En İyi Seçim: Lenovo Legion 5

AMD’nin Ryzen 7 4800H işlemcisinden güç alan Lenovo Legion 5, şu anda piyasadaki en çok yönlü uygun fiyatlı dizüstü oyun bilgisayarıdır. 999,99 $ fiyatla satılan dizüstü bilgisayar, Nvidia’nın GeForce GTX 1660 Ti grafik kartı, 16GB DDR4 RAM ve 512GB M.2 NVMe SSD ile birlikte geliyor. Lenovo Legion 5, üç tarafta minimum çerçeveye sahip 15,6 inç tam HD (1920 x 1080) 144Hz yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahiptir.

Lenovo Legion 5 beyaz arka plan üzerinde oyun dizüstü bilgisayarıLenovo Legion 5 beyaz arka plan üzerinde oyun dizüstü bilgisayarı

Dizüstü bilgisayar, RGB arkadan aydınlatmalı tam boyutlu bir klavye ve harika bir yazma deneyimi için mevcut nesil Thinkpad’lere benzer bir düzen içerir. Ayrıca, doğru izleme ve sorunsuz çok parmaklı hareketler için Windows Precision sürücülerini destekleyen geniş bir ofset izleme dörtgenine sahiptir. Lenovo Legion 5, saygın bir 80Wh pil, önemli bir G / Ç bağlantı noktası dizisi ve oyun oynarken dizüstü bilgisayarınızı sınırlarını zorlamanıza yardımcı olacak Lenovo’dan birkaç yararlı yazılımla birlikte gelir.

Bununla birlikte, dizüstü bilgisayar, GTA V ve Witcher 3 gibi eski AAA başlıklarını, tüm grafik ayarları en üst düzeye çıkarılarak ortalama 60 FPS’nin üzerinde rahatça çalıştırabilirken, Metro Exodus ve Borderlands 3 gibi daha yeni AAA başlıkları ortalama 50 fps civarında çalışır. yüksek grafik ayarlarında.

  Lenovo Legion 5

  Lenovo Legion 5, en kapsamlı paketi sunduğu için en iyi seçimimizdir. Harika bir donanıma sahiptir ve uygun bir fiyata etkileyici oyun performansı sunar.

En Uygun Fiyatlı: Acer Nitro 5

Sadece 599,99 $ fiyatla satılan Acer Nitro 5, şu anda alabileceğiniz en uygun fiyatlı dizüstü oyun bilgisayarıdır. Intel’in 9. Nesil Core i5-9300H işlemcisinden güç alır ve bir Nvidia GeForce GTX 1650 GPU, 8 GB DDR4 RAM ve 256 GB M.2 NVMe SSD ile birlikte çalışır. İnce bir tasarıma sahip olan Lenovo Legion 5’in aksine, Acer Nitro 5, köşeli kenarları ve yüksek kırmızı / siyah renk düzeniyle oyun meraklısı bir estetik için gider.

Beyaz arka planda Acer Nitro 5 oyun dizüstü bilgisayarı

Dizüstü bilgisayar ayrıca 15,6 inç tam HD (1920 x 1080) ekrana sahiptir, ancak 60 Hz’de sınırlanmıştır. Fiyat etiketi göz önüne alındığında, Acer, Nitro 5’te birkaç başka taviz verdi. Yapı kalitesi, bu gönderideki diğer dizüstü bilgisayarlardan bazıları kadar birinci sınıf değil, klavyesi tek bir arka ışık rengiyle sınırlı ve bir çok daha küçük 57Wh pil. Bununla birlikte, bunların hiçbiri dizüstü bilgisayarın oyun performansını düşürmez.

Acer Nitro 5, yüksek ayarlarda ortalama 61 FPS’de Witcher 3 gibi eski AAA oyunlarını ve ortalama 50 FPS’de yüksek / orta ayarlarda Far Cry New Dawn gibi yeni oyunları oynamaya yetecek kadar yeteneklidir. League of Legends ve Rocket League gibi eSpor oyunları söz konusu olduğunda, dizüstü bilgisayar yüksek ayarlarda tutarlı bir 60 FPS’yi kolayca zorlayabilir.

  Acer Nitro 5

  Acer Nitro 5, şu anda satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı dizüstü oyun bilgisayarıdır. Uygun fiyat etiketine rağmen, dizüstü bilgisayar, orta / yüksek ayarlarda çoğu modern AAA oyununda sorunsuz oyun performansı sunar.

Harika Ekran: ASUS TUF Gaming A15

Lenovo Legion 5, en kapsamlı paketi sunduğu için en iyi seçimimiz olsa da, ekrandan ödün vermek istemeyen biriyseniz, ASUS TUF Gaming A15 tam size göre. Dizüstü bilgisayar, Lenovo Legion 5 kadar güçlü olmasa da, bazı iyi orta sınıf donanımlarla çarpıcı bir ekran sunuyor.

ASUS-TUF-Gaming-A15-en ucuz-oyun dizüstü bilgisayarları-XDA

Dizüstü bilgisayar, Nvidia GeForce GTX 1650 SPU, 8GB DDR4 RAM ve 512GB M.2 NVMe SSD ile birlikte AMD’nin Ryzen 5 4600H yongası tarafından destekleniyor. Lenovo Legion 5’teki panelden biraz daha parlak ve daha canlı olan 15,6 inç full HD (1920 x 1080) 144Hz IPS ekrana sahiptir.

Daha zayıf donanıma rağmen, ASUS TUF Gaming A15 oyun söz konusu olduğunda hiç de beceriksiz değil. Dizüstü bilgisayar, GTA V ve Witcher 3 gibi eski AAA oyunlarını yüksek ayarlarda ortalama 60 FPS’de ve Far Cry New Dawn ve Metro Exodus gibi yüksek / orta ayarlarda ortalama 50 FPS’de çalıştırabilir. Dizüstü bilgisayarın oyun performansı, Acer Nitro 5’inkine benzer olsa da, daha yüksek fiyat etiketini haklı çıkarmak için daha iyi bir yapı kalitesi, daha üstün bir ekran ve bir RGB klavye sunar.

  ASUS TUF Oyun A15

  ASUS TUF Gaming A15, konu ekrana geldiğinde herhangi bir taviz vermek istemeyenler için harika bir seçenektir. Ve Lenovo Legion 5 kadar güçlü olmasa da, modern AAA oyunlarını saygın bir kare hızında oynamayı başarıyor.

RTX Açık: HP Omen Dizüstü Bilgisayar (15-EK0019NR)

HP Omen Dizüstü Bilgisayar (15-EK-0019NR), bu listede bir Nvidia RTX 20 serisi grafik kartında bulunan tek dizüstü bilgisayardır ve zar zor kesildi. Dizüstü bilgisayar şu anda HP’nin web sitesinde 999.99 dolara satılıyor ve Intel Core i5-10300H işlemci, 8GB DDR4 RAM ve 256GM M.2 NVMe SSD’ye sahip.

HP-Omen-Laptop-15-en-ucuz-oyun-dizüstü-bilgisayarları-XDA

Dizüstü bilgisayar, 15,6 inç tam HD (1920 x 1080) 144Hz yüksek yenileme hızına sahip bir IPS ekrana, tek renkli arka ışıklı bir TKL klavyeye ve hızlı şarj desteğine sahip 70,9 Wh pil ile birlikte gelir. Üstün GPU’yu barındırmak için HP, dizüstü bilgisayarın yapı kalitesi ve tasarımı söz konusu olduğunda bazı köşeleri kesti. Ancak bu eksikliklerin ötesine bakabilirseniz, dizüstü bilgisayar bu listede bahsedilen tüm seçenekler arasında en iyi oyun performansını sunabilir.

HP Omen Dizüstü Bilgisayar (15-EK-0019NR), Metro Exodus ve Far Cry New Dawn gibi modern AAA başlıklarını 80 FPS’nin üzerinde yüksek / orta ayarlarda rahatça çalıştırabilirken, GTA V gibi eski oyunlar yüksek ayarlarda 100’ün üzerinde FPS’de çalışır . Bu dizüstü bilgisayarda eSpor oyunları oynarken herhangi bir zorluk yaşamayacağınızı söylemeye gerek yok.

  HP Omen Dizüstü Bilgisayar (15-EK0019NR)

  Işın izlemeyi deneyimlemek ve bir servet kazanmak istemiyorsanız, HP Omen Laptop 15-EK0019NR tek seçeneğinizdir. Dizüstü bilgisayar, size RTX düzeltmenizi sağlayacak olan Nvidia’nın RTX 2060 GPU’suna sahiptir.

AMD Tam Yol: Dell G5 SE

G5 SE, bu listede AMD işlemci ve grafik kartına sahip tek dizüstü bilgisayar olan Dell’in en uygun fiyatlı giriş seviyesi dizüstü oyun bilgisayarıdır. Dizüstü bilgisayar, 8 GB DDR4 bellek ve 256 GB M.2 NVMe SSD ile birlikte Ryzen 5 4600H işlemci ve Radeon RX 5600M GPU tarafından desteklenmektedir.

Beyaz arka planda Dell G5 SE

Dell G5 SE, 60 Hz’de sınırlı 15,6 inç tam HD (1920 x 1080) ekrana, tek renkli arkadan aydınlatmalı tam boyutlu bir klavyeye ve yeterli sayıda G / Ç bağlantı noktasına sahiptir. Dizüstü bilgisayar 51 Wh pil ile desteklenir ve Dell G5 Serisindeki diğer dizüstü bilgisayarlara benzer bir tasarıma sahiptir. Tasarımı biraz eski görünse de, dizüstü bilgisayar performans açısından onu fazlasıyla telafi ediyor.

Modern AAA oyunları söz konusu olduğunda, Dell G5 SE, Borderlands 3 ve Metro Exodus gibi oyunları orta / yüksek ayarlarda ortalama 70 FPS ile çalıştırmayı başarıyor. Witcher 3 gibi eski oyunlar, orta / yüksek ayarlarda 90 FPS’nin oldukça üzerinde çalışır.

  Dell G5 SE

  Dell G5 SE, AMD meraklıları için mükemmel bir seçimdir. Şaşırtıcı bir şekilde, dizüstü bilgisayar bu listedeki diğer birçok seçenekten daha iyi performans gösteriyor.

En Taşınabilir: MSI GF63

MSI GF63, bu listedeki en kompakt ve hafif bütçeye uygun dizüstü oyun bilgisayarıdır ve taşınabilir bir oyun dizüstü bilgisayarı arayan herkes için mükemmel bir seçimdir. Dizüstü bilgisayar yalnızca 0,9 inç kalınlığında ve yalnızca 3,92 pound ağırlığında, bu fiyat aralığında bir oyun dizüstü bilgisayarı için oldukça kompakt.

MSI-GF63-en ucuz-oyun dizüstü bilgisayarları-XDA

Nvidia GeForce GTX 1650 GPU, 16 GB RAM ve 512 GB M.2 NVMe SSD ile eşleştirilen Intel’in 9. Nesil Core i7-9750H işlemcisi tarafından desteklenmektedir. Kompakt form faktörüne rağmen, dizüstü bilgisayar, 60 Hz’de sınırlı 15,6 inç tam HD (1920 x 1080) ekrana, makul bir G / Ç bağlantı noktası seçimine ve 51 Wh pil’e sahiptir.

MSI GF63’ün oyun performansı, Acer Nitro 5 ile karşılaştırılabilir. Dizüstü bilgisayar, orta / yüksek grafik ayarlarında Witcher 3 gibi eski AAA oyunlarında ortalama 60 FPS’yi zorlamayı başarıyor. Far Cry New Dawn ve Borderlands 3 gibi daha yeni oyunlar, orta / yüksek ayarlarda yaklaşık 50 FPS’de çalışır.

  MSI GF63

  MSI GF63, bu listedeki en kompakt ve hafif oyun dizüstü bilgisayarıdır. Daha küçük ayak izine rağmen, oyunlarda sağlam kare hızları sunmayı başarıyor.

Oyun oynamak en büyük endişelerinizden biri değilse, 2020’de satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlar listemize kesinlikle göz atmalısınız. Veya bir Chromebook ile gitmek istiyorsanız, işte 2020’de satın alabileceğiniz en iyi Chromebook’lar.