2020’nin En Büyük Erkek Saç Trendleri

Görünümünüzü tazelemek, bir kadeh içkiden daha pahalıya mal olmaz. Evet, küçük bir arabanın karşılığını yeni bir gardıropta harcayabilirsiniz, ancak “Her zamanki” dışında bir şey söyleyecek kadar cesursanız, berber koltuğunda 45 dakika aynı etkiye sahip olabilir. Artı, eğer sevdiğimiz bir berber dükkanıysa – pelüş koltuklar, sıcak havlular ve butik biralar – ana caddede yürüyüşten çok daha keyifli olacak.

Peki bugün sizin için ne yapıyoruz? 2020’nin saç trendleri izlenecek bir şeyse, iki yoldan birine gidebilirsiniz: dağınık veya askeri. Bazı kesimler doku ve grunge tarzı uzun saçları tercih ederken, diğerleri tamamen keskin bir kısa sırt ve yanlar veya dağınık olmayan vızıltı kesimleriyle ilgilidir.

Moda haftalarından çalışma haftanıza, işte yılın en iyi erkek saç stilleri hakkında bir ipucu.

Dokulu Mahsul

Doksanlı yılların kötü kase kesimlerinden ve akneye neden olan emo yanlı kadınlardan beri, mantıklı erkekler içgüdüsel olarak saçak saç kesimlerine geniş bir alan verdiler. Çoğu durumda, bu akıllıca bir riskten kaçınma idi. Ancak, bu yılın uç cephedeki büyük vuruşu – dokulu ürün – ne korkutucu derecede kesin ne de antisosyal, erkeklerin çoğu için sadece gurur verici.

Tarz, kısaca, kısa sırt ve yanların, tepedeki uzunluğun ona karşı değil, yerçekimi ile çalıştığı bir remiksidir. Londra’daki Sharps Barber and Shop’tan Robbie Burt, “Dağınık kırpılmış kesim, kendi doğal büyüme modellerinizle çalışır” diyor. “Doğal dokusu olan kalın saçlılar için en iyisidir. Berberinizden yüksek ve sıkı olmasını istemelisiniz, ancak kalın, kare doku için kesilmesi gereken üstte bol miktarda uzunluk bırakılmasını istemelisiniz. “

Tarz, bu kuaförlük okuluna benzeyen uyanış tarzından geliyor, bu yüzden eğer yerinde olmayan birkaç bin saçınız varsa, bu iyi bir şey olabilir. Burt, “Bu tarzın sürdürülmesi asgari yaygara gerektirir” diyor. “Ellerinizle mat bir macun sürerek ve saçınıza eşit bir şekilde uygulayarak daha yumuşak, bozulmamış bir görünüm yaratabilirsiniz.” Yine de kuş yuvasından daha kaygan Rick iseniz, yine de başvurabilirsiniz. “Su bazlı bir pomad kullanarak akıllı ve pürüzsüz bir yüzeye sahip bir şey yaratmak.”

Undercut Quiff

Quiff, çok fazla hormona ve çok fazla pazarlık saç ürününe sahip ergenlerin varsayılan saç şeklidir. Ancak bu yılki sürüm o kadar da zor değil. Keskin kontrastlı bir alt kesim ve gökdelen sertliği yerine yumuşak mat dokuyu ödüllendiren bir bitiş ile ciddi yetişkin saç modeli arenasına giriyor.

Hangi endüstriyel güçte saç ürününün saçınızı yerine oturtabileceğini düşünmeden önce, kesimi düşünün; bu tarzın sürdürülmesini çok daha kolay hale getirecek. Bradley Smith Hair Heathrow’un kreatif direktörü Bradley Smith, “Berberinizden kesme dereceli sıfırda kenarları üstten ayırmasını isteyin, uzunlukta keskin bir kontrast yaratın,” diyor. “O zaman, üstte uzunluk bırakırken boynu ve yanları daraltmanız gerekecek ve saçağınız ön tarafta doku ve hacim oluşturmak için alan sağlayacak.”

Bir şeyi yerinde tutmaya aşina olanlar, tekniğin (ve sabit bir elin) her şey olduğunu bilirler. Smith, “Başlamak için, saçınızı hafifçe nemli olana kadar havluyla kurulayın ve ardından bir ön şekillendirme maddesi uygulayın” diyor Smith. Saçınızın köklerine kadar bir miktar deniz tuzu spreyi uygulayın, ardından doku ve hacim oluşturmak için yuvarlak bir fırça kullanarak saçınızı şekillendirmek için fön ile kurutun. Bunu, madeni para büyüklüğünde bir miktar kil ile saçınıza sürün ve parmaklarınızla doku oluşturun. Görünümü tamamlamak için, saçınızı bir araya toplamaya yardımcı olacak bir güçlendirici pudra kullanın. “

Konik Yüksek ve Sıkı

Gerçekten uzun saç stillerine girmiyor musunuz? Saçınızı şekillendirmekten sıkılmıyor musunuz? İnsan özelliklerine sahip bir yumurta gibi görünmek istemiyor musunuz? Bu yılki daraltılmış sesler, sokağınızın hemen yukarısında yüksek ve sıkı sesler. Bu kısa, az bakım gerektiren tarz, vızıltı kesiminin CBA tavrını ödünç alır, ancak size üstte oynayacak bir şey bırakır.

Yüksek ve sıkı, zaman açısından fakir, stil bilincine sahip bir klasiktir, ancak yanlış kafaya göre biraz fazla Gizli Servis alabilir. Smith, “Temel kısa arka ve yanların daha şık bir versiyonu için, tepede kompakt bir mahsul ile bir veya iki kesme koruyucusunda konik bir yüksek ve sıkı isteyin,” diyor. “Bitmiş kesim geleneği yansıtmalıdır, ancak üstte keskin bir şekilde kesilmiş ve dokulu bir uzunluk moderni yönlendirecektir; Jake Gyllenhaal ve Ryan Reynolds düşünüyorum. “

Bu tarzın sanatının çoğu berberinize bağlıdır, bu yüzden garip sandalye sohbetinden sağ çıktıktan sonra, zor kısım biter (düzenli olarak geri dönmeniz gerekecek olsa da). Smith, “Genel olarak doğal ama akıllı bir görünümle ağırlık ve doku oluşturmak için ürünü arka arkaya dağıtarak havluyla kurutulmuş saça bir miktar lif macunu uygulayın” diyor.

Dağınık Adam Bob

Çok eski zamanlardan beri, uzun, dağınık saçlar asilerin ve grungerlerin koruması olmuştur. Tımar pencereden dışarı çıktığında bir erkeğin başına gelen bir saç modeli olarak kabul edildi. Biraz TLC ve süslü makas çalışması olsa da, uzun kilitlerin sizi bir sabun kaçağı olarak bulaştırmasına gerek yoktur. Hafifçe dağılmış orta omuz uzunluğundaki saçlar, çaba sarf edip etmemek arasındaki kutsal orta noktaya ulaşma potansiyeline sahiptir. Dağınık adam Bob’un yardımcısı olarak Timothée Chalamet ve Kit Harrington’un beğenilerine bakın.

Her ne kadar bu yılki çekim şüphesiz hareketini daha da kolaylaştırmış olsa da, çok yumuşak bir şeyden kaçının; bu sizi ABBA tribute band bölgesine götürecek. Burt, “Bu stil, herhangi bir kalınlığa veya dokuya sahip kişilerde işe yarayabilir, doğru yapmanın anahtarı, berberinizden yüz şeklinizi ve saç dokunuzu tamamlayan katmanlar istemenizi sağlamaktır” diyor. “Saçta akış oluşturmak veya dökülmek için saçın dış katmanlarına güçlü şekiller kesilerek ağırlık ve dengenin eşit bir şekilde dağıtılması sağlanmalıdır.”

Memnuniyetle, bu kesim stil için bir azizin sabrını gerektirmez, çoğunlukla kendi hallerine bırakılabilir. Burt, “Tarzın doğal olarak kurumasına izin verin” diyor. “Yine de peşinde olduğunuz finişe bağlı olarak ürünü kullanmalısınız; dağınık bir mat efekt için biraz tuz spreyi veya doku ve kıvrılmayı teşvik etmek için yumuşak balmumu kullanın. “

Buzz Cut

Geleneksel olarak, vızıltı kesintisi ya ‘adama’ karşı isyan ya da sizi başka bir sayıya dönüştürmenin bir yolu olarak kullanılmıştır. Bakış açınıza bağlı olarak, saç kesme makineleri ortaya çıktığında, ya bireyselliğiniz ya da topluma uyumunuz yere düşecektir. Güzel görünüşünüzü gösteremeyeceğinden değil, ama mesele bu – bunun için özelliklere sahip olmanız gerekiyor.

Hayatın üzücü gerçeği, hepimizin hoş bir şekilde orantılı kafalarla kutsanmamış olmasıdır. Smith, “Bir vızıltı almadan önce, herhangi bir yumru veya çıkıntı olup olmadığını kontrol edin, çünkü bunlar görülebilir” diyor. “Aynaya bakmanızı ve bir vızıltıyla nasıl görüneceğinizi hayal etmenizi ve kendinize bunun benim için doğru olup olmadığını sormanızı öneririm.”

Her şeyi temizledikten sonra, saç kesme makineleri ile kendi kendine tıraş olmamalı. Vızıltı kesimi uzunluk olarak tek tip olabilir ancak saç kesme makinenizin korumasındaki küçük farklılıklar, Channing Tatum ve Gollum arasındaki fark olabilir. Kenarları temizlemek için bir berbere de ihtiyacınız olacak. Ve tekrar büyüdükçe, küçük bir ürüne ihtiyacınız olmayacağını düşünmeyin. “Mat macun gibi dokuyu değiştirmek için bazı ürünler eklemek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, parlak ve cilalı bir görünüm için pomad bazlı bir ürün işe yarayacaktır ”diyor Smith.

Bir cevap yazın