27.333 fidan dikildi]OnePlus, her #OxygenOS tweet’ine bir ağaç dikerek 1500 günlük OxygenOS’u kutluyor

Güncelleme 1 (09/15/2020 @ 08:57 VE): OnePlus, verdiği sözü tutarak 27 bin 333 fidan diktiğini paylaştı. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın. 13 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

OnePlus, yıldız bayrak gemileriyle tanınır. Her yıl, OnePlus’ın akıllı telefonlarından en az biri, en iyi performans gösteren amiral gemisi için yarışmacı olarak ortaya çıkıyor. Adil kredi, amiral gemisi SoC’ye ve akıllı telefonun içindeki diğer amiral gemisi dereceli bileşenlere gitse de, kredinin OnePlus’ın OxygenOS UX kaplamasına da gitmesi gerekiyor. 1500 günlük OxygenOS anısına OnePlus, #OxygenOS etiketiyle her tweet için bir ağaç dikecek.

OxygenOS, özel Android deneyimine, doğumundan önce gördüğümüz görünümlerden farklı bir yaklaşım benimser. O zamanlar, Google’ın Android’i, bir cihazda Android’i göndermenin en temiz yaklaşımlarından biri olarak kabul ediliyordu, sadece AOSP’yi göndermek dışında. O zamanlar OEM dış görünümleri AOSP’yi temel alıyor ve ona pek çok özelleştirme ve özellik ekliyordu, hatta ortaya çıkan arayüzü Android olarak zar zor tanıyordu. Öte yandan, OxygenOS, desteklenen bir avuç cihazda daha hızlı ve sorunsuz hale getirmek için AOSP’yi optimize etmeye çalıştı. OnePlus ayrıca, UX’e girecek özellikler konusunda oldukça seçiciydi, bu nedenle bir “özellik seli” yerine, daha küçük bir düşünceli özellik seçimi elde edersiniz. Ortaya çıkan OxygenOS, şimdi gördüğümüz gibi, aşırı minimalizme veya aşırı özellik aşırı yüklemesine gitmeden Android’e daha iyi yaklaşımlardan biridir.

Açıkçası OxygenOS, kesinlikle onsuz yapamayacağımız bir element olan Oxygen’den ilham alıyor. 1500 günlük OxygenOS’u tamamlama vesilesiyle OnePlus, WWF Hindistan ile ortaklık kuruyor ve #OxygenOS ile her tweet için bir ağaç dikiyor. Bir okuyucu olarak, #OxygenOS etiketiyle bir tweet oluşturarak ve bugün tweet atarak, yani 13 Eylül 2019’da katılabilirsiniz. 14 Eylül 2019’da OnePlus, tweet sayısını (ve Retweet DEĞİL) #OxygenOS ile ve her tweet için bir ağaç dikin. Ağaç dikme süreci aşamalar halinde gerçekleşecek, ancak OnePlus’ın bu süreçte şeffaflığı korumasını umuyoruz.

Kaynak: OnePlus Forumları


Güncelleme: OnePlus, kampanyasına yanıt olarak 27.333 fidan dikti

Bir yıl sonra, OnePlus verdiği sözle ilgili bir güncelleme paylaştı. Forumdaki güncelleme gönderisine göre, kampanyaya belirtilen süre içinde 27.332 tweet ulaştı ve şirket Hindistan’da birkaç yere kümülatif olarak çok (artı bir) fidan dikti.

Dikilen fidan türleri, ekildiği bölgelere özgüdür. OnePlus’a sözünü yerine getirmesi için teşekkür ederiz.