3 hafta içinde saç hasarı tedavisi için tarifler


önceki
Sonraki

 • Bombardıman ve saç dökülmesi sorunu çoğu kız ve kadının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir ve estetik görünümüne ve çekiciliğine zarar verdiği için ruhunu büyük ölçüde etkiler.

  Saç sağlığına zararlı kimyasallar içeren boya ve saç düzleştiricilerin kullanılması sonucu saçlar zarar görür ve parçalanır ve zamanla saçlar hafifler, dökülür, sertleşebilir ve hasar görebilir. Her kadın uzun, parlak ve sağlıklı saçların hayalini kuruyor, saçtaki kırılganlık ve hasar sorununu ele almak için birçok yol ve çözüm arıyor ve bekliyor olabilir, bu nedenle sadece 3 hafta içinde kalın, pürüzsüz ve özgür saçlara kavuşmak için evde hazırlayabileceğiniz bir dizi doğal tarifler topladık.

 • Doğal yağlar tarifi

  Bu tarif, saç dökülmesi sorununu çözmek için harika bir sihire sahiptir ve saç yoğunluğunu artırmaya ve saç köklerinin büyümesini teşvik etmeye çalışır.

  Saçın daha pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayan doğal yağların karıştırılması, saçın uzamasına ve yumuşamasına, dökülme ve hasarının sınırlanmasına katkı sağlayan bir reçetedir. Bir kaşık hint yağı getirin ve üzerine bir kaşık zeytinyağı ve aynı miktarda badem yağı ve susam yağı ekleyin. Daha sonra, tüm saç problemlerini çözebilecek doğal bir yağ formülü oluşturmak için bu yağ serisini karıştırın. Saç derisini ve saç köklerini uçlara kadar ovalayın, ardından en az iki saat bekletin ve daha iyi sonuçlar almak için haftada bir defadan fazla tekrarlayın.

 • Soğan ve sarımsak tarifi

  Soğan ve sarımsak, kükürt içerdiği için saça birçok estetik ve yaşamsal faydası olduğu için hasar ve saç dökülmesi sorununu tedavi etmek için en önemli doğal tarifler arasındadır.

  Soğanı doğrayıp suyunu çekerek soğan tarifi hazırlayabilir, daha sonra bu suyla saç derisine masaj yapabilir ve ardından şampuanla iyice yıkayabilirsiniz.Kaba saçlar için doğal nemlendirici ve saç dökülmesi tedavisi olarak kullanılacak soğan suyuna bir kaşık bal da ekleyebilirsiniz. Sarımsak tarifine gelince, 4 diş sarımsağı iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ile kaynatın, ardından kafa derisine masaj yapın ve bu tarifi haftada üç kez tekrarlayın.

 • Çemen otu tohumu tarifi

  Çemen otu, kohezyon ve güçlenmesine yardımcı olduğu, saç oluşumunu ortadan kaldırdığı ve kırdığı ve saçın zarar görmesini önlediği için özellikle saçlar için ideal şekilde doğru şekilde kullanılabilen ve sorunlarını tedavi eden bir hazinedir ve ayrıca saçlar için çok harika bir etkiye sahip bir saç kremi olarak da kullanılmaktadır.

  Çemen otu tohumları büyük miktarda protein ve saç kökleri için önemli olan nikotinik asit içerir. Çemen otunun saçı köklerinden güçlendirmek için en çok denenmiş ve test edilmiş tariflerinden biri, evde uygulayabileceğiniz bu sihirli tariftir. Çemen otu tohumlarını uygun miktarda suya koyun ve bir gün boyunca ıslatın ve ertesi gün tohumları öğütün ve karışım homojen hale gelinceye kadar bunlara dört yemek kaşığı süt ekleyin. Karışımı yaklaşık 45 dakika saça uygulayın ve daha iyi sonuçlar almak ve çoğu kadının yaşadığı seyrelme saç problemini tedavi etmek için haftada iki ila üç kez bu tarifi tekrarlayın.

 • Avokado tarifi

  Avokado tarifi birçok saç problemini tedavi eden en önemli iyileştirici tariflerden biridir, bunlardan en önemlisi saç dökülmesi ve anormal saç dökülmesi ile hasar ve kırık uçlarıdır.

  Avokado, saçı besleyen ve parlak saçların elde edilmesine katkıda bulunan doğal yağ ve yağların yanı sıra mineraller, vitaminler ve esansiyel yağ asitleri bakımından zengin birçok madde içerir. Taze bir avokadonun etini getirin ve üzerine bir çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve elektrikli bir karıştırıcıda karışım homojen hale gelene kadar çırpın. Daha sonra bir kaşık hindistancevizi sütü ve yumurta sarısı ekleyip blendere sürdükten sonra bu yapışkan karışımı saçınıza sürün ve beş dakika boyunca kafa derisine masaj yapın. Karışımı iki saat saçınızda bırakın ve ardından ılık su ve şampuanla saçınızı durulayın.