5 basit popo ve popo kaldırma egzersizi

Kalça ve popo sarkmaları, özellikle diyet ve diyetlere cevap vermediğinde utanmanıza ve rahatsızlık duymanıza neden olabilecek sorunlardan biridir. Hızlı ve güvenli bir şekilde sarkık kalçalardan kurtulmanın en iyi yolunun egzersiz olduğunu ve aynı zamanda cildi sıkılaştırmanıza ve çatlakların etkilerini azaltmanıza yardımcı olacağını belirtmekte fayda var.

İşte karmaşık cihazlara ihtiyaç duymadan sarkık kalça ve uyluklardan kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz beş basit egzersiz.

İlk egzersiz:

Kan dolaşımını hızlandırmaya ve hamstringleri güçlendirmeye yardımcı olduğu için kalça yağını yakmaya yardımcı olan basit egzersizlerden biridir.

Ayaklarınızı çapraz şekilde ayağa kaldırın.Uygun ağırlıklar kullanmanız ve omuz hizasında kaldırmanız önerilir. Diziniz yerde iken bir adım geri atın, ardından diğer ayağınızla dönüşümlü olarak konuyu tekrarlayın, ardından her iki dizinize yaslanın ve tekrar ayakta pozisyona dönün. Egzersizi bir sette 10 kez tekrarlayın.

İkinci egzersiz balerin pozu:

Bir ayağınızı öne, diğer ayağınızı geriye doğru bükerek oturmuş bir pozisyona geçin. Elleriniz yerde durun, ardından arka ayağınızı olabildiğince kaldırın, baskının ön dizde değil arka tarafta olduğundan emin olun. Bu pozisyonu 15 saniye basılı tutun, ardından 10 saniye yere koyun ve her ayak için 10 kez tekrarlayın.

Üçüncü egzersiz:

Uygun ağırlıklar yardımı ile ayakta durun ve omuz hizasında kaldırın, sol ayak 90 derece bükülerek sağ dizinizi sol ayak arkasında bükün, ardından tekrar ayakta pozisyona dönün. Egzersizi 10 kez tekrarlayın, ardından diğer ayakla değiştirin.

Dördüncü egzersiz:

Ayaklarınızı sıkı ve dizler bir arada olacak şekilde sırtüstü uzanın, ayakların ayakları yere sabitlenmiş ve topuklar kaldırılmış şekilde altını kaldırın. Dizleri açın ve 10 saniye kalçayı kaldırmaya devam edin, ardından dizler birleştirin ve yatma ve biraz dinlenme pozisyonuna dönerek konuyu 5 kez tekrarlayın ve egzersizi 5 kez daha tekrarlayın.

Beşinci egzersiz:

İlk adım: Elleriniz vücudunuzun her iki yanında ve uygun ağırlıklarda olacak şekilde ayağa kalkın. Sağ ayağı geriye doğru bükün ve sol ayağı 90 derecelik bir açıyla bükün, popoyu yukarı ve aşağı hareket ettirin, ayakları önceki pozisyonda sabitleyin ve sonra ayakta pozisyona dönün.

İkinci adım: Sağ ayağı 90 derecelik bir açıyla bükün, sol ayağı olabildiğince uzağa ellerinizi indirerek uzatın, ardından tekrar ayakta pozisyona dönün. Egzersizi ayak başına 10 kez olacak şekilde iki adımda tekrarlayın.

Bu egzersizler kalçayı, bacakları ve kalçayı sıkılaştırmak, kan dolaşımını hızlandırmak, cildi sıkılaştırmak ve çatlakların görünümünü azaltmak için çalışır.Tatmin edici sonuçlar elde etmek için günde bir veya haftada üç kez egzersiz yapabilirsiniz.

Ayrıca oku: