5 harika açık hava oturma fikri

 • Yazın sıcaktan kurtulmak ve arkadaşlarla bronzlaşma seanslarının tadını çıkarmak için açık hava seansları ideal bir çözüm haline geliyor.

  Evin bahçesi, çatıları ve balkonları, dinlenmek için bir vahaya ya da basit alet ve süslemelerle hayati bir köşeye dönüştürülebilmesine rağmen kimileri tarafından ihmal edilebilecek alanlardır. Genellikle sundurmalar ve bahçeler, Feng Shui uzmanlarının tüm eve negatif enerji getirdiğini garanti ettiği eski ve hasar görmüş eşyaların atılması için bir hedef haline gelir. Küçük bir balkonunuz, evde boş bir çatınız, bir bahçeniz ve hatta bir verandanız varsa, burayı ihmal edilmiş bir alan haline getirmeyin ve lezzetli bir kahvaltı, en sevdiğiniz kitabı okumak, romantik bir akşam yemeği için bir yer veya büyülü yaz akşamlarının tadını çıkarmak için eğlenceli bir mekân için harika bir seansa çevirin.

  İşte açık havada oturma ve balkon dekoru için ilham verecek en iyi 5 fikir.

 • Evin çatılarında açık hava seansları

  Çatılar, çeşitli tarzlarda çarpıcı bir dış mekan ortamı oluşturmak için ideal alanlardır.

  Çatı katı, kendi alanınızı veya arkadaşlarınız için zarif bir Meclis yaratmak için harika bir şekilde kullanabileceğiniz yerlerden biridir. Sadece rahat koltuklara ve küçük bir masaya ihtiyacınız var ve romantik soiralar, barbekü partileri veya özel ve sessiz bir zaman geçirmek için uygun bir açık hava oturma alanınız var. Koordineli bir görünüm elde etmek için oturmak ve dinlenmek için bir bölüm, yemek için bir bölüm ve bitkiler için yer ayırarak sahip olduğunuz alanı akıllıca bölmeye çalışın.

 • Bahçede açık oturma

  Büyüleyici yaz atmosferinin tadını çıkarmak için eski eşyalarınızdan kurtulun ve bahçeyi zarif bir köşeye çevirin.

  Bir ahşap taban kullanarak, ince dekorasyon detaylarıyla açık havada oturma için verandanızın bir alanını tanımlayabilirsiniz. Birkaç sandalye ve küçük bir masa ile dinlendirici bir atmosfer yaratmak için zevkinize göre bir hamak koyun. Bambu, güneş ışığına dayanıklılığı ve hareket kolaylığı sağlayan hafifliği nedeniyle dış mekan oturma mobilyaları için ideal malzemelerden biridir. Büyüleyici bir dokunuş eklemek için, en sevdiğiniz aydınlatma parçalarını kullanın ve bunları iyi bir şekilde dağıtın, böylece mükemmel gece ışığını elde edersiniz.

 • Bohem tarzı açık oturma

  Avluya ferahlatıcı bir bohem dokunuş katın ve onu canlı bir avlu haline getirin.

  İhmal edilen alanları yeniden canlandırın ve yemyeşil bitkiler, canlı örtüler ve daha fazla eğlence için küçük bir salıncak ile onlara ferahlatıcı bir tropikal vibe ve bohem hissi verin. Açık hava seansınızda yer alan mobilya ve mobilyaları yağmurdan ve güneş ışığından korumak için tavan veya örtü yapmanız gerekebilir, vazo, masa, bitki saksıları ve antika gibi bazı zarif detayları unutmayınız.

 • Açık havada rahatlama seansı

  Büyüleyici bir dış mekan ortamında uyuyacak ve dinlenecek bir yere ne dersiniz?

  Açık hava seansları sadece oturmak ve yemek yemekle sınırlı değil, uyumak için bir yatak veya kanepe yerleştirerek veya sabah gazetesini okuyup bir fincan kahve içmek veya akşamları meditasyon yapmak ve dinlenmek için uzanarak açık hava seansına rahatlatıcı ve samimi bir his verebilirsiniz. Aydınlatma parçalarına, kullanımınız için doğru aydınlatma türünü seçmeye özel bir önem verdiğinizden emin olun ve size yan aydınlatma sağlamak ve mekana romantik bir hava katmak için mumları kullanabilirsiniz.