Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

8 Adımda Kötü Bir Saç Kesimi Nasıl Önlenir

Gerçekçi olalım, kötü bir saç kesimi seni öldürmez. Yapmak ne kadar korkunç olursa olsun, akut ölümcül utanç yoluyla erken ölümünüze neden olmayacak. Justin Timberlake’e bakın, o hayatta kaldı. Saç, uzuyor. Ve bu yeterli güvence değilse, bu sezonun şapkalarına bir göz atın. Elbette bu, sandalyeden her seferinde rakipsiz bir barnetle çıkmak için elinden geleni yapmamalısın demek […]

14 Kasım 2020 - 11:33 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi. A+A-

8 Adımda Kötü Bir Saç Kesimi Nasıl Önlenir

Gerçekçi olalım, kötü bir saç kesimi seni öldürmez. Yapmak ne kadar korkunç olursa olsun, akut ölümcül utanç yoluyla erken ölümünüze neden olmayacak. Justin Timberlake’e bakın, o hayatta kaldı. Saç, uzuyor. Ve bu yeterli güvence değilse, bu sezonun şapkalarına bir göz atın.

Elbette bu, sandalyeden her seferinde rakipsiz bir barnetle çıkmak için elinden geleni yapmamalısın demek değil; Makas kullanan adamlardan gelen bu sekiz yol gösterici müdürü takip ederek bir görev önemli ölçüde kolaylaştırıldı. Kısacası, kötü bir saç kesiminin nasıl önleneceği burada.

1. Ödevinizi Yapın

Önce ağır bir araştırma yapmadan ısmarlama bir takım satın alamazsınız ve saç kesiminizin aksine, onu 7/24 giymeyeceksiniz. Bu nedenle, bir berbere veya saç stilistine gitmeden önce alışveriş yapmak öder.

Masrafın her zaman mükemmelliğe eşit olmadığını hatırlamak önemlidir – sadece bir saç kesimi size üç çeşit yemek fiyatına mal olduğu için, Michelin paspasla ayrılacağınız anlamına gelmez. Aynı şekilde, en yakın berber dükkanına uğramak veya kursiyerlerin daha ucuz kesintilerinden yararlanmak riskli bir iştir.

Ünlü kuaför Jamie Stevens’a göre bu, özellikle kalın veya dalgalı saçlı olanlar için geçerli. “Örneğin, Afro saçlar her birey için farklı zorluklar ortaya çıkarabilir, bu nedenle saç tipinizi tam olarak anlayan ve onunla çalışacağından emin bir stilistten randevu almanız önemlidir.”

Sadece oranlara ve kurumları iç tasarımdaki zevklerine göre yargılamak yerine, çevrimiçi incelemelere göz atarak zaman geçirin ve arkadaşlarınızdan öneriler isteyin. (İdeal olarak iyi saçlı olanlar.)

2. Doğru Gelin

Hazırlanmayın, başarısızlığa hazırlanın – yeni sezon gardırobunuzu stoklarken olduğu gibi bir atkı almaya karar verirken de doğru olan bir söz.

Gün içinde, rezervasyon yaptığınız kesim türü, nasıl varmanız gerektiğini belirleyecektir. Murdock baş berberi Sam Hickey, “Kuru bir kesim ise, temiz saçlı bir saç kesimi için varmanız tercih edilir” diyor. “Saçınız ürünle doluysa, doğal oturma şekli bozulabilir.”

Öte yandan, bir şampuanın yanı sıra bir kesimi tercih ediyorsanız, saçınızın o kadar çıplak olmasına gerek yoktur. İngiliz firmanın usta berberi Alex Glover, “Saçınız hafifçe şekillendirilmiş olarak gelebilir – ancak çok ağır bir ürün kullanmayın,” diye ekliyor. “Bu, berberin saçlara takılmadan düzgün bir şekilde taramasına izin verecek.”

Bir berbere çalışmak için en iyi boş tuvali vermek için, saçınızı genellikle nasıl şekillendirdiğinizi ve doğal olarak nasıl düştüğünü de bilmeleri gerekir. Glover, “Bunu göz önünde bulundurarak, kıvırcık saçlarınız varsa, randevudan önceki iki gün boyunca saçınızı şampuanlamamanız önerilir” diye ekliyor Glover. “Bu, buklelerinizi daha doğal bir tonda bırakacak ve böylece berber nasıl oturduklarını görebilecek.”

Murdock Londra

3. Gecikme

Parti söz konusu olduğunda geç gelmek moda olabilir, ancak bir kuaför randevusuna zamanında gelmemek aptallıktır.

Berber veya stilistin acele etmesine veya programlarını değiştirmesine gerek kalmayacağından, oyuna girmeden on dakika önce varmanızı sağlamak, mümkün olan en iyi hizmeti alacağınız anlamına gelir.

Glover, yeterince uzun bir randevu almanın da önemli olduğunu söylüyor: “Son kesiğiniz altı haftadan daha uzun bir süre önceyse, berberin veya stilistin size hak ettiğiniz hizmeti vermesi için bolca zamanı olsun diye bir restyle saç kesimi yapın.”

Şehir içi berberlerin çoğu, yalnızca giriş esasına göre çalışır. Bu nedenle, özellikle iş çıkışı veya Cuma günleri gibi yoğun zamanlarda, sürece her zaman bekleme süresini hesaba katın. Yapmak isteyeceğiniz son şey, berberinizden karmaşık bir solmaya acele etmesini istemektir, böylece bir tren yapabilirsiniz.

4. Konuş

Keskin bir şekilde vızıldayan saç kesme makinelerinin ve saç kurutma makinelerinin gürültüsünün ortasında, belirli gereksinimlerin yanlış duyulması kolaydır. Berber koltuğuna oturduğunuz an, tam olarak aradığınız şeyi iletmeniz ve kendinizi dürüst geri bildirimler için hazırlamanız zorunludur.

Glover, “İdeal olarak, bir berber, istediğiniz şeyin altına inmek için size bir dizi açık uçlu soru soracaktır” diyor. Bu konsültasyon, yüzünüze ve kafa şeklinize, saç tipinize ve yaşınıza uygun bir stil profili oluşturacaktır.

Ancak aynı şekilde profesyonel görüşlere açık olmalısınız. Kuaför insan tanrısı Carmelo Guastella, “Değişime hazır olun” diyor. “Bir berber, kesiminizin nasıl daha da iyileştirilebileceğine dair yararlı önerilerde bulunmaksızın her zaman onlara yapmalarını söylediğinizi yaparsa, o zaman işlerini düzgün yapmıyor demektir.”

Son olarak, neden bahsettiğinizi gerçekten bilmediğiniz sürece, kopukluk ve mezuniyet gibi saç dilini kullanmayı denemeyin. Sonuç, patlamış bir erkek topuz kombinasyonu olabilir. Ve bunun mümkün olduğundan bile emin değiliz.

Murdock Londra

5. Göster ve Anlat

Kötü bir saç kesimini savuşturmanın en iyi silahı, birinci sınıf süslerin resimlerinin geldiği iyi bir saç kesimidir.

Guastella, “Beğendiğiniz bir saç kesiminin fotoğrafını göstermek, berbere ne aradığınız hakkında bir fikir vermelidir, ancak stilin size uygun olup olmadığını değerlendirmek berbere kalmıştır” diyor.

Çevrimiçi saç modeli galerilerine göz atarak biraz zaman geçirin ve beğendiğiniz stile ait görüntüleri telefonunuza kaydedin, böylece sandalyedeyken isteklerinizi kolayca gösterebilirsiniz.

Sadece bir vızıltı kesimi David Beckham’a uygun olsa da, yüzünüzün herhangi bir iyiliğini şekillendirmeyebileceğini unutmayın, bu nedenle yalnızca bankalandıklarınızın unsurlarını almaya açık olun.

6. Son Dokunuşlar

Bir düzeltmenin son on dakikası, tüm önemli son rötuşlar için ayrılmıştır – ister kulakların etrafındaki garip alanlar için düz bir tıraş bıçağı kullanmak veya her şeyin orantılı olmasını sağlamak için kesiği birkaç açıdan değerlendirmek olsun.

Bu aynı zamanda bazı stil önerileri alma fırsatınızdır. Guastella, “Dünyadaki en havalı saç kesimine sahip olabilirsiniz, ancak onu nasıl şekillendireceğiniz öğretilmediyse veya bunu yapmak için doğru saç ürününü göstermediyseniz, o zaman tüm değerini kaybeder” diyor.

Berberin ne yaptığını ve ne kadar harika olduğunu izlemek, ancak bunların sonunda, o tuhaflığı nasıl çivileyeceğinizden veya asi bir saçağı evcilleştirmek için hangi pomadın gerektiğinden hala emin değilseniz, konuşun.

Stevens, “Yeterince vurgulayamayacağım bir tavsiye, belirli bir stil istiyorsanız, ancak bunu nasıl başaracağınızdan emin değilseniz, sormanız yeterli” diyor Stevens. “Çoğu stilist, size hangi ürünleri kullanacağınızı ve evde kendinize nasıl görüneceğinizi memnuniyetle gösterecek.”

Carmelo Guastella

7. Durulayın ve Tekrarlayın

Çok az erkek, birkaç hafta boyunca bir kez daha havalı saçlara sahip olmanın bir sonucu olarak stil ikonu statüsüne ulaşır. Dünyanın en iyi bakımlı erkekleri alışkanlıklarına göre öyle ve bu düzenli pirzola kontrol etmeyi de içeriyor.

Çoğu saç, günde yaklaşık 0,44 mm’lik bir hızla uzar ki bu kulağa pek fazla gelmez, ancak hızla her dört haftada bir yaklaşık yarım inç kadar artar. Ve bu Zayn Malik ve Brian May arasındaki fark olabilir.

Saç kesimleri arasında dört ila altı haftadan daha uzun süre kalmanın şekil ve yönetilebilirlik kaybına neden olabileceğini ekleyen Hickey, “Yeni tarzınızın keskin görünmesini istiyorsanız berber dükkanına düzenli geziler planlamaya hazır olun” diyor.

Saçınızı uzatmaya çalışsanız bile aynı kurallar geçerlidir. Bu nedenle, randevuları engelleyin veya telefonunuzun takviminde hatırlatıcılar ayarlayın, böylece saç oyununuzun kaymasına asla izin vermezsiniz.

8. Değiştirin

Erkekler inatçı, sadık hayvanlardır; sevdiğimiz bir berber, bir terzi, hatta bazen bir barmen buluyoruz ve onlarla ilgilenmekten vazgeçene ya da ölünceye kadar kalıyoruz. Hangisi önce gelirse.

Ama sadakati tembellikle veya bağlılık ile karıştırmayın, yanılmayın, başka bir yer bulmaktan rahatsız olamam. Bazen peşinde olduğun şeyi her zaman elde edemiyorsan başka bir yere bakmak işe yarar.

Guastella, “Pek çok erkek asla berberini değiştirmeyecek ve aynı saç kesimini ve stili yıllarca, hatta sonsuza kadar koruyamayacak” diyor. “Ve size uymayan bir şekle veya stile bağlı kalmaktan daha kötü bir şey olamaz.”

Tarzınızı mevcut berberinizle birkaç kez değiştirmeye ve eskisi gibi olmaya devam ettiyseniz, dalın ve yeni birini deneyin. Yeni bir çift göz, sizinle yeni bir AF donanımı arasında duran tek şey olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka  Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/