90m2 ev planı

Birçoğu bize soruyor 90 metrekarelik evler 1 katişte bu yüzden bugün size büyüleyici bir tasarım göstereceğiz. Bu Tek katta 90 metrekarelik ev sadece içeride değil dışarıda da sunabileceği çok şey var.

Klasik-modern tarzda bir ev tasarımı arıyorsanız, bu proje zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olabilirdi, görmek için bize katılır mısınız?

Bugün bir ev inşa edin

Mevcut ekonomik durumu değerlendirirken birçok ailenin kendi evini inşa etmekte güçlüklerle karşılaştığı bilinmektedir. Yaşam maliyeti artıyor ve kendi çatınıza sahip olma olasılıkları giderek uzaklaşıyor. Ancak bu, vazgeçmememiz gereken bir rüya, çünkü küçük bir fedakarlıkla hepimiz sahip olabiliriz. Ve bu, farklı büyüklükteki bütçelere çok iyi uyum sağlayabilen bir tasarım.

Evin 90 metrekarelik yüzölçümüne sahip olduğu, 17 metre cepheye 13.50 metre derinliğinde inşa edilen tek katlı bir tasarım. Burada inşa edilen alan tüm araziyi işgal etmese de, boş alanlar başka amaçlar için faydalı olacaktır.

90 m2 planlar

Bu mimari tasarımı görmeyi bıraktığımızda, nesnellik ve işlevsellik yayan son bir plan görüyoruz, çünkü bir oturma odası, bir yemek odası, üç yatak odası, bir mutfak, iki banyo, bir kapalı otopark ve bir açık teras birleştirmek mümkün. Tipik bir ailenin içinde rahatça yaşaması için ihtiyacınız olan her şey.

Kapalı sundurma, bu çağdaş evin oturma odasına mükemmel bir karşılama sunar. 3 bölmeli kanepe ve eksiksiz bir eğlence sistemi ile oldukça rahat bir tasarıma sahiptir.

Oturma odası ve yemek odası açık bir tasarıma sahipken, L şeklindeki mutfak, mekanın pratik bir şekilde düzenlenmesine izin veren sol tarafta yer alıyor. Bu tasarım sayesinde gayri resmi yemekler için açık ve akışkan bir akış görüyoruz.

Yemek odası, evin her bir odasından kolayca erişilebilen merkezi bir bölgede yer almaktadır. Yemek odasından çıkılırken, sürgülü cam kapılardan arkadaki terasa ulaşılır. Bu konum, evin tüm içini havalandırmak için harika bir doğal ışık ve temiz hava girişi sağlar.

Bu evdeki tek daha izole alan, sol tarafta bulunan garajdır.

Yatak odaları için en uzak köşeler kullanılmış, bu da onlara belirli bir özgürlük ve mahremiyet sağlar.

90 metrekarelik bir evin cephesi

Bu çağdaş evin dış cephesini incelediğimizde, tamamen izole edilmeden göze hoş gelen bir bağımsızlığa kavuşan alt bölümleri görüyoruz. Sol taraftaki garaj çok ilginç bir görünüm kazanıyor, ana girişte tekrarlanan bir unsur olan çatıyı destekleyen dairesel sütunlar sayesinde güçlü görünüyor.

Dış cephenin çoğunda kaplama olarak kullanılan sıcak renkler ve doğal taş, bu çağdaş eve inkar edilemez bir ev hissi veriyor. Bu tesisler, zarif bir ön bahçe ile tamamlanmaktadır.

Sıcak bir dış cepheye, göze çarpan bir görünüme sahip olan bu ev, benzersiz malzeme stili, detay sistemi ve çatı tipi ve renk paleti ile birlikte güzel bir topluluk oluşturan güzel pencereleri ile şaşırtıyor. Bu yapı, bağımsızlığı, mahremiyeti ve özgürlüğü seven aileler için göz kamaştırıyor.

90 metrekarelik daha fazla ev planı bilmek istiyorsanız, az önce paylaştığımız bu bağlantıyı ziyaret ettiğinizden emin olun, orada üç yatak odalı başka bir tasarım bulacaksınız.

90 metreden fazla ev planı, planlarıyla en şatafatlı