Acer, Samsung, PixelBook ve Daha Fazlası!

Chromebook’lar harika cihazlardır ve bir tablet ile dizüstü bilgisayar arasında bir yerde yer alır. Bir tablet deneyiminden biraz daha fazlasını sunarlar ve tam teşekküllü bir ChromeOS çalıştırırlar, ancak aynı zamanda genellikle dizüstü bilgisayarlardan daha az güçlüdürler. Ayrıca, ChromeOS hiçbir yerde Windows, Mac veya diğer Linux dağıtımları ile aynı yazılım uyumluluğuna yakın değildir.

Chromebook’lar başlangıçta yalnızca Chrome’u çalıştıran ve çevrimiçi tabanlı hizmetler için kullanılan makineler olarak tasarlandı, ancak ekosistem çok daha fazla büyüdü. Chromebook’lar artık Android uygulamalarını çalıştırabilir ve Linux uygulamalarını yüklemek ve çalıştırmak için Crostini veya Crouton bile kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, bir Chromebook büyük olasılıkla yardımcı olabilir ve işte şu anda satın alabileceğiniz en iyi Chromebook’lar!

Bu kılavuzda en iyi Chromebook’lara gidin:

Genel olarak en iyi Chromebook: Acer Chromebook Spin 713

Acer Chromebook Spin 713, yalnızca bir Chromebook’tan değil, bütçeye uygun bir dizüstü oyun bilgisayarından bekleyebileceğiniz tüm zil ve ıslıklara sahiptir. 13,5 inç 2256 × 1504 dokunmatik ekrana, 128 GB NVMe SSD, bir i5-10210U işlemciye ve 8 GB LPDDR4 RAM’e sahiptir. Bunlar, rakiplerinin sıklıkla eMMC depolama ve çok, çok daha zayıf yonga setlerine sahip olabileceği bir cihaz için oldukça güçlü özelliklerdir. Bu yeterli değilse, bunu bir i7, 16 GB RAM ve 256 GB SSD’ye yükseltebilirsiniz. Bir Chromebook için biraz fazla mı? Olabilir.

Linux uygulamalarını çok kullanacağınızı düşünüyorsanız veya konu tüm web tabanlı uygulamalarınız olduğunda performans açısından en iyinin en iyisini isteyeceğinizi düşünüyorsanız, Acer Chromebook Spin 713 Muhtemelen paranın bugün satın alabileceği en iyi genel Chromebook. Oh, ve Project Athena sertifikalı, yani Intel iyi bir performansa sahip olduğunu söylüyor ve iyi pil ömrü.

  Acer Chromebook Spin 713

  Acer Chromebook Spin 713, bugün alabileceğiniz en güçlü Chromebook’lardan biridir. Bütçeli oyun dizüstü bilgisayarlarına rakip olan güçlü özelliklerle, performans asla sorun olmayacak.

En iyi çıkarılabilir Chromebook: Lenovo Chromebook Duet

Ayrılabilir dizüstü bilgisayarlar, ikisi bir arada bilgisayarlardan farklıdır, çünkü onları klavyelerinden tamamen çıkarabilir ve tamamen tablet olarak kullanabilirsiniz. Sonuç olarak teknik özelliklerden ödün vermelerine rağmen, çok daha az hacimli olma eğilimindedirler. Lenovo Chromebook Duet, bir MediaTek Helio P60T, 4GB LPDDR4 RAM ve 64GB eMMC depolama özelliklerine sahip olmasına rağmen, piyasadaki en iyi ayrılabilir Chromebook’lardan biridir. Aynı zamanda tam bir HD ekran olduğundan, tablet moduna geçtiğinde mükemmel bir medya akış makinesidir.

İş için kullanmak ister misin? Klavyeyi yeniden bağlayın ve tamamen çalışan bir klavyeye sahip bir dizüstü bilgisayara geri dönüyor. En hızlı ya da en iyi olmayacak, ama işi halledecek. Lenovo’nun web sitesinden 289,99 dolardan başlayarak, bankayı bozmadan da yapacak.

  Lenovo Chromebook Duet

  Lenovo Chromebook Duet, bugün satın alabileceğiniz en iyi çıkarılabilir Chromebook’lardan biridir ve dahası, bir tane almak için bankayı kırmanıza gerek kalmayacak.

Pil ömrü için en iyi Chromebook: Google Pixelbook Go

Belki bir Chromebook’un sizin için en önemli kısmı performans değil, dayanıklılığıdır. Google Pixelbook Go, 8. nesil M3, M5 veya M7 ile güçlendirildiği için mütevazı özellikler sunar. Bununla birlikte, 256 GB’a kadar SSD depolama alanı ve 16 GB’a kadar RAM elde edersiniz, bu nedenle gözle görülür herhangi bir gecikme veya takılma yaşayacak gibi değilsiniz. Temel modelde 13,3 inç tam HD dokunmatik ekran var, ancak 4K ekran seçeneği de var. Dahası, FHD modeli için 1kg’ın biraz üzerinde gelir.

M3 serisi Intel yonga setleri fansız çalışır, bu da çok daha az güç kullandıkları anlamına gelir. Bu, 41,41 watt saatlik pil ile birleştiğinde, tek bir şarjla 12 saate kadar pil ömrü elde edeceğiniz anlamına gelir. Pili bittiğinde, hızlı bir şekilde yedeklemek için 45 W USB-C hızlı şarj cihazına sahiptir. Google, 2 saatlik kullanım için 20 dakikalık şarjın yeterli olduğunu söylüyor. 649 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatı ile, bu bir göz atmaya değer olabilir.

  Google Pixelbook Go

  Google Pixelbook Go, piyasadaki en iyi görünen veya en güçlü Chromebook olmayacak, ancak yapacağı şey size tam bir günlük kullanım sağlamaktır.

Bütçede en iyi Chromebook: Acer Chromebook 514

Bütçenize uygun en iyi Chromebook’u arıyorsanız, o zaman Acer Chromebook 514’ten başkasına bakmayın. Burada gördüğünüz gibi, birçok Chromebook her şeyi paketlemeyi sever ve ChromeOS hepsi olmasa da mutfak bir özellik tablosuna gömülür. o kadar yoğun. İşi bitirebilecek dokunmatik ekrana sahip temel bir medya makinesi arıyorsanız, Intel Celeron N3450 ile çalışan Acer Chromebook 514 işi yapabilir.

4 GB LPDDR4 RAM, Tam HD 14 inç dokunmatik ekran ve 64 GB eMMC depolama alanıyla, bütçeyle mükemmel bir Chromebook deneyimi için tüm temel özelliklere sahiptir. Bunu Amazon’da 419.99 $ ‘lık bir başlangıç ​​fiyatıyla alabilirsiniz.

  Acer Chromebook 514

  Acer Chromebook 514 kesinlikle piyasadaki en iyi Chromebook değildir, ancak işi bütçeyle halletmek zorunda değildir!

Öğrenciler için en iyisi: Samsung Galaxy Chromebook

En iyinin en iyisini istiyorsun, ama öğrenciler için? Bir öğrenci olarak, Samsung Galaxy Chromebook bir rüya makinesidir. Medya akışı için mükemmel bir kurulum olan stereo hoparlörlü 13,3 inç 4K dokunmatik ekrana sahiptir. Çevrimiçi derslerin olduğu bir çağda, bu, yetişmek için mükemmel olacak. Daha da iyisi, Samsung Galaxy Chromebook, dizüstü bilgisayarın gövdesinin içinde gizlenen bir Samsung Kalem ile birlikte gelir. İşiniz bittiğinde rahatlayabilir ve Netflix veya YouTube’u izleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, hala sadece dizüstü bilgisayar hoparlörü oldukları, bu yüzden harici bir hoparlöre veya onunla kullanmak için sadece güzel bir kulaklık setine yatırım yapmaya değer olabilir. Not alma ve medya akışı için fazlasıyla yeterli olan i5-10210U ve 8GB RAM’e sahip. Daha yoğun görevler yapıyorsanız, bazı Linux uygulamalarını kullanmak için Crouton veya Crostini kurabilirsiniz.

  Samsung Galaxy Chromebook

  Bir öğrenci olarak, Samsung Galaxy Chromebook benim için tüm kutuları işaretliyor. Büyük bir 4K dokunmatik ekrana, not almak için bir kaleme ve medya akışını kolaylaştırmak için bir dizi stereo hoparlöre sahiptir.

Mobil veri ile en iyisi: Samsung Chromebook Plus V2 (LTE)

Kesinlikle en hızlısı olmayacak olsa da, Samsung Chromebook Plus V2 (LTE), eğer Gerçekten mi dizüstü bilgisayarınızda mobil veri desteğine ihtiyacınız var. Intel Celeron 3965Y tarafından desteklenmektedir, 4 GB RAM ve 32 GB eMMC depolama alanı içermektedir. Tablet olarak kullanılmak üzere katlanabilen 12,2 inç full HD dokunmatik ekrana sahip. Ayrıca bir kalemle birlikte gelir, bu yüzden ihtiyacınız olursa not almak için bunu da kullanabilirsiniz! 499.99 dolarlık bir başlangıç ​​fiyatı var – kuşkusuz biraz dik, ama bu günlerde LTE’nin maliyeti.

  Samsung Chromebook Plus V2

  Samsung Chromebook Plus V2 herhangi bir dikkat çekmeyecek, ancak bu günlerde bir Chromebook için oldukça nadir görülen LTE desteği var!

En uygun fiyatlı Chromebook: ASUS Chromebook Flip C434

Sadece birini seçmek zor; ancak, paranın şu anda satın alabileceği en iyi fiyatlı Chromebook olarak ASUS Chromebook Flip C434’ü tercih ettim. Donanım açısından en gelişmiş Chromebook değil, ancak bir cihazda isteyebileceğiniz hemen hemen her şeye sahip. Chromebook. 2’si 1 arada, yani tablet olarak kullanabileceğiniz ve 14 inçlik dokunmatik ekranın full HD olduğu anlamına geliyor. Temel model, 499,99 dolara Intel Core M3-8100Y, 4 GB RAM ve 32 GB eMMC depolama ile birlikte gelir. 64 GB’a kadar depolama alanını veya 64 GB depolama alanıyla 8 GB’a kadar RAM’i artırabilirsiniz ve diğer modellerde de bir i5-8200Y işlemci veya bir i7-8500Y işlemci bulunur.

Bu tam olarak en “amiral gemisi” paketi değildir, ancak bir Chromebook’ta alacağınız mükemmel fiyat-performans dengesidir. Chromebook’lar gerçekten güçlü makineler olarak tasarlanmamıştır ve ondan en iyi şekilde yararlanmak için güçlü donanıma veya çok fazla depolamaya ihtiyacınız olmayacak kadar hafiftir. Üniversite çalışmaları ve diğer temel görevlerin yanı sıra YouTube veya Netflix izleme yeteneği için bir şeyler mi istiyorsunuz? Belki ASUS Chromebook Flip C434’ü önce verin. Biraz kazı yaparsanız, muhtemelen bunu ikinci elden bile alabilirsiniz.

  ASUS Chromebook Flip C434

  Piyasadaki en heyecan verici Chromebook değil, ancak ASUS Chromebook Flip C434 mükemmel fiyat-performans dengesi arayanlar için harika bir seçenektir. Burada abartılacak hiçbir şey yok ve bir Chromebook’un tam olarak ne olması gerektiğini temsil ediyor.