Adamı mı kadını mı kontrol ediyor?

123rf molikara

Duygusal ilişki, liderlik konumu üzerinden yarışı kabul etmeyen iki taraf arasındaki katılımcı bir ilişkidir, ancak merak edebilirsiniz Meraktan, evlilik ilişkisinde erkeği veya kadını kim kontrol ediyor?

Duygusal ve evlilik ilişkisi söz konusu olduğunda, uzun vadeli güç ve kontrol genellikle bu ilişkinin devamı ve büyümesi için daha az yatırım yapan kişinin elindedir. Ne yazık ki güç ve kontrol, karşı tarafa karşı daha az duygu taşıyan, ilişkiyi dilediği zaman bırakıp sonlandırma kabiliyetine sahip olan ve hayatlarında ikisinin karşılaşabileceği engel ve engellerin önünde durmaya istekli olmayan tarafın elinde.

Öfke, sevgi ve endişe ile eş anlamlıdır

Bazı insanlar öfke göstermenin sevginin tersi olduğunu düşünebilir, oysa aslında görmezden gelmek ve saygısızlık ilgisizliğin eşanlamlılarıdır. Partneriniz öfke gösterdiğinde ve bunu ifade ettiğinde, bu onun kalan sorunları düzeltmek istediği ve hala bu ilişkiyi sürdürmekle ilgilendiği anlamına gelir.Adamın sevgisini göstermek ve ifade etmek için kendi yolları vardır. Aksine, cehalet ve ilgisizlik ortaya çıktığında, bu artık sevgi duygularına sahip olmadığınız ve bu ilişkiden her an çıkmaya hazır olduğunuz anlamına gelir. İlişki ile ilgili duygularını ve iletişimi yitirmiş olan bu kişi (ister erkek ister kadın) o anda onu kontrol eden ve her an onu sonlandırma gücüne sahip kişidir.

Dünyanın ayaklarınızın altından çekildiğini ve ilişkideki güç dengesinin artık yaygın ve yakın olmadığını düşünüyorsanız, o zaman şeylerin kontrolünü kaybetmeden önce ve sonsuza dek bazı savunma önlemleri almanız gerekir.

Farklılıkları ele almak ve katılımı sağlamak

Dünyada hiçbir anlaşmazlık ve sorunun olmadığı bir ilişki yoktur, ancak başarılı bir ilişki ile başarısız bir ilişki arasındaki fark, bu farklılıkların nasıl ele alınacağında yatmaktadır. Sağlıklı bir ilişkide, iki taraf farklılıklarını rasyonel bir şekilde ele alıp daha sonra sorunsuz hayatlarını tamamlayabilirler.Ayrıca kişisel farklılıklarla ilişkiyi zenginleştiren ve onu ayırt eden bir oldu bittiler olarak da başa çıkabilirler ve bu kesinlikle uyumsuz ve başarısız bir ilişkide olmaz.

İçindeki duygusal ilişki “ben” ve “sen” ile sınırlı kalmamalı, ancak iki taraf da onları bir araya getiren üçüncü bir varlık olduğunu bilmeli ki, ilgilenmeleri gereken bu ortak “ilişki”, başarısı ve devamlılığı. Olaylara “Bu benim için doğru mu?” Mantığıyla bakamazsınız. Ancak eşiniz ve ilişkiniz için de uygun olup olmadığını sormalısınız. Pek çok insanın umursamadığı ve hayat arkadaşları ile ilişkilerini sürdürme yeteneklerini kaybetmelerine neden olan bu tür paylaşılan düşüncedir.

Aşkta ve evlilikte hiçbir garanti yok

Her birimiz, evlilik ilişkisinin yaşam için sürekli bir garantiyle gelmediğini anlamalıyız, ancak bu, her gün bunu belgelemek için çaba, bakım ve çalışma gerektiren herhangi bir ilişki gibidir. Evlilik sözleşmesi, iki taraf arasında sevgi ve anlayışın sürekliliğini garanti eden hükümler içermediği için bir iş sözleşmesi veya satış sözleşmesi gibi değildir, bu nedenle iki taraf ilişkinin devamı ve başarısı için çok çaba, sevgi ve anlayış göstermek zorundadır ve bu görev tek bir tarafça yerine getirilemez. Hanımefendi, çocuk sahibi olmanın evliliğin devamı için bir garanti olmadığını, bazen size ve onlar için bir lanet olduğunu da hatırlatmaktayız. Başarısız bir evliliğe sarılmak bundan memnun olmaz ama sizi mutsuz eder.

Kırılmazsa tamir etmeyin!

“Kırılmadıysa düzeltmeyin.” Bu eski söz hayattaki bazı şeyler için geçerli olabilir, ancak düzeltmek için bir şeyin kırılmasını beklemeniz gerekmez. Aksine, sahip olduklarınızı ve insan ilişkilerinizi, evlilik ilişkiniz de dahil olmak üzere sürdürmek ve en iyi durumda kalmak için gerekli olanı sağlamak için çalışmalısınız.

Bakım, eşyanın ömrünü uzatır, ilişkilerin ömrünü uzatır Doğası gereği insanın acı ve üzüntüye neden olan bir ilişkiye devam etmek için fazla sabrı yoktur ve eğer ilişki koparsa pek çok şeyin aksine onarılamaz.

Ortak faaliyetler

Zaman zaman hem rutininizi değiştirmeli hem de ortak faaliyetler yapmalısınız. Bazı insanlar bu tür eylemlerin zaman, çaba ve para kaybı olduğunu düşünebilir, ancak aslında aranızdaki iletişimi artırır ve her ilişkinin süreklilik ve bağ için gerektirdiği güzel anıları yaratır.

İnsan ilişkisinin devam etmesi için çok fazla iletişime ihtiyaç vardır, eşinizin tüm engellere rağmen katlanması ve devam etmesi gereken tek şey şefkatli bir dokunuş olabilir.