Güncel İçerikler

Adet döngüsü tarihini nasıl durdurabilir ve geciktirebilir?

123rf Bazen kendinizi âdet döneminizi ertelemeyi dilediğiniz durumda bulabilirsiniz. Neyse ki sorun şu ki Olabilir ! ama bu nasıl? Bazı durumlarda, örneğin bir spor müsabakasına katılmak veya Hac veya Umre’ye gitmek istiyorsanız veya adet kanaması ve buna eşlik eden ağrı ile başa çıkmanın zor olduğu önemli bir durumunuz varsa, adet tarihinizi ertelemeniz gerekebilir. Uzmanlara göre […]

Bu Haber 01 Ocak 2021 - 16:57 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

Adet döngüsü tarihini nasıl durdurabilir ve geciktirebilir?

123rf

Bazen kendinizi âdet döneminizi ertelemeyi dilediğiniz durumda bulabilirsiniz. Neyse ki sorun şu ki Olabilir ! ama bu nasıl?

Bazı durumlarda, örneğin bir spor müsabakasına katılmak veya Hac veya Umre’ye gitmek istiyorsanız veya adet kanaması ve buna eşlik eden ağrı ile başa çıkmanın zor olduğu önemli bir durumunuz varsa, adet tarihinizi ertelemeniz gerekebilir. Uzmanlara göre kadınların büyük çoğunluğu için adet döngüsünü güvenli bir şekilde ve herhangi bir sağlık problemi olmadan ertelemek mümkündür ancak geciktirme yollarının size uygun olduğundan emin olmak için her durumda doktorunuza danışmalısınız.

Aşağıda menstruasyon tarihini ertelemenin en önemli ve en yaygın yollarını ellerinize koyduk hanımefendi, böylece size uygun olanı seçebilirsiniz.

Menstrüasyonu durdurmak için doğum kontrol hapları kullanmak

Regl döneminizin sizin için önemli olan tarihini işaretleyin ve regl döneminizin muhtemel olduğu zamanlarda gerçekten güncel olduğundan emin olun; bu, düzenli adet gören veya doğum kontrol hapı kullanan kadınlar için kolay ve uygundur. Sürenizi korumak istediğiniz sürece doğum kontrol hapları almaya devam edin. Tabletleri almayı bırakana kadar adet kanınız gelmeye başlamayacaktır.

Doğum kontrol haplarının çoğu, hormon içeren 21 aktif hap ve yedi inaktif hap içeren paketler halinde gelir.Radeniz önlemek istediğiniz durum bitene kadar aktif hapları almaya devam edin. En iyi sonuçlar için, doğum kontrol hapını birkaç ay erken ve erken kullanmaya başlamalısınız.

Adet dönemini nispeten uzun bir süre durdurmak istiyorsanız, bunun için uygun doğum kontrol haplarını kullanın, çünkü dönem ile sonraki dönem arasındaki süreyi bir ay yerine üç aya uzatmak için özel olarak yapılmış çeşitleri vardır.

Menstrüasyonu durdurmak için doğal besinler

Menstrüasyonu teşvik ettiği için sarımsak ve biber gibi baharatlı yiyecekler yemekten kaçının. Mercimek çorbası gibi doğal olarak regl döneminizi geciktirmek için bazı yiyecekler de yiyebilirsiniz. Yoğun çorba pişirin ve beklediğiniz önemli olay geçene kadar her gün yiyin.

Limon, maydanoz yaprağı, jelatin, ahududu yaprağı, papaya, havuç ve muz gibi regl döneminizi geciktirebilecek diğer bazı yiyecekler.

Egzersiz yapmak ve stres faktörlerinden kaçınmak

Düzenli egzersiz yapmak, özellikle sinir basıncını azaltan egzersizler adet döngüsünü kontrol edebilir ve maruz kaldıkları stres nedeniyle aynı ay içinde iki kez adet kanaması geçiren kadınlar için faydalıdır. Yaşayabileceğiniz çoğu sağlık sorununun ana nedeni olduğu ve aynı zamanda adetinizin planlanandan daha erken başlamasına neden olduğu için sinir gerginliğinden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Menstrüasyonu geciktirmek için sirke ve su hilesi

Düzenli menstrüasyona yardımcı olduğu ve bu dönemde kanayan kanın miktarını ve yoğunluğunu kontrol ettiği için gün boyunca bol su için. Bu numarayı da takip edebilirsiniz: Bir bardak suya üç yemek kaşığı sirke ekleyin ve günlük olarak için. Sirke, adet kanamasını geciktirmede en etkili doğal maddelerden biridir.

Halk hekimliğinde adet kanamasını durdurmak için kullanılan çoban gibi adet tarihini geciktirebilecek otlar da yiyebilir, adet döngüsünü geçici olarak geciktirmek için de kullanılabilir, ancak her zaman önceden tıbbi bir tavsiye ile.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal