Ağız kavgasının faydaları: 5 numara sizi şaşırtacak!

123RF – undrey

Spor, kasları beslediği için, kasların güçlenmesine ve sıkı ve tutarlı bir vücut elde edilmesine yardımcı olduğu için çok önemli şeylerden biridir.

Ağız kavgası egzersizi çoğu sporcunun yaptığı çok önemli egzersizlerden biridir ve son dönemde ağız kavgası egzersizleri kadınlar için büyük önem taşıdığından özellikle kadınlar arasında yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır ve bu egzersizin en önemli özelliklerinden biri de hızlı sonuç vermesi ve her kadın tarafından uygulanabilmesidir. Evde, basit bir şekilde, spor salonuna gitmeye gerek kalmadan ve aşağıda sizlere ağız kavgası uygulama yöntemlerini ve bunun en önemli faydalarını sunacağız hanımefendi.

Çömelme egzersizleri nasıl yapılır

Basit yol: Arkanıza bir sandalye koyun, sonra ayakları biraz ayırın, vücudunuzla birlikte aşağı inin, sonra tekrar yukarı çıkın ve kalkmanıza ve düşmenize yardımcı olması için sandalyeyi kullanın ve kaslarınızda veya omurlarınızda herhangi bir sorun yaşamamak için sırtınızın düz olduğundan emin olmalısınız.

Orta yöntem: Ayakları birbirinden biraz ayırıp vücudunuzla birlikte aşağı inip sonra tekrar yukarı çıkın ama bu yöntemde alçalmanıza ve yükselmenize yardımcı olacak herhangi bir alet kullanmayın ve bu yöntemi uyguladıktan sonra kasların güçlenmesi ve kemiklerde sorun yaşamamanız için çömelme egzersizlerine alıştıktan sonra da takip edebilirsiniz, dikkatli olun. Ayrıca bu yöntemde sırtınız tamamen düz olacak şekilde.

Zor yol: Böylelikle sadece bir bacağınızla aşağı inerken diğer bacağınızı düz tutup sırtınızı dik tutarsınız ve kas gerginliğine neden olmamak için sürekli bacak değiştirdiğinizden ve diğer bacağa odaklanmadığınızdan emin olun.

Çömelmenin faydaları

Selülitten kurtulun

Vücudun farklı bölgelerinde selülit görünümü pek çok kadının özellikle fazla kilolu olduğunda yaşadığı en belirgin sorunlardan biridir ve hamilelik sonrası kilolarda önemli artışa bağlı olarak kadınlarda selülit sorunu önemli ölçüde artabilir ve selülitin en sık görüldüğü yerlerden biri bacaklar ve sırt ve bazen Kollarda, kilo vermede bile selülitten kurtulmak çok zordur ve selülitin vücuttan kaybolması için kalça ve bacaklarda oluşan selülitten kurtulmaya yardımcı olan çeşitli türlerde egzersiz ve çömelme egzersizlerinin yapılması gerekir.

شد ورفع المؤخرة

Güzel ve sıkı bir popo elde etmek her kadın için bir endişe konusudur ve ağız kavgası egzersizleri kalçayı sıkılaştırmaya ve kaldırmaya yardımcı olur ve ona farklı bir görünüm kazandırır, kısa bir ağız kavgası egzersizi yaptıktan sonra poponuzun daha çekici ve belirgin bir şekilde sıkılaştığını fark edeceksiniz ve popodaki herhangi bir sarkıklıktan kurtulacaksınız. Squat egzersizi, diğer egzersizlere kıyasla kalçayı çok hızlı bir şekilde azaltmaya yardımcı olur.

Kemik güçlendirme

Ağız kavgası egzersizi kemikler için çok önemli bir egzersizdir.Her zaman çeşitli ağız kavgası yapmaya hevesli kadınlar, kemik ve kasları çok daha güçlü hale gelir ve bu egzersiz osteoporoz riskini azaltır, bu nedenle ağız kavgası diz kemiklerini güçlendirmeye ve uyluk kemiklerini güçlendirmeye yardımcı olur ayrıca sırt kemiklerini güçlendirmeye yardımcı olur Ancak egzersizlerin doğru şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir çünkü yanlış çömelme egzersizi uygulaması kemik ve kasları olumsuz etkiler ve üzerlerine baskı uygular.

Negatif enerjiden kurtulun

Squat egzersizi kadınların vücuttaki herhangi bir negatif enerjiden kurtulmasına yardımcı olur.Egzersizi yaptıktan sonra vücudunuzdaki tüm negatif enerjinin pozitif enerjiye dönüştüğünü hissedersiniz ve kendinizi daha enerjik ve enerjik bulursunuz ve karşılaşabileceğiniz günlük sıkıntı ve baskılara dayanma yeteneğiniz artar. Bu yüzden güne aktif bir şekilde başlamak, yorgunluk ve tembellikten kurtulmak için güne squat egzersizleri yaparak başladığınızdan emin olun.

Zayıflama ve yağ yakma

Ağız kavgası egzersizleri önemli ölçüde kilo vermeye yardımcı olur, bu nedenle günde yarım saat ağız kavgası egzersizleri yapmak, vücuttaki yanma oranını artırmaya yardımcı olduğu için 500 kalori veya daha fazla yakmaya yardımcı olur ve vücudu koordine etmeye ve tüm vücudu, özellikle bacakları ve kalçaları kaybetmeye yardımcı olur ve bacakları ölçmenin farkına varacaksınız. Ve kısa bir süre ağız kavgası yapmaya devam ettikten sonra kalçalar çok değişti.