Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Ağrısız ve ameliyatsız daha kolay doğum için suda doğum ve bununla ilgili kapsamlı bir dosya

Oldum Suda doğum Batı dünyasının en popüler doğum tekniklerinden biri, bilimsel destekleyici temeller olmamasına rağmen, ancak birçok kadın bunu daha kolay ve daha rahat bir emek sürecine uygulamak istiyor. Bir bakirenin doğal doğumuyla da ilgilenebilirsiniz.Kapsamlı bir dosya ve tüm sorularınızın cevapları Bu konu içerir … Suda doğum nedir? Gebe kadının doğum süresini ve doğum sürecini […]

23 Aralık 2020 - 0:01 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

Ağrısız ve ameliyatsız daha kolay doğum için suda doğum ve bununla ilgili kapsamlı bir dosya

Oldum Suda doğum Batı dünyasının en popüler doğum tekniklerinden biri, bilimsel destekleyici temeller olmamasına rağmen, ancak birçok kadın bunu daha kolay ve daha rahat bir emek sürecine uygulamak istiyor.

Bir bakirenin doğal doğumuyla da ilgilenebilirsiniz.Kapsamlı bir dosya ve tüm sorularınızın cevapları

Bu konu içerir …

Suda doğum nedir?

Gebe kadının doğum süresini ve doğum sürecini ılık suyla dolu bir leğende geçirmesi ya da sadece emek süresini geçirip doğum anında dışarı çıkması ve ameliyatın su dışında yapılması ve bunun da bazı nedenlerle ya da kadının isteğine göre olmasıdır.

Suda doğum nasıl?

 • Doğum evresinde kadın 37,5 santigrat derece su havzasında oturur ve doğum süreci tamamlanana veya su dışında doğum yapana kadar suda kalır.
 • Olay tıbbi gözetim altında yapılmalıdır ve beklenmedik sürprizlerden kaçınmak için vaka dikkatle izlenir.
 • Doğum havuzunda anneye destek olmak ve ona yardım etmek için eş ya da akraba olmak üzere bir refakatçi olmalıdır.
 • Başlangıçtan itibaren anne suya indiğinden beri hemşire her 15 dakikada bir fetüsün nabzını takip etmek için su nabzını ölçen ve ayrıca her kasılmadan sonra nabzı ölçen bir su Doppler cihazı kullanır ve herhangi bir rahatsızlık durumunda anneden hemen sudan çıkması istenir.
 • Hemşire, annenin kan basıncını, ateşini ve nabzını sürekli olarak izler.

Sudaki doğumun önemi nedir ve ağrıyı dindirir mi?

Bunun bilimsel bir temeli olmamasına rağmen, suda doğum yapmanın çeşitli faydaları vardır:

 • Ilık su, doğumdan önce ve doğum sırasında kadının üzerindeki gerginliği ve baskıyı azaltır ve su içinde doğum gerçekleşmese bile, su kadının doğumdan önce sakinleşmesine katkıda bulunur ve ne kadar sakin olursa, ağrıyı tek başına giderebilir.
 • Doğum ağrısının azaltılması, çok sıcak su annenin sakinleşmesine neden olur, doğum hormonu olan oksitosin hormonunun akışını arttırır ve güçlü bir şekilde aktığında rahim kasılmalarını düzenler ve ardından güçlü sinyaller beyne ulaşır ve ağrıyı yatıştıran endorfin hormonu salgılamaya başlar, bu yüzden daha güçlüdür. Morfin on kat fazla.
 • Ilık su, doğum sırasında ve doğum sırasında kas gerginliğini gidermeye yardımcı olur. Doğum sırasındaki ağrının en yaygın nedeni kas gerginliğidir.
 • Fetüs, rahimde çevreleyen şeye benzeyen, şokun üzerindeki etkisini azaltan ve onu sakinleştiren bir ortama çıkar.
 • Birçok suda doğumda, bebeklerin geleneksel yöntemlerle doğan bebeklerden daha az ağladıkları ve daha sakin oldukları görülmüştür.

Ve buradan ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor Suda doğum Kadınlar ve fetüs için.

Suda doğum koşulları

Hamileliğin doğal yollarla geçtiği, anne ve fetüsün sağlıklı olduğu doğal gebelikler Suda doğum yapabilir ancak önce doktora danışılması tercih edilir ancak bu doğumu yaşamasının yasak olduğu bazı durumlar da vardır ki aşağıdaki gibidir:

 • Annenin deri hastalığı olması durumunda deri hastalıklarının özellikle suda yayılması kolaydır ve bu da fetusu enfeksiyon riskine maruz bırakır ve bu nedenle öncelikle bir dermatoloğa danışılması ve gerekli muayenenin yapılması gerekir.
 • Çocuk doğru doğum pozisyonuna girmezse.
 • Annenin doğum sonrası kanama olasılığı daha yüksekse.
 • İkiz veya daha fazla gebelik olması durumunda ve bazı durumlarda suda doğum işlemine ve doğal olarak yapılmasına rağmen, öncelikle bir doktora danışılması ve konu ile ilgili tüm detayların gözden geçirilmesi ve doğumun güvenliğinin tamamen sağlanması tercih edilir.
 • Preeklampsi veya toksemi ile doğum yapmak yasaktır.
 • Erken doğumla yasaklandı.

Suya ne zaman girilir

Sıcak su havzasına girmek için belirli bir zaman yoktur, ancak bazı araştırmalar, suyun kasılmaları azaltacağı korkusuyla, rahim ağzının açıklığı 5 cm veya daha fazla olduktan sonra havzaya girmenin en iyisi olduğunu göstermektedir.

Ancak genel olarak, doğum sancıları ve kasılmalar normalse ve normal bir şekilde geçerse, serviks o ölçüme ulaşmadan suya girebilirsiniz.

Ancak her halükarda, tam tıbbi gözetim altında yapıldığı için bu konuda korku yoktur, kasılmaların az da olsa azalması durumunda doktor sudan çıkıp gereğini yapacaktır.

İkinci sezaryen ile de ilgilenebilirsiniz: Siz ve bebeğiniz için güvenli mi?

Doğum sırasında ağrı kesici almak mümkün müdür?

Suyun içindeyken abdominal enjeksiyon veya başka herhangi bir analjezik enjeksiyon yapılması mümkün değildir, anne tam olarak farkında olmalıdır ve sedatif alma isteği durumunda alınabilir ancak suya girmeden önce annenin yeterince uyanmasına ve uyuşukluk istemediğinden emin olunmalıdır.

Uykulu veya baş dönmesi hissederse annenin suda olması tehlikelidir.

Sudan çıkmayı gerektiren durumlar

Doktor aşağıdaki nedenlerle anneyi sudan çıkarmak zorunda kalabilir:

 • Ağrı şiddetli ve araçların ötesinde ve annenin bir eve ihtiyacı var.
 • Fetüsün kalp atışı bozulmuşsa.
 • Kasılmalar yavaşlarsa dışarı çıkmaları gerekir ve kasılmalar normal şekilde geri döndüğünde tekrar geri dönebilirler.
 • Annenin yüksek tansiyonu durumunda.
 • Uyuşukluk veya koma olursa.
 • Kanama meydana gelir.

Sualtı doğum sırasında ağrı kesici yöntemler

Tek başına ılık su ağrıyı hafifletir, ancak bazı kadınlar ağrı hissetmek istemez ve bu şu şekillerde yapılabilir:

 • Görevli annenin yanında suda iken sırtına ve omuzlarına masaj yapabilir.Masaj ağrıyı azaltır ve gevşemeyi artırır.
 • Solunumu düzenlemek, doğum ağrısını hafifletmek için önemli adımlardan biridir ve ılık su buna yardımcı olabilir. Anne her kasılma arasında nefesi düzenlemelidir.
 • Vücudun ve fetüsün rahatlığına odaklanmak, rahatlamak ve olumlu düşünceler düşünmek, böylece doğal analjezik hormon endorfinleri salgılanır.
 • Gülme gazı adı verilen oksijen ve nitro karışımı olan hafif ve güvenli bir analjezik olan Entonox gazı, gerektiğinde endüstriyel bir inhalerden solunabilir.

Bir çocuk su altında nasıl nefes alır?

Geleneksel doğumda, fetüs doğrudan havaya çıkıp hızlı nefes alıp ağlamaya başlar, ancak suya çıktığında rahme benzer bir atmosferdedir, bu nedenle doktor yavaşça anneye veya şimdiki doğumdan birine kaldırana kadar göbek kordonundan nefes almaya devam eder ve ardından nefes alma başlar. Havada .

Suda doğum yapmanın tehlikeleri

Anne ve fetüsün güvenliğini sağladıktan ve suda doğum şartlarını yerine getirdikten sonra, o doğumdan geriye kalan tek bir risk vardır ve bu, annenin cenini iterken istemsiz dışkılama olasılığıdır, bu nedenle korkular, fetüse o dışkıdan atılırken bir enfeksiyon oluşacağıdır.

Ancak buna rağmen, raporlara göre bu olma olasılığı% 0,01’i geçmiyor Bazı uzmanlar suyun bakterileri büyük ölçüde azalttığına ve dolayısıyla enfeksiyonu dışladığına inanıyor.

Suda doğum

Yenidoğanlarda kolik de ilginizi çekebilir .. Nedenleri ve tedavi yöntemleri

Anne ve fetüs sağlıklıysa denenebilir Suda doğum Anne ve fetüs için faydalıdır, ancak önce doktora danışılmalı ve tüm detayları kontrol etmeli ve tıbbi personelin bu tür doğumlar ve herhangi bir acil durum meydana geldiğinde iyi davranışları konusunda iyi eğitilmiş olduğundan emin olmalıdır.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve komplikasyonlarla ayrıntılı olarak doğal doğum Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve k...

Hamileliğinizin son aylarında yenidoğanı doğurmayı bekliyorsanız ve hakkında birçok sorunuz varsa Doğal doğum Doğru yerdesiniz Ve hoş g...

Doğru doğum tarihini bilmek için normal doğum belirtileri Doğru doğum tarihini bilmek için normal ...

Hamile bir kadının hamileliğinin dokuzuncu ayında doğum yaptığı biliniyor, ancak soru dokuzuncu ayın hangi saatinde kalıyor? Belirli bi...

Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl y...

Yakın zamanda yayıldı Sezaryen doğum Kadınlar arasında, kadınlar arasında yaygın obezite ve bazı kadınların deneyimsiz olma isteği gibi...

Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için doğum sonrası ipuçları Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için ...

Orada bir sürü Doğum sonrası ipuçları Her annenin sağlığını korumak için izlemesi gereken anne, kendine ve sağlığına bakmak için yeterl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/