Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Ain Sokhna’da turizm, yaz tatili için ilk tercihinizdir

Ain Sokhna’da turizm büyüleyici doğanın ortasında bir zevktir, Ain Sokhna’da eğlence, plaj veya kültür turizmi gibi her tür turizmin yanı sıra medikal turizm ile tanışacaksınız, Ain Sokhna şehri bir günlük tatilleriyle ünlüdür. Mısır’ın başkenti Kahire’ye olan yakınlığı nedeniyle, araba yolculuğu sadece bir buçuk saat sürüyor, asla uyanmak istemeyeceğiniz güzel bir rüyanın içinde olmak, Kızıldeniz’in en […]

28 Aralık 2020 - 9:04 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

Ain Sokhna’da turizm, yaz tatili için ilk tercihinizdir

Ain Sokhna’da turizm büyüleyici doğanın ortasında bir zevktir, Ain Sokhna’da eğlence, plaj veya kültür turizmi gibi her tür turizmin yanı sıra medikal turizm ile tanışacaksınız, Ain Sokhna şehri bir günlük tatilleriyle ünlüdür.

Mısır’ın başkenti Kahire’ye olan yakınlığı nedeniyle, araba yolculuğu sadece bir buçuk saat sürüyor, asla uyanmak istemeyeceğiniz güzel bir rüyanın içinde olmak, Kızıldeniz’in en önemli turizm beldelerinden biri olan Ain Sokhna, turkuaz renkli plajları, eğlence yerleri ve gürültülü gecelerin yanı sıra kükürtlü gözlerle şöhreti ile karakterizedir. Pek çok tedavide kullanılan ve şehrin “Ain Sokhna” olarak anılmasının sebebidir.

Ain Sokhna Turizm 1

Bu konu içerir …

Ain Sokhna’da Turizm

  • Ain Sokhna, muhteşem doğası ve yıl boyunca harika atmosferi nedeniyle hepsi bir arada bir şehirdir.Ayn Sokhna, Süveyş Körfezi’nde yer alır ve Süveyş Valiliğinin bir parçasıdır.
  • Kızıldeniz’e Kahire’ye en yakın tatil yeri olarak kabul edilir, bu nedenle birçok Kahire sakininin uğrak yeri olup, Arap ve yabancı turizm düzeyinde de oldukça popülerdir.
  • Yüzmek, dalmak veya balık tutmak için tekne turları başta olmak üzere Ain Sokhna’da yapılabilecek birçok eğlenceli aktivite var.
  • Cilt hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalığın yan etkisi olmaksızın iyileşmesi için kum veya kükürt kaynakları ile medikal turizm vardır.
  • Şehir ayrıca birçok lüks tatil köyüne de sahiptir, bunlardan en önemlisi tüm eğlenceyi içeren eksiksiz bir tatil yeri olan “Porto Sokhna” dır.
  • Oteller, kabareler, sinemalar, restoranlar ve turist kafeteryalarının yanı sıra size yukarıdan şehrin muhteşem manzarasını sunan bir teleferik içerir.

Ain Sokhna 2 Turizm

Ain Sokhna’daki turistik yerler

Ain Sokhna, çöllerin, dağların ve rezervlerin pitoresk doğal alanlarının yanı sıra dini turizm için tarihi yerler ve yerler ile tıbbi ve rekreasyon turizmi ile doludur.

Ain Sokhna’daki en önemli turistik yerler arasında:

1- kumlu plajlar:

Tekne gezileri, yüzme, dalış, balık tutma, yelkenli tekne gezintisi, su kayağı ve diğerleri gibi su aktiviteleri meraklıları için Ain Sokhna plajlarından daha harika bir şey yoktur.

Yüz kilometreden fazla uzanan şehrin altın rengi kumları ve turkuaz renkli suları ile öne çıkan kentin plajı, en güzel gün batımını ve güneşin doğuşunu izlemek bir zevk.

Ain Sokhna’nın en güzel plajlarından biri, şehrin en ünlü plajlarından biri olan “Al Adabeya Plajı” dır.Giriş ücretleri makul olup, otel ve tatil köylerinin karmaşasından uzakta, sessizce dinlenebilirsiniz.

Ain Sokhna Yolu üzerinde bazı üst düzey otellerin yakınında bulunan “Zafarana Plajı” var ve şehrin plajlarının en güzel özelliği lambalar ışığında romantik seanslar.

2- kükürt gözleri:

Ain Sokhna kentindeki kükürt kaynakları, onu turistlerin hastaneye kaldırılmak için geldiği küresel düzeyde iyileştirici bir doğal rezerv haline getirdi.

Kükürt kaynakları, yeşil suyun çemberler oluşturmak için patladığı ve küçük bir göle veya küçük yüksekliklerde şelalelere döküldüğü derin çukurlardır.

Sedef hastalığı, dolaşım hastalıkları, romatizma, gut, artrit ve diğerleri gibi birçok cilt hastalığının tedavisinde yardımcı olur.

En meşhur kaplıcaları arasında iki kaynak var, ilki Süveyş Körfezi’nin güneyinde, Ataka Dağı’nın altında, ikincisi ise en eski oteli Ain Sokhna’da.

3- Celalah Dağı:

Çöl doğası içindeki turistik etkinlikler, Ain Sokhna’daki en önemli olaylardan biridir ve en önemlisi Jabal Al-Galala bölgesine yapılan ziyarettir.

Ain Sukhna’nın güneyinde yer alan Cabal Al-Jalalah, yaklaşık 1.200 metre yüksekliğindedir.Peygamber Musa ve halkının Firavun’dan kaçmak için geçtiği dağ olduğuna inanılan tarihi değeri büyüktür.

Ayrıca yakınında, “Şobi Vadisi” ve “Hoogoland Vadisi” yakınında bulunan “Taqa Dağı” olan dini öneme sahip bir dağ bulunmaktadır.

4- Taşlaşmış ağaçlar rezervi:

Ain Sokhna yolu üzerindeki Katameya bölgesinin kuzeyinde, Kahire’deki Maadi bölgesine yaklaşık 18 km uzaklıkta yer almaktadır.

Rezervin toplam alanı yaklaşık 7 km2’dir ve 60 milyon yıldan fazla bir geçmişe sahip çok önemli bir jeolojik anıt olarak kabul edilir.

Aynı zamanda Taşlaşmış Orman veya Orman Dağı olarak da adlandırılır ve bazı tepeleri, bazı dev fosil kökleri ve gövdeleri olan bir platodur.

5- Porto Sokhna Resort:

Ain Sokhna’daki en lüks ve en güzel tatil köyleri, farkına varmak için şehre ulaştığınızda onu tanıyacaksınız, tesis 5 milyon metrekarelik bir alana yayılıyor.

Ve dağın koynunda 279 metreye kadar yükselen, tüm şehri ondan görmenizi sağlayan tesis, ziyaretçilerine her türlü konfor ve eğlenceyi sunuyor.

Bu, onu Arap, yabancı ve Mısırlı turistler için de ideal bir yer haline getirdi ve en önemli olay, en ünlü Arap ve yabancı sanatçıların konserler ve sanatsal konserleriydi.

Golf sahaları ve diğer oyun alanlarını içerdiği için uluslararası spor şampiyonalarının yanı sıra tatil köylerine gidenler teleferiğe binmeyi çok seviyor.

Beldede ayrıca çok sayıda turistik restoran, çocuklar ve gençler için eğlence parkları, mağazalar ve sinemalar bulunmaktadır.

Ain Sokhna'da Turizm

6- Adabia Koyu:

Güzel manzaraları ve birçok rekreasyonel aktivite yapabileceğiniz stratejik konumu ile karakterize edilen Ain Sokhna’daki en önemli turizm yerlerinden biridir.

Bunlardan en önemlileri, tekne gezileri, berrak sularda uçan kuşları izlemekten zevk almak ve eski gemi enkazlarını görmek.

7- Süveyş Limanı:

Ain Sukhna’yı ziyaret edenlerin sevdiği en önemli turistik yerlerden biri olarak kabul edilen liman, şehre yaklaşık 40 km uzaklıktadır.

Arap ve yabancı turistler tarafından sevilen liman, “İbrahim” limanı, yeni liman ve “Tawfiq” limanı olmak üzere 3 ana limana ayrılıyor.

Limanda tankerler ve büyük deniz araçları ile en güzel hatıra fotoğraflarını çekebilir ve yanında tarihi ve dini önemi büyük olan Sina Dağı bulunmaktadır.

Ve en güzel hediyelik eşyaları alabileceğiniz limanın yanındaki ticari çarşıdan geçmeyi unutmayın.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/