Güncel İçerikler

Akçaağaç şurubu Satın alma yöntemiyle faydaları ve kullanımları hakkında bilgi edinin

Düşünülen Akçaağaç şurubu Dünyadaki en ünlü doğal tatlandırıcılardan biridir ve rolü sadece tatlandırmayla sınırlı değildir, aynı zamanda vücuda vitamin ve mineral bakımından zengin olduğu için sağlığını geliştiren birçok fayda sağlar, bu nedenle bugün nasıl elde edileceğine, faydalarına ve nasıl satın alınacağına daha yakından bakacağız. Bu konu içerir … Akçaağaç şurubu nedir ve nasıl elde edilir? […]

Bu Haber 31 Aralık 2020 - 7:55 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Akçaağaç şurubu Satın alma yöntemiyle faydaları ve kullanımları hakkında bilgi edinin

Düşünülen Akçaağaç şurubu Dünyadaki en ünlü doğal tatlandırıcılardan biridir ve rolü sadece tatlandırmayla sınırlı değildir, aynı zamanda vücuda vitamin ve mineral bakımından zengin olduğu için sağlığını geliştiren birçok fayda sağlar, bu nedenle bugün nasıl elde edileceğine, faydalarına ve nasıl satın alınacağına daha yakından bakacağız.

Bu konu içerir …

Akçaağaç şurubu nedir ve nasıl elde edilir?

Akçaağaç şurubu veya akçaağaç şurubu, ağaçların içinde çöken ve biriken şekerli sıvılardan yapılan doğal bir tatlandırıcıdır.
Spandan veya Amerika’da yaygın olarak büyüyen akçaağaçıyla ünlü, çünkü Kanada, küresel üretiminin% 80’iyle akçaağaç şurubu için en büyük üretim yeri.

Akçaağaç şurubu iki temel adımda hazırlanır:

İlk adım, en az 30 yaşında olan asfalt veya akçaağaç ağaçlarında bir çukur kazmak ve ardından ondan çıkan sıvının kaplarda toplanmasıdır.

Akçaağaç şurubu

İkinci adım, şuruptaki suyun çoğu buharlaşana kadar sıvıyı kaynatıp kıvamlı ve kıvamlı bir sıvı haline getirmektir ve tüketilen budur.

Akçaağaç şurubunun besin değeri

Akçaağaç şurubu, yüz gramlık besin değerleri şunları içerdiğinden, makul oranda mineral ve vitamin, özellikle manganez ve çinko içerir:

Kalsiyum: Günlük vücut ihtiyacının% 7’sini temsil eder
Potasyum: Günlük vücut ihtiyacının% 6’sını temsil eder.
Demir: Günlük vücut ihtiyacının% 7’sini ortadan kaldırır.
Çinko: Vücudun günlük ihtiyacının% 28’ini ortadan kaldırır
Manganez: Günlük vücut ihtiyacının% 165’ini karşılar.

Bu yüksek mineral miktarı ile orta ve düşünceli bir şekilde kullanabilirsiniz çünkü yüz gram akçaağaç şurubu da 67 grama eşdeğer çok yüksek şeker içerir.

Akçaağaç şurubunun zengin bir antioksidan kaynağı olduğu ve yaklaşık 24 antioksidan içeren zengin bir antioksidan kaynağı olduğu unutulmamalıdır, bu da serbest radikallerle büyük yetenekle savaşmak ve yaşlanma semptomları ve kanser gibi birçok hastalığa saldırmak anlamına gelir.

Akçaağaç şurubunun rengi ne kadar koyu ise antioksidanlarda o kadar yüksektir.

Maple Syrup, vücudu koruyucu antioksidatif streslerle destekler.Farmasötik Biyoloji Dergisi, farklı antioksidan türleri içerdiğini ortaya çıkardı ve doğal tatlandırıcılar ve rafine şeker ürünlerindeki (beyaz şeker veya mısır şurubu gibi) toplam antioksidan içeriğini karşılaştıran araştırmalara göre, Çeşitli ürünler arasında büyük çeşitlilik.

Akçaağaç şurubu

Mısır şurubu ve saf nektar gibi rafine şeker en düşük etkili antioksidanları içerirken, akçaağaç şurubu, koyu ve siyah pekmez, esmer şeker ve çiğ balın yüksek antioksidan içerdiği gösterilmiştir.

Akçaağaç Şurubunda bulunan birincil antioksidanlar arasında benzoik asit, gallik asit, sinnamik asit gibi bazı asitler ve kateşinler, pikakinler, rutin ve kersetin gibi çeşitli flavanoller bulunur.

Bu nedenle, bu antioksidanların faydalarının, şurup içinde yüksek miktarda şeker tüketmenin bazı dezavantajlarını ortadan kaldırması olasılığı mevcuttur.

Akçaağaç şurubunun faydaları

Rafine edilmemiş doğal tatlandırıcılar, uygun miktarlarda tüketildiklerinde beyaz sofra şekeri veya yüksek fruktozlu mısır şurubuna göre daha yüksek seviyelerde yararlı besinler, antioksidatif stresler ve enzimler içerir.

Akçaağaç şurubunun besleyici faydaları arasında enflamasyonu azaltma, besin sağlama ve kan şekerini daha iyi düzenleme becerisinin yanı sıra harika tada sahip yiyecek çeşitlerinin hazırlanmasına katkıda bulunulması yer alabilir. Akçaağaç şurubunun diğer önemli faydaları şunlardır:

Bağışıklık sistemini güçlendirmek

Akçaağaç şurubunun zenginliği daha önce de anlattığımız gibi antioksidan bakımından yüksektir, yani manganez ve çinko açısından zengin olduğu için serbest radikallerin etkilerine karşı koyma ve bağışıklık kapasitesini güçlendirme kabiliyeti anlamına gelir.

Kan şekeri seviyelerini yönetmek

Araştırmalar, Maple Syrup’un, farelerdeki çalışmalar da dahil olmak üzere, sükrozdan daha düşük bir glisemik indeks içerdiğini gösteriyor ve bu, tip 2 diyabete karşı korumaya katkıda bulunabilir. Düşük bir lif yüzdesi hızla karaciğer tarafından metabolize edilir.

Bu, “yüksek kan şekeri” ve ardından hızlı bir “şeker düşmesi” ile sonuçlanır.Kötü olan şey, yüksek miktarda şeker tüketmek, kan şekeri seviyesini hızla yükseltir ve insülin seviyelerini geliştirir. Zaman geçtikçe bu, insülin yanıtında bir azalmaya ve denge problemlerine neden olabilir. Kandaki şeker seviyesi şeker hastalığına yol açar.

Ancak kaynağı ne olursa olsun bol miktarda şeker yemenin obezite, tip 2 diyabet, kalp problemleri gibi bazı yaygın sağlık sorunlarının görülme sıklığında en önemli faktör olarak kabul edildiğini unutmayın, doğal tatlandırıcılar az miktarlarda tüketilmeli, şeker tüketiminin bir şekilde sınırlandırılması önerilmektedir. Genel olarak, özellikle rafine şekerden kaçının.

Akçaağaç şurubu

Enfeksiyonlardan korunma

Enflamasyonu azaltan antioksidanlar açısından zengin olduğu için, nörodejeneratif hastalıklar, artrit, enterit, kalp hastalığı gibi bazı hastalıklarla savaşmanıza yardımcı olması için sağlıklı beslenmenizin bir parçası olarak ona güvenebilirsiniz.

Çilek, fındık, yeşil çay, baharat ve zeytinyağı gibi bazı meyveler ve bunların şurupları nöroprotektif özellikler taşıyan fenol içeren doğal maddelerle sonuçlanmıştır.

Akçaağaç yaprağından ekstrakte edilen bileşikler, hızlı yaşlanmanın başlıca nedeni olan oksidatif stresi azaltarak beynin korunmasına katkıda bulunabilir ve bazı araştırmalar, diyette fenol içeren gıdaların iltihaplı semptomların görünümünü azaltabileceğini ve azaltabileceğini göstermektedir. Nörotoksisite riski, beyin hücrelerinin yok edilmesi ve Alzheimer hastalığı gibi ciddi vakalar.

Kanserli hastalıkların önlenmesi

Vücudun hücrelerini DNA hasarından ve mutasyonundan korumada antioksidanlar açısından zengindir ve bazı araştırmalar, koyu akçaağaç şurubunun kolon kanseri hücrelerinin çoğalmasını engellemeye katkıda bulunduğunu ortaya koymuştur ve sonuçlar, araştırmacıların AKT’nin uyarılmasını önleyerek hücre büyümesini engellediğini düşünmelerine yol açmıştır. Gastrointestinal kanser.

Akçaağaç şurubunu kaydedin

  • Bu ürün en iyi son kullanma tarihine dikkat edilerek cam veya plastik bir şişede satın alınır.
  • Akçaağaç şurubu satın alırken, üretim sürecinde rafine şeker eklenmemiş ambalajı kontrol etmelisiniz.
  • Serin, karanlık bir yerde muhafaza edilmelidir ve açılmadığı takdirde özelliklerini iki yıl muhafaza edecek, ancak açıldığı takdirde belirtilen şartlarda bir yıl kalacaktır.
  • Kullanmadan önce buzdolabının üst kısmına yerleştirip sonra çıkararak oda sıcaklığında veya mikrodalgada ılık bırakmanız tercih edilir.

Akçaağaç Şurubunun Kullanım Alanları

  • Unlu mamuller hazırlarken şeker yerine kullanabilirsiniz.Her bir bardak beyaz şekeri değiştirmek için sadece çeyrek fincan akçaağaç şurubu kullanın.
  • Samoli ekmeği hazırlarken veya çilekli Fransız tostu ve akçaağaç şurubu gibi kahvaltı hazırlarken akçaağaç şurubu kullanın.
  • Ayrıca flap jack veya krep kek ile servis edilir.

Akçaağaç şurubunun zarar görmesi

Bazı yararlı besin öğeleri içermesine rağmen, şeker açısından oldukça büyük oranda zengin kalır, diğer sebze, meyve ve diğer işlenmemiş hayvansal gıdalara kıyasla besin değerine ek olarak önemsiz kabul edilir ve bazıları akçaağaç şurubunun gıdaya dahil edildiğine inanır. Sağlık doğru değil.

Ancak, içinde bulunan şekerin doğası daha az kötü kalır ve bununla hindistancevizi şekeri arasında benzerlik vardır, bu nedenle uzmanlar, tıpkı herhangi bir doğal gıda tatlandırıcısı gibi ölçülü bir şekilde kullanılması gerektiğine inanırlar.

Akçaağaç şurubu nasıl alınır

Satın alabilirsin Akçaağaç şurubu Çapraz basınç BuradaVe arama kutusuna akçaağaç şurubu veya akçaağaç şurubu yazın, önünüzde ürünün bir listesi görünecek, sizin için en iyisini seçin ve alışveriş listenize ekleyin ve makbuz üzerine ödeyin.

Sevgili Raifa, bu yazıda bahsi geçen tüm tıbbi bilgiler, sadece sağlık bilincini artırmaya yönelik eğitici bilgiler olup, uzman doktora gitmenin yerini tutmaz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Mısır şurubu nasıl hazırlanır, zararları ve en iyi çeşitleri, fiyatlarla

Veya hindistancevizi şekerinin sağlığa faydaları ve diyabetle ilişkisi ve fiyatlara en iyi kalite

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal