Akıllı Telefonumu Android TV Kutusu için Uzaktan Kumanda olarak kullanma – Hızlı ve Kolay

Teknoloji, hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği şekilde birçok kişinin hayatını değiştirdi. Anne babanız veya büyükanne ve büyükbabanız, onlara yapabileceklerini söyleseydiniz TV’yi telefonla kullanmak? Gerçek bir çılgınlık! Ama evet, mümkün, bu bir gerçek. Akıllı Telefonumu Android TV Box için uzaktan kumanda olarak hızlı ve kolay bir şekilde nasıl kullanabilirim? Buradan tanıyın!

Cep telefonunuzu Android TV Box’a bağlamanın ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız. sadece bir uygulama. Eski kontrollere elveda deyin! Yeni nesil televizyonların inanılmaz faydalarını keşfetmeye hazır olun.

Android TV hakkında konuşalım

Bir süredir farklı firmalar üretmeye başladı akıllı TV’ler. Ancak şimdiye kadar hiçbiri bir işletim sistemiyle herhangi bir entegrasyon göstermemişti.

Biraz daha kesin olmak gerekirse, ilk Smart TV 2010 yılında üretildi ve piyasaya sürüldü. Aynı yıl Google, Sony ve Logitech ile birlikte çalışmaya başladı. Bu şekilde ve hiç olmamasından daha azıyla, televizyonlar zaten Gömülü Android.

Bu televizyonların popülaritesi tavan yaptı. Ve şaşılacak bir şey yok … özellikleri sadece etkileyici. Eski televizyonumu bir Akıllı TV’ye çevirecek hiçbir şey, bu yeni nesil televizyonlara katılmaya gerek yok.

Neden Android’li bir Smart TV’ye sahipsin?

Telefonunuzun gücünü TV’nize aktardığınızı hayal edebiliyor musunuz? Ya da daha iyi olanı …TV’nizde Android’in gücünün keyfini çıkarın! Bu ekiplerin size sunduğu en önemli şey multimedya içerik uygulamalarına erişimdir.

akıllı tv android

YouTube, Netflix, Google Play Müzik ve diğer birçok uygulama Android TV’nizin sonuna kadar kullanılmasını bekler. Anlar için Smart TV’ler için diğer tüm işlevler sınırlıdır.

Diğer uygulamaların kurulumu

Ancak her şeyin bir çözümü var. Smart TV yazılımını veya benzeri bir şeyi güncellemek tamamen gerekli değildir. Sadece Android TV’nin önceden yüklenmiş tarayıcısını kullanmanız yeterlidir. APK dosyalarını indir.

Bu şekilde Facebook, Instagram, Twitter, Google Chrome, Gmail ve daha pek çok uygulamayı entegre edebilirsiniz. Bu sayede PDF okuyucuları kurarak dosyaları bile görüntüleyebileceksiniz.

Uzaktan kumanda

Artık Android TV Box hakkında ne olduğunu ve ne için olduğunu bildiğinize göre, bir sonraki noktaya geçme zamanı. Televizyonların uzaktan kumandası basit bir temel unsurdur. Kaybetmemek veya çalışmasını sürdürmemek, olanlar için hayati derecede önemlidir. ayağa kalkıp kanalı değiştirmek istemiyorlar.

Android TV işlevlerini ve ayarlarını değiştirmek de kontrolsüz gerçek bir güçlük olabilir. Android cep telefonumu uzaktan kumanda olarak nasıl kullanacağımı bilme fikri böyle ortaya çıktı.

Telefonu kullanmak

İlk başta çılgınca bir fikir gibi göründü, ancak daha sonra bunun mümkün olduğunu görmek kolaydı Akıllı Telefonumu uzaktan kumanda olarak kullan. Bu, kontrolü kaybederken çok sayıda sorunu veya rahatsızlığı çözer.

Bakarken Google Oyun, tonlarca uzaktan kumanda seçeneği olduğunu göreceksiniz. Ancak bunun için çok özel bir araç var. Android TV Uzaktan Kumandası ile ilgili.

android tv kontrol uygulaması celular

Bir APK dosyası olarak veya doğrudan Google Play’den indirmeniz fark etmez. Bu başvuru Akıllı Telefonumu uzaktan kumanda olarak kullanmak çok önemliydi. Kontrolünüz kaybolduğunda veya hasar gördüğünde hayatınızı da kurtaracaktır. Bu yüzden akıllı telefonunuza yüklemekten çekinmeyin.

Nasıl yapılır?

Android TV Uzaktan Kumandasını indirdikten sonra, cihazınızı yapılandırmalısınız. Bunu yapmak için hem cep telefonunuzun hem de TV’nizin aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.

  1. Ingresa bir Android TV Uzaktan Kumanda.
  2. Uygulama arayüzünde görünmelidir Android TV’nizin adı.
  3. Android TV’nizi seçin.
  4. Eşleştirme sırasında, TV’nizde bir kod görünecektir. Cep telefonunuza girin.
  5. “Senkronize et” seçeneğine tıklayın

Bu kadar kolay ve hızlı!

Göreceğiniz gibi, akıllı telefonumu uzaktan kumanda olarak kullanmak, eve yazılacak bir şey değil. Sadece verilen talimatları izlemelisin ve harikalar yaratacak. Kullanmaya başlamak için ne bekliyorsunuz?