Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Akrabalık türleri

Kelime ilişki duruma göre anne ya da baba fikriyle ilgili bir çağrışım vardır. Yani, “esco” kelimesinin son eki, insanlar arasındaki ilişkinin oluşma biçiminde bir ilişkiye sahiptir. Bu akrabalık olduğu anlamına gelir duygusal ilişki veya iki veya daha fazla insan arasında meydana gelen diğer herhangi bir bağ. Genel olarak akrabalık, bir kişinin diğeriyle akraba ilişkisine göre […]

16 Aralık 2020 - 16:20 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi. A+A-

Akrabalık türleriKelime ilişki duruma göre anne ya da baba fikriyle ilgili bir çağrışım vardır. Yani, “esco” kelimesinin son eki, insanlar arasındaki ilişkinin oluşma biçiminde bir ilişkiye sahiptir. Bu akrabalık olduğu anlamına gelir duygusal ilişki veya iki veya daha fazla insan arasında meydana gelen diğer herhangi bir bağ.

Genel olarak akrabalık, bir kişinin diğeriyle akraba ilişkisine göre tanımlanır, yani kanın türü akrabalık olarak tanımlanır. İlişki mutlaka bu unsur tarafından tanımlanmamaktadır, evlilik, evlat edinme gibi diğer faktörler ve hatta iki veya daha fazla kişi arasında güçlü bir duygusal bağ olduğunda bile hesaba katılabilir.

Akrabalık fikri genellikle insanlar arasındaki ilişkilerle ilgili olsa da, akrabalıkları bazı şeylerle veya nesnelerle ilişkilendirme durumu da vardır. Bu durumda bağlantı, doğrudan bir kişinin veya hatta bunun sunduğu anıların bir tarafındaki şeylerin duygulanımsal duygu düzeyiyle ilgilidir.İnsanlar arası akrabalık konusuna dönecek olursak, bunun dereceleri genellikle ailelerde, geçen nesillere göre tanımlanır, yani geçen her nesil, referans alınan nesile göre belli bir derece elde eder. aynı sırayla. Kesin olarak her sınıf, onu ayıran bir ad alır.

Öyleyse, akrabalık arasındaki özelliklerin doğrudan insanlar arasında var olan yakınlık veya akrabalıkla ilgili olduğunu görüyoruz. Hukuki yönler söz konusu olduğunda, özellikle medeni hukuk konularında, doğrudan ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişki ile ilgilidir. Evlilik durumunda gerekli görüldüğünde akrabalık ilişkisi boşanma sürecinde söz konusu evliliği iptal etmek için alınır.

Akrabalık türleri

Akrabalık İlişkisi

Bağlantı görevi gören faktör kanla ilgilidir, yani iki veya daha fazla kişi aynı kana sahipse, ilişkinin akraba tarafından olduğu söylenir. Genel anlamda, bir aile çekirdeği içinde bulunanlardır. Bununla birlikte, akrabalık için başka kriterler de olduğu için ailenin akraba özel olmadığını unutmamalıyız.

Şırınga Kan Toplama

Aile ilişkisi

Akrabalık, bir aile içinde akrabalık ve / veya evlat edinme yoluyla akraba olan iki veya daha fazla kişi arasında var olan bağa göre tanımlanır. Yani akrabalık, bir kişiyi referans alarak üstlendiği varsayılan aile rolü ile doğrudan ilişkilidir, yani bireyin sınıf ve soybilim branşına göre baba, anne, oğul, dede, amca, kuzen vb.

Torununu taşıyan büyükanne

Akrabalık derecesi

Derece faktörü, aile derecesini belirlemek için kullanılan kriterlere bağlı olarak artan veya azalan şekilde belirlenen soy ağacı aracılığıyla iki veya daha fazla kişi arasında var olan bağ kriteriyle doğrudan ilişkilidir. Bu dereceler, aile ağacı olarak bilinen bir şema içinde açıkça tanımlanmıştır.

Beyaz giyinmiş kızlarla aile fotoğrafçılığı

Düz bir çizgide ilişki

Bu durumda akrabalık, akraba bağından bir akraba ile bir akraba arasında var olan akrabalık derecesine göre belirlenir. Yani, büyükbaba, baba, oğul olabilir. Temel kriter, soy ağacı arasındaki artan veya azalan çizgide olan ilişkidir. Bu, doğrudan hat ilişkisi olarak anlaşılır.

Anne ve kızı bir fotoğraf için poz

Akrabalık evlat edinme

Bu özel durumda, bir insan bir insanı çocuk olarak evlat edinmek için kanunla belirlenen hak ve yükümlülükleri üstlenmeye karar verildiğinde, bağ yasal bir kriterden kaynaklanır. Bu oğul, akraba bir bağı olmasa bile, kanunun kendisinin tanınmasıyla öyle olacaktır. Bu olay gerçekleştiğinde, evlat edinilen ebeveynler ile çocuklar arasında bir akrabalık olduğu kabul edilir.

Anne ve oğlu yerde oturuyor

Akrabalık ilişkisi

Bu durumda, katı akrabalık kriterinden çok, bu, iki veya daha fazla kişi arasında var olan duygusal ilişkiye göre belirlenir. Açıkçası, duygusal bağ, temel bir kriter olarak dikkate alınır. Akrabalar arasında veya tam olarak bu aile ilişkisine sahip olmayan kişiler arasında olabilir. Arkadaşların durumu gibi.

Yerde yatan kadınlar

Yükselen akrabalık

Akraba bakış açısından iki veya daha fazla insan arasında var olan bağlantıyla veya soy ağacının derecesine bağlı olarak bir kişinin aşağıdaki artan sırada baba, büyükbaba, büyük-büyük-büyük-büyükbaba olarak tanımlandığı duygusal ve / veya yasal bağ ile ilgilenir. . Yani, şecere derecesinde “yükseldikçe” buna karşılık gelen isim verilir.

Asyalı aile fotoğraf için poz

Teminat ilişkisi

Düz çizgi akrabalık ölçütünün aksine, bu durumda iki veya daha fazla kişi arasında doğrudan bir şekilde tam olarak ilişkili olmaksızın var olan bağ alınır. En yaygın vakalar kardeşler ve kuzenlerdir. Soy ağacının içinde onları tanımlamak açıktır, çünkü bunlar aile dizisinin dallarını oluştururlar. Yükselen veya alçalan bir çizgi izlemez.

Yazın tadını çıkaran çocuklar

Torun akrabalık

Ölçüt, “yükselen akrabalık” a benzer bir şekilde çalışır, ancak tersi anlamda uygulanır; yani ona karşılık gelen akrabalık türü aşağıdaki sırayla adlandırılır, örneğin çocuklar, torunlar, torunlar, torunlar, torunlar vb. Soy ağacı ve bir kişiyle diğeriyle ilişkili olarak kapladığı düzey kriter olarak alınır; ve söz konusu soy ağacının düz çizgisi içinde.

Dedesinin torunu ile fotoğrafı

Sıradan akrabalık

“Tercihli ilişki” nin tersi durumda, bu referans alınan kişinin amcalarını ve kuzenlerini tanımlar. Yani, soy yapısı içinde dördüncü ve altıncı seviyelere karşılık gelenlerdir. Bu kurala uyulursa, bu tür bir ilişkiyi ayırt etmek kolaydır. Bir soy ağacı içinde açıkça belirlenebilir.
Baba kucağına oturan oğluna okuma

Tercihli ilişki

Bu durumda ilişki, kardeşler ve / veya yeğenler arasında kesinlikle var olan aile ilişkisine göre belirlenir. Yani, iki hatta üç seviyede var olan yakın derece ile tanımlanırlar. Bu, ağacın düz çizgisi ile ilk dalları arasında bir kombinasyon olduğu anlamına gelir. Sadece ilk sınıflarda.

Kızıl saçlı kardeşler

Dini İlişki

Bu tür bir ilişki, bu eylemi dini bir şekilde yapan iki kişi arasındaki evlilikten oluşur. Bu nedenle, bu bağlantı medeni hukuk tarafından değil, yalnızca sözde “kanon hukuku” tarafından tanınır. Evliliğe ek olarak, örneğin vaftizler gibi söz konusu ayine göre insanlara akrabalık veren başka kutsal eylemler de vardır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 01. Akrabalık türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-parentesco/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/