Alçı yatak odası dekorasyonlarını koordine etmenin 4 yolu


önceki
Sonraki

 • 123rf Petro Kuprynenko

  Alçı dekor, oda dekoruna dikkat çekmek ve ona eşsiz bir his vermek için harika bir araçtır.

  Yatak odalarının dekoru, dinlenmek ve rahat hissetmek için bir sığınak olduğu için ağırlıklı olarak sakin, bu nedenle daha az ayrıntıyla seçmek her zaman daha iyidir. Yatak odalarının tavan ve duvarlarındaki alçı süslemeler, yatak odanızı sakin ve konforlu karakterini kaybetmeden daha şık hale getirebilir.Ayrıca asma alçı tavanların altına gizleyerek veya odanın köşelerine küçük aydınlatma üniteleri kurarak aydınlatmayı göze iyi ve rahat bir şekilde dağıtmak için idealdir. Alçı tavanlar, dekora bütünleşik bir resim kazandıran ve odanın unsurlarını birbirine bağlayan çerçeve olarak düşünülebilir.Belki de onu ahşap tavanlardan veya cam dekorasyonlardan ayıran en önemli şey çeşitliliği ve düşük maliyetidir.

  Yatak odalarında alçı süslemelerini koordine etmenin 4 farklı yolunu keşfedin.

 • Yuvarlak alçı tavanlar

  123rf kazanır

  Yatak odalarında alçı dekorasyon kullanmanın en basit yolu asma dairesel tavanlardır.

  Karmaşık detaylar veya gürültülü dekorasyonlar olmadan yatak odasına başka bir boyut kazandırmak için asma alçı tavanlar, yatak odanızın görünümünü değiştirmenin ve ona harika bir çerçeve vermenin ideal bir yoludur. Yatağın boyutu, özellikle de onu vurgulayacak dairesel şekli nedeniyle, genel olarak asma tavan, yatak odalarının atmosferine uygun loş aydınlatma elde etmek için armatürleri gizlemek için ideal bir yer sağlar.

 • Perdeleri takmak için alçı süslemeler

  123rf Nikita Kuzmenkov

  Küçük alçı üniteleri kullanmak bir odayı tamamen dönüştürebilir ve size minimum bütçeyle dikkat çeken olağanüstü bir parça verebilir.

  Çoğu alçı tavan tasarımı, farklı yüksekliklerde katman görünümüne sahip olma eğilimindedir, ancak odada katmanlar oluşturmak için bir alçı ünitesi kullanabilirsiniz. Yatak olan yatak odasındaki ana dekor elemanını vurgulamak için bu üniteye aydınlatma parçaları takabilirsiniz. Küçük alçı üniteleri size büyük bir avantaj sağlar; tavandan başlayıp yatak kenarlarına veya duvarlara doğru inerek perdeleri zarif bir şekilde yerleştirip monte etme, zarafet ve lüks katan ve genel olarak odaya kraliyet görünümü veren büyük bir avantajdır.

 • Yatak odalarında oyuklu tavanlar

  123rf richmanstudio

  Gömme tavanlar, daha fazla dikey alanla size yeni oda derinliği sağlar.

  Derinlikleri geleneksel apartman dairelerine göre kolaylıkla kontrol edilebildiği için içi boş tavanlar villa ve saraylardaki çatı yatak odaları için idealdir. İçi boş alçı tavanlar, avizeler gibi büyük ve lüks armatürler için size mükemmel bir yer sağlayabilir. Odaya daha fazla ışık vermek ve bir çıkış sağlamak için, alçı tavanın üzerinde cam pencereler kullanarak gün ışığını içeri alabilir ve akşamları size romantik bir görünüm verebilirsiniz. Gömme tavanlar ayrıca, odadaki aydınlatmayı kısmak için ana olmayan aydınlatma birimlerini gizlemeye yardımcı olur.

 • Alçı gergi tavanlar

  123rf baojia1998

  Duvarlardan ve odanın köşelerinden uzanan alçı tavanlar, yatak odası dekorasyonlarında size çeşitli seçenekler sunuyor.

  Evin odalarında kendine özgü ve alışılmadık bir cephe oluşturmak için odaya özel bir uyum ve uyum sağlayan genişletilmiş alçı duvarları seçebilir, ayrıca yatak odasındaki yatak için harika bir arka plan sağlar, böylece yatağı daha lüks ve zarif kılan özel bir çerçeve ile çevrelenmiş olur. Alçı tavanların, odanın bir köşesine uygulanabileceği için duvarın uzunluğunu uzatması veya ortada olması gerekmez. Duvarı vurgulamak için alçı dekorun arkasındaki aydınlatma ünitelerini kullanabilir ve üzerine spot ışıkları takabilirsiniz.