Güncel İçerikler

Alışkanlık türleri

Alışkanlıklar nelerdir? Bir alışkanlık bir Belirli bir sıklıkta veya genellikle farklı durumlarda gerçekleştiren bir bireyin tepkisi veya doğal davranışı. Böyle bir alışkanlık aracılığıyla öğrenilebilir taklit yoluyla öğretiler, gelenekler veya tekrarlarve hangi alışkanlık olduğuna bağlı olarak irrasyonel ve rasyonel bir şekilde gerçekleşebilir. Bir kişinin kişiliğini ve belirli belirli aktivitelerde veya günlük yaşamdaki performansına yönelik davranışını oluşturan […]

Bu Haber 22 Aralık 2020 - 11:16 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Alışkanlık türleri


Alışkanlıklar nelerdir?

Bir alışkanlık bir Belirli bir sıklıkta veya genellikle farklı durumlarda gerçekleştiren bir bireyin tepkisi veya doğal davranışı. Böyle bir alışkanlık aracılığıyla öğrenilebilir taklit yoluyla öğretiler, gelenekler veya tekrarlarve hangi alışkanlık olduğuna bağlı olarak irrasyonel ve rasyonel bir şekilde gerçekleşebilir.

Bir kişinin kişiliğini ve belirli belirli aktivitelerde veya günlük yaşamdaki performansına yönelik davranışını oluşturan tutumlarla ilgili olabilir.

(İyi alışkanlıklara bir örnek hijyendir)

(İyi alışkanlıklara bir örnek hijyendir)

Alışkanlıklar: bazı örnekler

Aşağıda bazı alışkanlık türlerini detaylandıracağız:

Hijyen alışkanlıkları: Sıklıkla ilgili somut eylemlerin performansıdır. hem kişisel hem de çevre hijyeni nerede yaşıyorsun. Bu alışkanlıklar genellikle çocuklardan öğretilir veya öğretilmez ve vücudun genel günlük temizliğinin sürdürülmesi, diş fırçalama, vücudun farklı bölgelerinin yıkanması, her günlük aktiviteden önce ve sonra ellerin yıkanması gibi eylemlerden oluşur. Kullanılacak giysi ve giysilerin temizlenmesi, bulunduğu çeşitli alanların, oda, mutfak, banyo vb. hijyeninin sağlanması

-Etkili alışkanlıklar: Bu alışkanlıkların ilgisi var duygular bir kişinin. Belirli durumlarla karşılaşıldığında, farklı şeyler hissetme alışkanlığı edinilebilir, örneğin, kendimizi defalarca riskli bir durumun önünde bulursak ve bir başkası bizi bu durumda uyarırsa, cezalandırır veya iterse, içimizde bir korku alışkanlığı oluşur. riskli durumlar karşısında. Aynı şey kişisel ilişkiler açısından duygusal durumlarda da olur. Duygusal alışkanlıklar yaratmak, ister arkadaşlık, ister aşk, arkadaşlık gibi diğer konularla bağ kurmaya yatkın olmakla ilgili olabilir.

Bilişsel Alışkanlıklar: İle ilgisi var bir konunun yarattığı fikirler ve kavramlar ve bunları formüle etme şekli. Yani, akıl yürütme yoluyla inançları formüle etmek ve mevcut olanları benimsemek, olabilecek veya entelektüel bir süreçle gerçekleşebilecek bir şeye inanmak, insanların kapasitesine sahip olmaya başladıkları andan itibaren uyguladıkları pratik olarak bilinçsiz bir alışkanlıktır özerk düşünme.

-Okuma alışkanlıkları: Örneğin Hijyen veya Yiyecek alışkanlıkları gibi bu tür alışkanlıklar, bazı yazarların “iyi alışkanlıklar“Ve bir bireyin gelişimini sağlayan iyi geleneklere bakın. Bu nedenle, öznel içeriklerle ağır bir şekilde yüklüdürler ve çeşitli çürütme veya varyasyonlara karşı hassastırlar. Okuma alışkanlığı, okuma alıştırmasını teşvik edin. Bunun için alışmak ve söz konusu faaliyetin günlük ve tekrarlanan çabası, eğer öyleyse ağır bir yük olmaktan çıkıp hoş bir aktivite haline gelmek için gereklidir.

-Beslenme alışkanlıkları: Belirli konuların veya sosyal sektörlerin kendilerini beslemeleri gerektiği yol, ekonomik, dini, kültürel faktörler vb. tarafından koşullandırılmış, çeşitli yeme alışkanlıkları oluşturur. Bu, örneğin yeme alışkanlığı veya tekrarlanan uygulama anlamına gelir, örneğin, yalnızca belirli bir yiyecek türü. Sadece fast food yiyen, aksine sadece ev yapımı yiyecekleri tercih eden kesimler veya aileler veya bireyler var. Bazı alışkanlıklar yemeğin kendisi tarafından değil, yemek zamanları veya yemek zamanındaki farklı ritüeller gibi çeşitli konularla koşullandırılır.

İlgili Mesajlar


Tüm hakları Saklıdır


© Is izin verildi içeriğin kullanımı, bir bağlantıyla tanınmak bu makaleye, bir bilgi kaynağı olarak.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal