Güncel İçerikler

Almanya gezim ve en önemli turistik, tarihi ve kültürel yerler resimlerle

Bugünkü yazımızda Almanya’daki turist rehberiniz olacağım, kimilerinin zihninde bu ülkenin sadece güçlü ekonomiye sahip sanayileşmiş bir ülke olduğu veya futbol ve spor kulüpleriyle ünlü olduğu, ancak Avrupa’nın en iyi turistik ülkelerinden biri olduğunu bilerek ve dokunduğum konu budur. Almanya gezim Tarihi cazibe merkezleri ve büyüleyici manzaraların olduğu yer ve bu sizi sonraki satırlarda listeleyeceğim. Bu […]

Bu Haber 23 Aralık 2020 - 3:42 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Almanya gezim ve en önemli turistik, tarihi ve kültürel yerler resimlerle

Bugünkü yazımızda Almanya’daki turist rehberiniz olacağım, kimilerinin zihninde bu ülkenin sadece güçlü ekonomiye sahip sanayileşmiş bir ülke olduğu veya futbol ve spor kulüpleriyle ünlü olduğu, ancak Avrupa’nın en iyi turistik ülkelerinden biri olduğunu bilerek ve dokunduğum konu budur. Almanya gezim Tarihi cazibe merkezleri ve büyüleyici manzaraların olduğu yer ve bu sizi sonraki satırlarda listeleyeceğim.

Bu konu içerir …

Almanya gezimde ziyaret ettiğim en önemli turistik yerler

Neuschwanstein Sarayı

Bir Disney çizgi filmi The Sleeping Princess olarak sunulmasına ve uyuyan prensesin hapsedildiği kalenin Bavyera Eyaleti Valisi Kral II. Büyük güzelliğin ve yaratıcılığın bir şaheseridir ve sarayın, kralın 1886’da ölümünden kısa bir süre sonra açıldığını belirtmekte fayda var.

Almanya gezim

Her yıl bir milyon dört yüz binden fazla turist masallarla eşleşen bir maceraya atılmak için saraya gidiyor. Kalenin yüksekliği deniz seviyesinden yaklaşık 800 metre yüksekte, bu da turistlerin Almanya ile Avusturya arasındaki sınırı görmelerine izin veriyor, bu yüzden Almanya gezimde gördüğümüz en lüks manzaralardan biriydi Bilgi için saray, Aralık ayının son haftası ve Ocak ayının ilk günleri haricinde her gün sabah dokuzdan öğleden sonra üçe kadar ziyaretçilere kapılarını bir tur rehberi eşliğinde açıyor ve 18 yaşın altındakiler için ücretsiz giriş.

Loreley Dağları

Lorelai Dağları, Ren Nehri’nin büyüleyici manzaraları ile ayırt edildikleri için Almanya’daki en ilginç doğal işaretlerden biridir, çünkü eski efsaneye göre gemilerin kaptanları genellikle o bölgenin güzelliğinden büyülendiler ve Lorelai Dağları ayırt edildi ve direksiyonu kontrol etmeyi unuttu ve sonra birçok gemi çarpıştı ve bu yüzden boğulmaya mahkum edildi. .

Almanya gezim

Loreley Dağları, yoğun ağaçları, hoş bitkileri ve yeşil alanları ile büyüleyici güzelliği ile ünlüdür.

Watzmann bölgesi

Watsman bölgesi, Bavyera eyaletinde bulunan Alpler’e bakar ve deniz seviyesinden yaklaşık 2713 metre yüksekliğe ulaşan Watsman Dağı’nın yüksekliği, dağcılık ve yürüyüş yapmayı seven binlerce ziyaretçiyi kendine çeken bu bölge, birçok pitoresk doğal gölleri sayesinde ilginç turlar için ideal bir yerdir. Ve bir dizi yeşil orman ve yol.

Almanya gezim

İsviçre’nin bahçesi, Sächsische Schweiz

Bu harika milli park, Almanya’nın doğusunda, Dresden şehrine yakın bir konumdadır.Yaklaşık otuz altı bin hektarlık bir alandaki geniş kayalık dağlar ve vadiler ile karakterizedir, pek çok dağcılık ve dolaşma hayranı için tasarlanmıştır, bu parkta pitoresk doğa manzaraları arasında anı fotoğrafları çekmeyi unutmayın. .

Almanya gezim

Chiemsee Gölü

Arkeologlar, Kimzi Gölü’nün on bin yıl önce oluştuğunu ve Bavyera bölgesinin en büyük gölü olarak kabul edildiğini ve yaklaşık seksen kilometrelik bir alanı kapladığını ve bir dizi ada içerdiğini, ancak göldeki en büyük adanın Bavyera Eyaleti Valisi Kral II. Versailles Sarayı’na benzemesini istedi.

Almanya gezim

Almanya gezim sırasında ziyaret ettiğim en önemli şehirler

Berlin şehri

Berlin, Almanya’nın başkentidir ve en büyük şehridir ve Londra’dan sonra Avrupa Birliği’ne katılan en büyük ikinci başkenttir.Adı büyük ölçüde III.Dünya Savaşı’nın tarihi ve Batı ile Doğu Almanya’nın Berlin Duvarı boyunca bölünmesi ile ilgilidir ve bu duvarın 1989’da yıkılmasından sonra Berlin daha prestijli hale gelmiştir.

Almanya gezim

Berlin, turistik ve kültürel cazibe merkezlerinin yanı sıra, Avrupa çapında birçok üst düzey alışveriş merkezine ev sahipliği yaptığı için geniş üne sahip birçok arkeolojik yapı nedeniyle turistleri çekecek çok sayıda yer ile karakterizedir;

Münih şehri

Münih, bölge bakımından üçüncü Alman şehri olan ve dünyanın en güzel turistik yerlerinden biri olan Bavyera eyaletinin güneyindeki Isar Nehri’ne bakmaktadır. Turist bundan zevk alacak.

Almanya gezim

Sadece bu da değil, aynı zamanda antik surlar ve ortaçağ kraliyet sarayları arasında, turistler ve yerliler için boş alışveriş merkezleri arasında dolaşabilir, ayrıca eşsiz mimari sanatı yayan mühendislik binaları ile tanınırlar.

Kolonya

Köln, Roma tarihi eserlerindeki zenginliği ile ünlüdür, bu nedenle dünya, Ren Nehri’ne bakan ve Avrupa’nın kalbi olarak kabul edilen ideal konumunun yanı sıra Avrupa’daki kültür başkenti olarak kabul eder ve diğer ülkelere ulaşımı kolaylaştıran, dünyanın üçüncü en yüksek katedralini içerir.
Yıl boyunca kutlamalar ve eğlence etkinlikleriyle dolu olması nedeniyle her yıl 6 milyondan fazla ziyaretçi çekmesi nedeniyle UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.Almanya gezim

Heidelberg Şehri

Güneybatı Almanya’da ham şehir dedikleri Heidelberg var ve bunun nedeni, parçalarını dolduran sakin ve yeşil alanlarla karakterize olması, bu da onu şehrin karmaşasından uzakta rekreasyon için ideal bir alan haline getirmesidir, bu yüzden Almanya gezim sırasında Neckar Nehri ve Heidelberg Kalesi’ne bakan antik bir köprü ile çevrili eski bir köprü ile çevrili olduğundan emin olduk. Zaferin, romantizmin sembolü ve birçok yazarın kurgusal romanları için ilham aldığı bir yer … Bu şehir o kadar basit ki, eğlencenin ve kültürün eşsiz yönlerini sunduğu için etkileneceksiniz.

Almanya gezim

Rothenburg ob der Tauber şehri

Rottenburg ob der Tauber şehri, Almanya seyahatimde en çok ziyaret edilen şehirlerden biri ve bize eski Alman tarzının mükemmel bir izlenimini bıraktı, Orta Çağ’dan kalma tarihi binalarla dolu, bu şehir Bavyera eyaletinde Nürnberg’e yüz kilometre uzaklıkta yer almaktadır. .

Almanya gezim

Lübeck şehri

Lübeck, Almanya’nın kuzeyinde yer alan ve Baltık Denizi’ne bakan Schleswig-Holstein eyaletinde yer almaktadır.Orta Çağ’dan günümüze kadar eski mirasını hala korumakta olan Lübeck, stratejik konumu ile ayırt edilen, yedi tarafı sularla çevrili, ayrıca bin yıllık tarihini anlatan beş kilisesi ile de ünlü en önemli turistik ve kültürel cazibe merkezlerinden biridir. UNESCO’nun arkeolojik korumadan yararlanmak için onu Dünya Mirası Listesine dahil etmeye çalışmasına neden olan şey.

Almanya gezim

Dresden

Bu şehir Çek Cumhuriyeti’nin doğu sınırında yer alır ve kiliseler, müzeler ve parklar gibi birçok farklı turistik yeri içerir ve onu istisnai kılan, yüzölçümünün yaklaşık% 60’ından fazlasını görmek için hoş olan yeşil bitkiler ve ağaçlarla dolu olmasıdır. Dresden, II.Dünya Savaşı sırasında çöktü, ama öyleydi Yeniden kurulmuş ve birçok turistin gözde turistik yeri haline gelmiştir.

Almanya gezim

Leipzig veya Lipsk

Almanya’nın doğusunda yer almaktadır ve önemli bir turistik cazibe merkezi olmasına rağmen pek çoğu farkında değildir.Leipzig, Asya, Amerika ve Afrika gibi tüm köylerden beş yüz hayvan türünü ve birçok bitki türünü içerdiği için 2010 yılında yaşanabilir en iyi bölge olarak sınıflandırılmıştır. Nadir.

Ve Leipzig’de güçlü bir şekilde fark edeceğiniz şey, Almanların bu pitoresk bölgede mutlak özgürlük ve doğaya duydukları sevginin ve saygının masumiyetiyle yalın ayak dolaşıyorlar, çünkü burası sıcaklık ve en lezzetli yemekleri sunan birçok hareketli park, müze ve yemek dükkanıyla karakterize ediliyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Çin gezim ve dünyanın en ünlü sanayileşmiş ülkesinin seçkin turu

Ya da İtalya gezim ve antik Roma uygarlığı ile pitoresk kıyıların cazibesi arasında ilginç bir tur

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal