Amazon Luna bulut oyun hizmeti artık ABD’de erken erişimde kullanılabilir

Güncelleme (21.10.2020 @ 06:00 VE): Amazon Luna erken erişim artık yayında. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın. 25 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

Amazon, sürekli büyüyen bulut oyun pastasından bir dilim yakalamak için bugün Luna adında yeni bir bulut oyun hizmetini duyurdu. Hizmet, Google, Microsoft ve NVIDIA’dan benzer teklifleri alıyor ve kullanıcılara en yeni oyunları herhangi bir ek donanım gereksinimi olmadan oynama seçeneği sunuyor. Luna şu anda yalnızca ABD’de uyumlu Fire TV, PC, Mac ve iOS cihazlarında erken erişimde mevcuttur. Amazon, yakın gelecekte Android cihazlar için destek eklemeyi planlıyor.

Diğer bulut oyun hizmetlerinde olduğu gibi, Amazon da aylık 5,99 ABD doları erken erişim fiyatıyla bir Luna + aboneliği sunuyor. Aboneliğin bir parçası olarak, sınırsız oyun saatine, büyüyen AAA oyun kitaplığına, 1080p / 60 fps’ye kadar oynanışa (yakında 4K / 60fps) ve aynı anda iki cihazda yayın yapma olanağına sahip olacaksınız. Erken erişim sırasında Luna +, Resident Evil 7, Control ve Panzer Dragoon gibi oyunları içerir; A Plague Tale: Innocence ve The Surge 2 gibi macera oyunları; Yooka-Laylee ve The Impossible Lair ve Iconoclastts gibi platformcular; ve GRID, ABZU ve Brothers: A Tale of Two Sons gibi hayranların favorileri.

Amazon LunaAmazon Luna

Luna + aboneliğiyle birlikte Amazon, yeni bir oyun kanalı sunmak için Ubisoft ile ortaklık kurdu. Bu kanala abone olan oyuncular, en sevdikleri Ubisoft oyunlarına 4K çözünürlükte, mobil oyun desteğine ve yayınlanır yayınlanmaz yeni Ubisoft oyunlarına erişebilecek. Bu, Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 ve Immortals Fenyx Rising gibi piyasaya sürüldükleri gün hizmette yayınlanacak olan gelecek oyunları içerecek. Ayrıca Luna, oyunculara yerel Twitch entegrasyonu sunarak, platformdan oyun akışlarına doğrudan cihazlarından erişmelerini sağlayacak.

Hizmet hem klavye / fare girişini hem de Bluetooth denetleyici girişini desteklediğinden, Amazon Luna aboneleri en sevdikleri oyunları tercih ettikleri denetleyiciyle oynayabilecek. Amazon ayrıca, Alexa entegrasyonu ve düşük gecikmeli oyun için çoklu anten tasarımı içeren Cloud Direct teknolojisine sahip kendi Luna Kontrolcüsünü piyasaya sürüyor. Amazon, birinci taraf denetleyicisinin, desteklenen diğer giriş cihazlarına kıyasla gecikmeyi 17-30 milisaniye azaltabileceğini iddia ediyor. Luna denetleyicisi, erken erişim döneminde 49.99 $ ‘lık bir giriş fiyatı ile satışa sunulacak.

ABD’deyseniz ve Amazon Luna’yı denemekle ilgileniyorsanız, aşağıdaki bağlantıyı izleyerek erken erişim daveti talep edebilirsiniz.

Amazon Luna için davetiye talep edin


Güncelleme: Amazon Luna erken erişim artık yayında

Yakın tarihli bir blog gönderisinde Amazon, bugünden itibaren ABD’deki küçük bir erken erişim başvurusu grubuna davetiye vermeye başlayacağını duyurdu. Amazon Luna erken erişim davetini alanlar şunlara erişebilecek:

  • Amazon Luna
  • Luna + Oyun Kanalı – Erken erişim döneminde 5,99 ABD doları / ay. Zamanla eklenecek 50 oyun içerir.
  • Ubisoft Kanalı – Çok yakında.
  • Luna Controller – Erken erişim döneminde 49,99 ABD doları.

Bir cevap yazın