Android için gölgeli bir Nintendo Switch emülatörü çevrimiçi olarak çıktı ve şaşırtıcı bir şekilde çalışıyor

Android akıllı telefonlar çok yönlüdür ve hem modern hem de retro sistemler için alabileceğiniz emülatör sayısı inanılmazdır. NES gibi asırlık sistemlerden Nintendo 3DS’ye kadar hepsini akıllı telefonunuzun rahatlığında oynayabilirsiniz. Açıkçası, daha modern sistemleri taklit etmek biraz zor bir görev olabilir ve Android için bugüne kadarki tek Nintendo Switch öykünücüsü sadece kavramsaldı. Ancak, Android için yeni bir Nintendo Switch emülatörü kısa süre önce çevrimiçi olarak açıldı ( Wololo)… Ve şaşırtıcı bir şekilde çalışıyor. Yine de bazı uyarılar var.

Evet, bu Nintendo Switch emülatörü gölgeli

Yani, her şeyden önce, bu Nintendo Switch emülatörü, gölgeli. Çalınan koddan, tehlikeli çevirilerden, zorunlu oturum açmadan bahsediyoruz – işler. Arka plan bağlamı için: Yuzu, PC’deki en popüler ve saygın Nintendo Switch emülatörüdür ve gerçekten iyi çalışır. Android için Nintendo Switch portunun geliştiricisi ByLaws, GBATemp Android için bu Switch emu’nun Yuzu’nun bazı GPU öykünme kodunu kullandığını; o zamandan beri, Yuzu kodunun kullanıldığına dair “bol miktarda” kanıt bulduğunu da söyledi. Bu arada Yuzu, GPLv2 lisansına sahip ve bu yeni emülatör kapalı kaynak. Üstelik, bu yeni projenin arkasındaki ekip, iki yıldan uzun süredir emülatör üzerinde çalışan bir Amerikan stüdyosu olduğunu iddia ediyor, ancak web sitelerinde ve emülatörün kendisinde hala Çince metinler ve kötü İngilizce tercümeleri var. Son olarak, emülatörü kullanmak için bile bir hesap oluşturmanız ve oturum açmanız gerekir.

Oh, ayrıca belirli bir denetleyiciye ihtiyacınız olacak

Bu özel öykünücünün gölgeliğini aşmayı başarmış olsanız bile, başka bir önemli uyarı var. Yalnızca belirli bir denetleyiciyle kullanabilirsiniz. Bu denetleyici şu anda yalnızca gözden geçirenler tarafından kullanılabilir ve ön siparişler yalnızca 99,99 $ ‘dan yeni başladı. Nintendo Switch’in Joycons’una çok benzeyen ve mantıklı olan bir denetleyici.

Öykünücüyü bu denetleyici olmadan gerçekten kullanabilseydiniz, bu bir şey olurdu, ancak öykünücü bağlanmadan bile başlamaz. ByLaws ile konuştuk ve denetleyicinin kontrolünün teorik olarak diğer denetleyicileri desteklemek için sahte olabileceğini, ancak uygulamayı hata ayıklamaya ve yamalamaya karşı korumak için çok fazla çaba harcandığını söyledi. Bu emülatörün bu denetleyicinin arkasındaki ekip tarafından geliştirildiğine dair teoriler var ve bunun bir pazarlama kampanyası olarak yapıldığı, ancak bunlar şu anda doğrulanmamış teoriler.

Yine de birçok Nintendo Switch oyunu çalışıyor

Muhtemelen bu özel emülatörün çalışmasını gösteren en güvenilir videolardan biri, onu Realme X50 Pro 5G’de test eden Taki Udon’a ait. Emülasyon odaklı en büyük YouTube kanallarından biri olan ETAPrime, bunun gerçek olduğunu da doğruladı. Taki Udon, Pokémon Sword / Shield, Super Mario Odyssey, The Legend of Zelda: Link’s Awakening ve Pokémon Let’s Go gibi Nintendo Switch klasiklerini çalıştıran emülatörü gösteriyor. Pokemon oyunlarını şaşırtıcı derecede iyi çalıştırıyor, ancak kuşkusuz zaman zaman bazı yavaşlamalar gösteriyor.

Emülatör, Qualcomm Snapdragon 855/855 + / 865/865 + amiral gemisi SoC’lere sahip cihazlarda gerçekten iyi çalışıyor ve daha zayıf akıllı telefonlarda taklit etme şansınız olmayacak. Öykünücünün kendisi 81 başlıkla uyumluluğa sahiptir, ancak 73 kilitlenme veya yalnızca menüye girme olarak listelenmiştir.

Kesinlikle beklemeye değer

Bu emülatör şok edici bir şekilde çalışsa da, şimdilik aramaya ara vermenizi öneririz. Tescilli bir 100 $ ‘lık denetleyici olmadan kullanmak mümkün değildir ve bu, açık kaynak lisanslarını ihlal etmektedir. Bu nedenlerle bu makalede öykünücünün veya denetleyicinin adından bahsetmedik, ancak bulmak zor değil. Bu proje hakkında daha fazla şey öğrenirsek veya diğer gölgeli olmayanlar ortaya çıkarsa, size haber vereceğiz. Hacklenmiş bir Switch’e sahip olanlarınız için mobil oyunlara yeni bir sınır açtığından, merakımız kesinlikle bu haber tarafından sarıldı.