Android veya iPhone Kamera ile Bir Kişi veya Nesnenin Yüksekliğini Ölçme

Teknolojinin verdiği kaç olumlu şey! En önemli katkılardan biri faaliyetlerin otomasyonuyla ilgilidir. Yani, belirli bir işlemi son derece basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu anlamda, mobil cihazların erişimi olağanüstü hale geldi. Sana göstermek için bugün öğreneceksin Android veya iPhone kamera ile bir kişinin veya nesnenin yüksekliği nasıl ölçülür.

Her işletim sistemi bu tür işlevleri veya araçları kendi yöntemiyle uygulamıştır. Ve bu, en iyi şey, dünyadan en iyi şekilde yararlanmak olacaktır. Bu nedenle, burada istediğiniz şeyi ölçmek için seçenekleri düşünme fırsatına sahip olacaksınız … telefonunuzla!

Bugün akıllı telefonların kullanımı

Şüphesiz, akıllı telefonlar teknolojik çağın en büyük ve en iyi katkılarından biri oldular. Sadece uzaktaki insanlarla iletişim kurmanın aciliyetini derinleştirmekle kalmaz. Ama aynı zamanda çeşitli mükemmel araçlar da sağlar.

akıllı telefonlar ellerini tut

Bu cihazların kullanımı, özellikle akademik ve çalışma alanlarında giderek derinleşti. Ancak bugün, çok daha basit veya daha karmaşık görevler için çalışıyor. Akıllı Telefonumu uzaktan kumanda olarak kullanmaktan bir kişinin veya nesnenin yüksekliğini kamerayla ölçmeye kadar.

Artırılmış gerçekliğe sahip cihazlar

Bu herhangi bir Akıllı Telefonda mümkün mü? Bu özellik her ikisinde de mevcuttur İOS gibi Android cihazlar, artırılmış gerçeklik teknolojisi gerektirir.

Örneğin, Android cep telefonlarında bu teknolojiyi Samsung Galaxy S7, Huawei P20 veya Google Pixel’de bulabilirsiniz. Apple’da iken beşinci nesilden itibaren iPhone SE, 6s ve iPad’de mümkündür.

Bu sadece, yukarıda bahsedilenlerden önce gelen cihazların bu amacı yerine getiremeyeceği anlamına gelir. Yani bunun için yukarıda belirtilen modellerden daha yeni bir Akıllı Telefon satın almanız gerekiyor.

Nasıl yaparım?

Bir kişinin veya nesnenin yüksekliğini kamerayla ölçün oldukça basit bir şey. Bunun için doğru uygulamalara ihtiyacınız var. Aşağıdaki paragraflarda, mevcut seçenekleri düşünme olanağına sahip olacaksınız.

Android’de

Android işletim sistemi kullanıcıları için, kamera ile bir kişinin veya nesnenin yüksekliğini ölçmek için olağanüstü uygulamalar vardır. Bu işletim sisteminin avantajı, uygulamaları bir tane için satın alabilmenizdir. Google Play’e alternatif rota. Evet, APK dosyalarından bahsediyoruz.

Bununla birlikte, önerilen uygulamaları seçtiğiniz araçla yükleyebilirsiniz. APK’lara karar verirseniz ve sorun yaşarsanız endişelenmeyin! Apk uygulamalarını neden Android cep telefonuma yükleyemediğimi bilmek çok kolay.

  • Bir cetvel: Google Play’deki en güçlü uygulama. Mesafeler, açılar, hacimler, ne istersen. Güçlü artırılmış gerçeklik teknolojisi, her şeyin ayrıntılarını bilmenizi sağlar. Sadece uygulamayı başlatın ve ölçülecek nesneye odaklanın. Ölçüm noktalarını belirtin ve bitirdiniz. Hassasiyeti sizi şaşırtacak!
  • 3D Plomada: İlkinden daha az derin olmasına rağmen oldukça etkili olan başka bir uygulama. Nesneye iyi bir açıdan odaklanın ve uygulama size mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamaya özen gösterir.

İPhone’da

Apple cihazları da bu inanılmaz artırılmış gerçeklik teknolojisinin çok gerisinde değil. Bu Akıllı Telefonlar, kameranın kalitesi ve çok yönlülüğü için özeldir. İPhone’umun kamerasının çözünürlüğünü değiştirmek veya ayarlamak son derece basit ve önemli.

uygulama arruler android

Sorun mu var? Endişelenmeyin … Burada indirilmeyen veya güncellenmeyen iPhone uygulamalarımı düzeltmek için gerekli tavsiyeleri bulacaksınız. Daha fazla uzatmadan, uygulamaya bir göz atalım.

  1. “Ölçüm” uygulamasını açın, nesneyi seç ve ekrandaki talimatları izleyerek cihazı hareket ettirmeye başlayın.
  2. Ölçümün bitiş noktasına ulaştığınızda, “Ekle” simgesine tıklayın.

Son derece basit!

Bu basit adımlarla artık istediğiniz herhangi bir kişinin veya nesnenin boyunu ölçebilirsiniz. Hangi işletim sistemini kullandığınız önemli değil. Cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak için Android veya iOS cihazınızı kullanın. artırılmış gerçeklik teknolojisi.