Android’de Google Haberler’de COVID-19 vakalarının haritasını nasıl görüntüleyebilirim?

Google, Google Haberler’e dünya genelindeki COVID-19 vakalarının haritasını gösteren yeni bir bölüm ekledi. Bu bölümde, koronavirüsün bir konuma yayılmasını, zaman içindeki vakaları ve yapılan testleri gösteren yardımcı grafiklerin yanı sıra toplam vaka, iyileşme ve ölüm sayısını kolayca kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, bölüm, seçilen konumdaki pandemi hakkındaki en son haberleri listeler. Bulunduğunuz yerde salgının etkisi hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, yeni Google Haberler özelliğine şu şekilde erişebilirsiniz:

Cihazınızda halihazırda Google Haberler uygulamasına sahip değilseniz, aşağıdaki Play Store bağlantısından indirebilirsiniz. Yüklendikten sonra, uygulamayı açın ve en üstteki “COVID-19 haberleri: Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili en son haberleri görün” başlığına dokunun. Sonraki sayfada, yeni “Harita ve istatistikler” bölümünü görene kadar aşağı kaydırın.

Ardından, yukarıda belirtilen tüm ayrıntılarla birlikte ülkenize ait COVID-19 haritasını getirmek için Haritalar ve istatistikler bölümünün altındaki “En son verileri konuma göre keşfedin” istemine dokunun. Ekteki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, pandemiyle ilgili en son istatistikleri haritanın hemen altında ve verilen verilerin kaynağıyla ilgili bilgileri bulacaksınız.

Eyaletiniz veya ilçeniz hakkında daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız, haritayı yakınlaştırabilir ve ardından ilgili daireye dokunabilirsiniz. Alternatif olarak, her bir durumdan tam rakamları görmek için “Vakalar” bölümünün altındaki “Tam listeyi gör” düğmesine dokunabilirsiniz.

Google Haberler’deki yeni Haritalar ve istatistikler bölümü, şirketin pandemi hakkında kullanıcılara yararlı bilgiler sunmaya yönelik en son girişimidir. Şirket daha önce bölgelere göre koronavirüs eğilimlerini göstermek için Google Haritalar’da bir COVID-19 katmanı ve pandemi sırasında kullanıcıların güvenli bir şekilde gezinmesine yardımcı olacak birkaç güvenlik özelliği yayınladı. Harita, Google Haberler’in web sürümünde de mevcuttur ve bu bağlantıyı izleyerek haritayı görüntüleyebilirsiniz.