Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Antalya gezim, en güzel Türk şehri ve en güzel turistik yerleri

Bugünkü gezimiz, dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Antalya, turistik cazibe merkezleri ve tarihi eserler bakımından zengin Türk şehri, ılıman havası ve dünyanın tüm ülkelerinden milyonlarca turisti çeken pitoresk atmosferi ile unutulmaz bir tur, bu yüzden size Antalya gezim ve en önemli yerlerine detaylı bir rapor sunacağım. Eğlence ve keyif aldığımız büyüleyici plajlar. Bu konu […]

21 Aralık 2020 - 1:32 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi. A+A-

Antalya gezim, en güzel Türk şehri ve en güzel turistik yerleri

Bugünkü gezimiz, dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Antalya, turistik cazibe merkezleri ve tarihi eserler bakımından zengin Türk şehri, ılıman havası ve dünyanın tüm ülkelerinden milyonlarca turisti çeken pitoresk atmosferi ile unutulmaz bir tur, bu yüzden size Antalya gezim ve en önemli yerlerine detaylı bir rapor sunacağım. Eğlence ve keyif aldığımız büyüleyici plajlar.

Bu konu içerir …

Antalya gezim

Bu turistik destinasyonum için Antalya’yı seçtim çünkü bu şehrin güzelliği ve cazibesi hakkında olumlu yorumlar ve görüşler duydum ve ziyaret etmek için en iyi zaman Nisan başından Eylül sonuna kadar bahar ve yaz atmosferinin ve açık hava boş zaman aktivitelerinin tadını çıkarmaktı, ayrıca kışın da soğuk iklimin tadını çıkarmak için ziyaret etmek mümkün. Aynı zamanda mağazalar, sessiz plajlar ve tarihi müzelerle doludur.

Antalya gezimde gördüğüm en önemli turistik yerler

Kaleiçi antik kenti

Dar sokaklar ve Arnavut kaldırımlı sokaklarla karakterize edilen bu bölge, günümüzde birçok butik otel, restoran, hediyelik eşya dükkanı ve sanat galerisinin bir araya geldiği kabul ediliyor ve bu bölge, açık havanın ve güzel kokulu eski sokakların tadını çıkarmak için en güzel yer olmasına rağmen, özellikle ziyaretçi çekecek birçok yeri de içeriyor. Gidilecek yerleri ve turistik yerleri görmek isteyenler için ana meydanda kökleri onsekizinci yüzyıla dayanan ve gerçekten Antalya’da görülmeye değer yerlerden biri olan Tekeli Mehmet Paşa Camii’nin yanı sıra kaya veya taştan inşa edilmiş saat kulesi de bulunduğu için kendine özgü tasarımları ve güzel atmosferi ile.

Antalya gezim

Eski liman

Bu liman, çok eşsiz bir coğrafi konumda yer almakta ve çok çeşitli restoranlar, kafeler, mağazalar ve harika pazarların yanı sıra, Antalya’ya seyahatimi ilginç ve şaşırtıcı derecede keyifli kılan büyüleyici Akdeniz’e bakan bir grup yat içermektedir; alışverişten ve güzel manzaralardan, özellikle gün batımı manzarasından keyif aldım. Deniz ile birlikte, en lezzetli taze deniz ürünlerini yemenin yanı sıra.

Antalya gezim

Arkeoloji Müzesi

Türkiye’nin medeniyetini öğrenmeyi seviyorsanız, Antalya Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın, çünkü şehirde bulunan muhteşem eserlerden oluşan bir koleksiyonla tarih tutkunuzu doyuracak ve müze ayrıca Bronz Çağı’ndan Bizans’a kadar büyük bir vurgu ile sunumlar yapıyor. Çevrede keşfedilen kalıntılar.

Antalya gezim

Hadrian Kapısı

Antalya Hadrian Kapısı’nın bu tarihi kısmının doğu tarafında, çatının yanı sıra oyma süslemelerle karakterize edilen üç kemerden oluşan mermer bir kapı olan şehrin surlarının etkileyici alanlarını Roma ve Hellenistik karakterde hala koruduğu için Antalya kentindeki eski şehrin ana kapılarından biri olarak kabul edilir. Kemerler güzel oymalarla oyulmuştur.

Antalya gezim

Roma kalesi

Yüksekliği on dört metre olarak tahmin edilen, Karaliolo Parkı kenarındaki eski limanın yukarısında yer alan ve geçmişte gözetleme kulesi veya liman için deniz feneri olarak kullanılan ve gemilerin hareketini seyreden, ancak şu anda gün batımının ve muhteşem panoramik manzaranın tadını çıkarmak için ideal bir yer olan silindirik bir yapıdır. Eski Liman ve bölgenin kendisi, şehrin karmaşasından ve kalabalık sokaklarından uzakta, açık havada ve sessiz doğada dolaşmak ve dinlenmek için çok iyi bir yerdir.Antalya gezim

Aspendos

Bu tarihi ve arkeolojik alan, bugüne kadar hala büyük ölçüde korunmuş olan ve yaklaşık 15.000 kişilik kapasitesi ile Türkiye genelinde turist çekmede en büyük etkenlerden biri olarak kabul edilen antik Roma tiyatrosuna ev sahipliği yapmakta ve ziyaretçilerini ilgilendiren birçok tarihi görüntü sunmaktadır. .

Antalya gezim

Antalya gezimin keyif aldığı plajlar

Antalya pitoresk plajları ile dünyaca ünlü ve aralarında belki de en popüler olanı Lara Plajı, Konyaaltı ve Karpuzkalderan, bu yüzden Antalya plajlarından detaylı olarak şu şekilde bahsedeceğim: –

Konyaaltı Plajı

Gün batımına yaklaşan güneş ışınlarının dalgaları üzerindeki yansıması ile parlayan büyüleyici bir plaj, Antalya’nın en güzel turistik yerlerinden biri olarak kabul edilen ve turistler için en büyük cazibe güçlerinden biri, kumu ve berrak sularının çekiciliği ile şehir kalabalığından gelen sinirlerin dinlenip rahatlaması için ideal bir plajdır.

Antalya gezim

Lara Plajı

Bu plaj, sarp kayalıklardan başlayıp şehir merkezinden yaklaşık yirmi kilometre kare uzağa uzanan geniş yamalar üzerinde uzanarak, yumuşak kum ve berrak su ile temsil edilen eşsiz bir doğal manzara ile gözlerinizi kamaştıran, genel olarak Türkiye’nin en iyi plajlarından biri ve dünyanın her yerinden turist çekebilecek en önemli yerlerden biri olarak kabul edilir. Oran o kadar etkileyici ki, içinde yüzen balık sürülerini görebilirsiniz.

Kemer plajı

Çam ağaçları ile kaplı dağları görebileceğiniz, masmavi suların ve temiz hava esintilerinden rahatsız edilmeyen atmosferin tadını çıkarabileceğiniz doğal manzarasıyla muhteşem Kemer köyünde bulunan bu plaj özellikle yıl boyunca her mevsim ziyaret edilebilecek ve birçok aktiviteyi de uygulayabileceksiniz. Su sporları, tekne gezintileri ve kafeler ve restoranlar gibi.

Belek Plajı

Belek Plajı, dağınık kum ve büyüleyici denizin yanı sıra güzel fıstık ağaçları ve çam ağaçlarının bulunduğu tipik bir plaj unsurları ile karakterizedir, ayrıca dalış, sörf, tekne gezintisi gibi su sporları başta olmak üzere eğlenceli bir dizi rekreasyonel aktivite sunar ve bu muhteşem plajın kum derinliğinin yaklaşık 80 m olduğunu belirtmekte fayda var. Ortalama deniz suyu sıcaklığı yaklaşık 22 derece ve ortalama nem oranı% 55 civarındadır.Antalya’yı ziyaret ederseniz ilk planınızda Belek Plajı yapın.

Antalya gezim

Antalya gezimde gezdiğim alışveriş yerleri

Türkiye’nin Antalya şehrinde el sanatları ve birbirinden güzel tekstiller başta olmak üzere aklınıza gelen tüm malların ihtiyacını karşılayan birçok çarşı ve alışveriş merkezi bulunmakta ve bu marketler arasında Mark Center ve Terracity Market yer almaktadır.

Antalya’da eğlence mekanları

Antalya gezim ayrıca aileler için aşağıdakiler gibi bir grup iyi eğlence yeri içeriyordu: –

Land of Legends The Land of Legends Resort

The Land of Legends, Türkiye’nin en iyi eğlence parklarından birini ve en büyük eğlence şehirlerini kurduğu Rixos Group of Hotels’in en büyük projelerinden biri olan bu tesisin yaratıcı tasarımını gördüğünüz özellikle Belek köyünde yer almaktadır.

Antalya gezim

Olympus Teleferiği

Teleferik, Antalya’nın Olympus bölgesinde ilginç eğlencelerden biridir.Eğer manzarayı çok yüksekte seyretmeyi seviyorsanız teleferiğe binmeli ve 2365 metre yükseklikten deneyimlemelisiniz.

Akvaryum Akvaryumu

Bu müze, denizin derinliklerinde olmanıza ve deniz dünyasını herhangi bir panik veya endişe duymadan çok yakından keşfetmenize olanak tanıyor, bu da onu denizin heyecan verici derinliklerini ve hakkında pek bilmediğimiz deniz canlılarını öğrenmek için en güzel yaşam alanlarından biri haline getirdi.

Antalya gezim

Aqua Land Su Şehri

Aqua Land, özellikle yaz aylarında, yüksek sıcaklıklardan kaçmamak ve farklı bir deneyim yaşamak için ilginç bir zaman geçirmek için çoğu turistin planındaki ana destinasyonlardan biridir.

Ters çevrilmiş ev

Ters çevrilmiş ev, Murat Paşa mahallesinde yer alması ve farklı bir şekilde bulunduğu yerde baş aşağı asılı olduğu için şehirdeki evlerin hiçbirine benzememesi nedeniyle Antalya’da turistlerin ilgisini çeken en eğlenceli destinasyonlardan biridir, ancak şaşırtıcı ve sıradışı, bu nedenle evin tabanının üstte ve çatının altta olduğunu görüyorsunuz. .

Antalya gezim

Antalya’da ikamet

Antalya’yı ilk kez ziyaret edecekseniz, konaklamak için en uygun yer, etrafta dolaşma ve şehrin manzaralarını görme planınıza bağlıdır ve en önemli hedef Antalya’nın tarihi atmosferinin tadını çıkarmaksa, dilerseniz güzel Osmanlı sarayları ve Arnavut kaldırımlı sokakların göz kamaştırıcı bir karışımını içerdiği için eski şehir bölgesinde konaklayabilirsiniz. Güneşin, denizin ve kumun yaz atmosferinin tadını çıkarırken, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok lüks tatil köyü var.

Antalya gezim için seçeneklerden biri olan Mardan Palace Hotel’i, odaları, süitleri ve harika hizmetlerinin yanı sıra yüzme havuzu ve çocuklara yönelik tesisleri ile farklı konumuyla öne çıkan, spor salonları, spa ve dinlenme yerlerinin yanı sıra, tepeden bakan Liberty Hotel Lara’yı tercih etmeniz de mümkün Plaj, eski şehirden otuz beş dakika uzaklıkta yer almaktadır, birçok hizmeti ve çekici dekoru ile aileler için ideal bir tesistir.

Fındıklı Saray Mardan

Antalya şehri dinlenmek, eğlenmek ve tarihi eserleri ziyaret etmek için harika bir yer, çünkü özel bir zamanın ve büyüleyici atmosferin tadını çıkarmak için her yönden zengin, bu da onu tüm Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak sınıflandırıyor, öyleyse neden bagajınızı paketleyip bir sonraki tatilinizi burada geçirmeyi düşünmüyorsunuz?

Ayrıca ilginizi çekebilir: İzmir gezim Ege Denizi’nin gelini ve en seçkin turistik mekanlarıdır.

Ya da Uzungöl Türkiye yeryüzünde bir cennettir, bunun şöhretinin sırrı nedir?

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/