Apple, 10 Kasım’da “One More Thing” etkinliğini düzenleyecek

Apple bugün, 2020’de son bir sanal etkinlik düzenleyeceğini doğruladı. 10 Kasım Salı günü gerçekleşen etkinliğin, şirketin Apple Silicon ile donatılmış bir Mac ürünleri serisini tanıtması bekleniyor.

İPhone 12 büyük olasılıkla tatil sezonunda ana akım manşetlere girecek olsa da, Apple hayranları Mac’in Intel işlemcilerden uzaklaşmasını merakla bekliyorlar. Apple daha önce WWDC’de Apple Silicon yongalarında çalışan ARM tabanlı Mac’leri tanıtacağını söylemişti. Apple Silikon’un iPhone ve iPad’de neler yapabileceğini gördük ve şimdi mühendisliğinin masaüstünde nasıl durduğunu görmenin zamanı geldi.

Bu, Apple’ın aylardır üçüncü etkinliği. Şirket daha önce Eylül ayında Apple Watch Series 6’yı yeni iPad Air ile birlikte duyurmuş ve ardından Ekim ayında iPhone 12 serisini tanıtmıştı. Apple, şirket tarafından uzun süredir büyük etkinlikler sırasında kullanılan ünlü “One More Thing” sloganını duyuruyor. Açıkçası, şirket, açıklayacağı şey konusunda heyecanlı.

Apple’ın kendi silikonunu çalıştıran yeni bir 13 inç MacBook Pro piyasaya süreceği söyleniyor. Şirketin MacBook’u geri getirebileceğine dair söylentiler de var. Yaz aylarında Apple, bu yıl ARM tabanlı Mac’leri piyasaya süreceğini onayladığında, şirket geliştiricilere A12Z çipli özel bir Mac mini sunarak, uygulamalarını geçiş için hazırlamalarına olanak tanıdı.

Etkinlik ayrıca Apple’ın AirPods Studio adlı yeni kulak üstü kulaklıklarını AirTag öğe izleyicileriyle birlikte tanıttığını da görebilir. Apple’ın önceki iki etkinliğine benzer şekilde, bu etkinlik çevrimiçi olarak yayınlanacak, böylece herkes kolayca ayarlayabilir. Apple, COVID-19’un yayılmasının ardından bu yıl etkinliklerini sanallaştırdı.