Asla Tarzdan Çıkmayacak 6 Erkek Askeri Saç Kesimi

Savaş, ha, ne işe yarar? Kesinlikle hiçbir şey … belki erkek modası dışında. Yüzyıllardır süren anlamsız çatışmaların, bombardıman ceketinin varlığıyla daha iyi hale geldiğini söylemiyoruz, ama bilirsiniz, bu bir şey.

Şu anda gardırobunuzda asılı olanların yüzde 90’ının bir şekilde ordudan etkilenmiş olma ihtimali yüksektir. Ve trend boyun çizgisinin kuzeyine de uzanıyor.

Pek çok parlak saç stilinin kökleri güçlere ekilmiştir ve hepsinin ortak bir özelliği vardır: bu kesimler geldikleri kadar zamansızdır. Dolayısıyla, on yılların ötesine geçebilen ve konuyla ilgili kalabilen, bombaya dayanıklı bir ‘yap’ arıyorsanız, o zaman askeri bir kesinti kesinlikle dikkate alınması gereken bir şeydir.

Askeri Bakım Yönetmeliği

Asker olmak, kaç tane barfiks çekebileceğiniz veya göğsünüzün ne kadar kıllı olduğu ile ilgili değildir. Şey, bu biraz, çünkü o temel eğitim saldırı kursunda gezinmek için tüm fiziksel engellere ek olarak, yeni başlayanların da tımarla ilgili birkaç çemberden atlaması gerekiyor.

Geri kalanımız için iyi haber şu ki, bu katı tonlama düzenlemeleri, en hızlı saç kesimlerinden bazılarının yaratılmasına yol açtı. Ancak, bu yüksek düzeyde düzenlenmiş kesintilerin, berber dükkanından savaş alanına çıkması için gerçekte hangi kurallara uyması gerekiyor?

Kraliçenin Ordu Yönetmeliği şunu ifade eder: “Başın saçları, dini gerekçelerle başka türlü yetki verilmediği sürece, iyi kesilmeli ve kesilmelidir; stil ve renk (doğal değilse) abartılı nitelikte olmamalıdır. “

Bunların hepsi kulağa oldukça basit geliyor, ancak ABD’de işler biraz daha katı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki askerlerin yukarıdakilerin hepsini yapmaları ve ayrıca saç tarandığında kulakların veya kaşların üzerine düşmemesini sağlamaları gerekmektedir. Saçın aynı zamanda “sivriltilmiş bir görünüm sunması” gerekir, yani arka ve yanların başın eğriliğine uyması gerekir.

Pek çok askeri paspasın yolunu açan işte bu katı şartnameler.

Çağlar Boyunca Asker Saç ve Bakım

Tarih boyunca, silahlı kuvvetlerdeki tımar eğilimleri, sivil dünyada olduğu gibi düzenli olarak dalgalandı. Yüz kılları uzadı, sonra kısaldı, sonra tekrar uzadı, sonra biraz daha kısaldı, sonra orta uzunlukta ve bu böyle sonsuza kadar devam etti.

Sakal ve bıyık bölümünde yıllar içinde meydana gelen değişim miktarı ile (NB sadece bir cümle, gerçek bir askeri bölüm değil), kabul edilen saç kesimlerinin daha fazla kaldığını öğrenmek biraz sürpriz gelebilir. 1707’de İngiliz Silahlı Kuvvetlerinin kurulmasından bu yana ya da daha az aynı.

Değişen en önemli şey uzunluktur. Amerikan etkisi, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra daha kısa, daha yakın kesilmiş saç stillerinin popülerlik kazandığını gördü ve daha uzun stilleri ortaya çıkardı.

Bu küçük güncellemelerden bağımsız olarak, tüm askeri saç kesimlerinin temel temeli aynı kaldı: temizler, akıllılar, pratikler, çoğu yüz şekline uyarlar ve zamansızlar.

Askeri Saç Kesimi Neden Bu Kadar Popüler?

Klasik olarak tanımlanamayan bir askeri saç kesimi düşünmek neredeyse imkansız ve bunun bir nedeni var. Basitçe söylemek gerekirse, bu süslemeler temiz ve zararsızdır. 100 yıl önce güzel görünüyorlardı, bugün güzel görünüyorlar ve bundan bir yüzyıl sonra da güzel görünmeye devam edecekler.

İngiliz berberlik zinciri Barber Barber’ın sahibi Johnny Shanahan, “Kalıcı popülerliklerinin nedeni basit, güçlü, erkeksi ve zamansız olmaları” diyor. “Sonuçta böyle bir tarz asla modası geçmez.”

Erkekler İçin En İyi Askeri Saç Kesimi

Üst kata komando gitmenin faydaları açıkça görülüyor, bu da muhtemelen bu geleneksel süslemelerden birini kendiniz için almayı düşündüğünüz anlamına geliyor. Kendinizi berber dükkanına götürmeden önce, en iyi askeri kesintiler ve bunları nasıl elde edeceğinizle ilgili düzenlememize bakın.

Üç numara saç kesimi

Saç kesimi söz konusu olduğunda, bir vızıltı kesiminden çok daha az karmaşık olmaz. Süper kısa, her yerde aynı uzunlukta, temiz, şekillendirme gerektirmez ve inceltme veya yukarıdan aşağıya inen erkekler için harika bir seçenek.

Vızıltı kesiminin düzgün görünümü ve telaşsız oluşu, onu askeri erkekler için popüler bir seçim haline getirdi, ancak bu biz vatandaşlar için de harika bir stil.

“[This year] Manchester’daki ödüllü Ross Parlane Barbershop’un sahibi Ross Parlane, “kısa saçların daha da kısaldığını göreceğiz” diyor. “Erkekler artık saçlarını şekillendirmekten ve korumaktan bıktı. Devam eden çok şey var ve yönetimi kolay bir stil istiyorlar. Cevap bu.”

Vızıltı kesimi evrensel olarak tüm berberler tarafından anlaşılır, ancak süslemenize hafif bir kenar vermek istiyorsanız, Parlane sizinkinden önce makasla yukarıdan güzel bir solma ile onu indirmenizi ve nasıl sevdiğinizi görmek için bir dakikanızı ayırmanızı önerir. “Bu, daha fazla doku oluşturacak ve daha az sert bir sonuç verecek” diyor.

Stil açısından endişelenecek bir şey yok. Her sabah yatakta fazladan 10 dakikanın tadını çıkarın. Yapmanız gereken tek şey, temiz görünmesini sağlamak ve korkunç tüylü tenis topu görünümünden kaçınmak için her iki haftada bir yerel berber dükkanınıza geri dönmek.

Düz üst

Guile dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çivi kadar sert ordu adamları tarafından tercih edilir. sokak dövüşçüsü ve o kötü adam AvatarDüz tepe, yalnızca en çetin askerler için tercih edilen saç kesimidir. Yıllar boyunca birçok alt kültür, tarzı kendileri için de benimsemiştir, rockabilly en bariz olanıdır.

Düz tavanın cesur bir görünüm olduğu gerçeğini aşmak mümkün değil, ancak kaldırabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman size daha fazla güç katarsınız.

Londra’nın en iyi berberlerinden biri ve kendini itiraf eden düz tepeli sevgilisi Joe Mills, “Bu kesimle ilgili en önemli şey düz çizgiler ve kare görünümü” diyor. “Farklılıklar var ama özünde bu bir kutu kesimi.”

Düz tepe, berberlerin ustalaşması için herkesin bildiği gibi ustalık isteyen bir kesimdir ve onu doğru bir şekilde çıkarabilecek yalnızca bir avuç profesyonel vardır. Peki ne istemelisin?

Mills, “Geleneksel düz tavan isteyecektim” diyor. Ama gitmek istediğin uzunluk konusunda net olmalısın. Önde ne kadar kısa olursa taçta o kadar kısa olacaktır. Ayrıca arkadan ve yanlardan ne kadar kısa gitmek istediğinizi de düşünün – buradaki uzunluk ne kadar keskin ve kare olabileceğini belirleyecektir. İdeal olarak, iki veya daha kısa bir sınıf en iyisidir. “

Her şeyin güzel ve köşeli görünmesini sağlamak için Mills, berbere en az ayda bir ziyarette bulunmanızı önerir. “Şekillendirme açısından, havluyla kurulayın ve saçı yerine itmek için balmumu uygulayın,” diye ekliyor Mills “Süper kolay!”

Yüksek ve Sıkı

Gözlerinizi kapatın ve bir ABD denizcisini hayal edin. Bilinçaltınızın ona verdiği tam saç kesimi olmasına bir onluk koymaya istekli olacağız.

Yüksek ve sıkı, zarif, sivriltilmiş görünümü ve zahmetsiz stili için giyilen kesin askeri saç kesimidir. Yakından kesilmiş bir sırt ve yan tarafları, üstte biraz daha uzun bir saç yamasıyla tapınakların birkaç inç yukarısına kadar uzanır.

Parlane, “Bugünlerde yüksek ve dar alanların giderek daha popüler hale geldiğini görüyoruz” diyor. “Başın etrafından dolaşan hoş ve sıkı bir solma çok önemlidir, ancak genel kesim içinde kare şeklini korumak da çok önemlidir.”

Berberinizin çok yükseğe çıkmadığından emin olun, çünkü bu yüzünüzün aşırı yuvarlak görünmesine neden olabilir. Parlane, “Bunu kimse istemez” diyor. “Berberinizden kare şeklini genel olarak korurken güzel ve sıkı bir solmaya devam etmesini isteyin.”

Asker traşı

Mürettebat kesimi erkek saç kesimi için Biro kalem için ne ise – en gösterişli değil, ilgi çekici ayrıntıları yok, ama orijinal ve işi hallediyor.

Tarz, en azından 18. yüzyılın ortalarından beri popülerdir ve keskin görünümü ve pratikliği, onu bugüne kadar sıkı bir favori haline getirmiştir. Ve kabul edelim, erkek bakımında onlar hakkında söylenebilecek pek çok şey yok (size bakıyoruz, kuzu pirzolası favorileri).

Nomad London’da kıdemli berber olan Nick Barford, “Klasik bir ekip kesimi kaba ve bitmemiş bir görünüme sahip” diyor. “Deri kadar kısadan arka ve yanlarda 1 numaraya kadar solan kısa ve dokulu bir üst kısmı var. Üst kısım asla bir inçten uzun değildir. “

Görünüşü gibi mi? İyi. Ama berberinden ne istemelisin? Barford, “Parmak uzunluğunda (yaklaşık bir inç) veya üst kesimde makasla daha kısa, yanlarda kısa bir solma olan dokulu bir ekip kesimi isteyin,” diyor.

O zaman bu, kesimin kendisi gibi oldukça basit olan bir şekillendirme ve bakım vakasıdır. Barford, “Bu kadar kısa bir kesintiyi korumanın en iyi yolu, iki haftada bir düzenli olarak berbere gitmektir” diyor. “Saç yoğunluğunuza bağlı olarak, mat dokulu bir görünüm için hafif bir macun veya daha ağır kil kullanabilirsiniz.”

Ivy League / Harvard Klip

Verilen, Ivy League’in adı ABD Deniz Piyadeleri için tam olarak çığlık atmıyor. ancak bu şık tarz, yıllar içinde, özellikle II.Dünya Savaşı sırasında, güçlerde ortak bir görüş haline geldi. Görünüm, akıllı ve iyi sunulmuş görünümü nedeniyle subaylar ve üst düzey askeri personel arasında popüler hale geldi.

Usta Joth Davies, “Ivy League (diğer adıyla Harvard Clip) bir ekip kesimine benziyor ancak aradaki fark, saçın bir yan kısım ile şekillendirmek için üstte yeterince uzun olması ve arka taraftan daha kısa mezun olması,” diye açıklıyor usta Joth Davies Berber ve Savills berberinin sahibi.

Bu klasik, cilalı stile meraklıysanız, Davies, berberinizden kısa bir sırt ve orta uzunlukta kafa derisi kaplamalı yan taraflar istemenizi ve ense bölgesindeki deriye doğru daralmasını önermektedir. Davies, “Üstteki uzunluk, saçın kalınlığına ve yoğunluğuna bağlı olarak değişecektir” diye ekliyor. “Ama genellikle yaklaşık bir ila iki inç uzunluğunda, önde en uzun olan taçta yaklaşık yarım inç daha kısa olacak şekilde derecelendiriliyor.”

Her şeyi düzene sokmak için ayda bir berbere gitmeyi hedeflemelisin. Evde bakım için, pomad ile şekillendirin ve bir yan bölmeye taraklayın veya daha gevşek, daha doğal bir görünüm için bunun yerine yumuşak bir kil veya macun kullanın.

Butch Cut

Ciddi derecede erkeksi bir saç kesimi arıyorsanız, kasık kesimi teneke üzerinde yazdığı şeyi tam olarak yapar. Bu az bakım gerektiren uygulama, kısa bir vızıltı kesiminin görünümünü seviyorsanız, ancak makaslarınızı sıfır dereceye ayarlayacak taşlara sahip değilseniz harika bir seçenektir.

Bunu düşünmenin en iyi yolu, bir mürettebat kesiminin daha kısa bir versiyonu gibidir. Saçlar üstte kısa, ancak arkada ve boynun arkasından aşağı doğru inceldiği yanlarda daha da kısadır. Shanahan, “Bu tarzın en iyi yanı bakımı kolay, düzenli, zahmetsiz olması ve hiçbir şekilde şekillendirme ürünü gerektirmemesi” diyor.

Saç makasını almak için berberinizi ziyaret etmeye gelince, Shanahan, istediğinizi elde etmenin daha kolay olamayacağını söylüyor. “Yüksek ve sıkı, yanlarda sıfır ve üstte bir ile üç arasında bir tane isteyin.”

Her şeyin canlı ve taze görünmesini sağlamak için, bir bakım yeri için her iki haftada bir berberinizi ziyaret ettiğinizden emin olun. Bunun dışında, onu yalnız bırakabilir ve çivi kadar sert olmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın