ASUS ZenFone 6, ilk resmi Android 11 beta güncellemesini aldı

ASUS, yaklaşık bir ay önce ZenFone 6 için Android 11 beta programını başlattı. Aynı telefon Hindistan pazarında ASUS 6Z olarak satılıyor ve beta girişimi için de uygun. Tayvanlı OEM, Android 11 dağıtım planının uygun bir zaman çizelgesini henüz yayınlamadı, ancak bu, telefonunuzda Android’in en yeni sürümünün tadını alamayacağınız anlamına gelmez. İlk Android 11 yapısı şimdi erken test için ASUS ZenFone 6 için kullanılabilir.

ASUS ZenFone 6 XDA Forumları

Yeni yapının sürüm numarası 18.0610.2009.37, en son kararlı Android 10 tabanlı bellenimden (17.1810.2009.176). Güncelleme, kararlı Android 11 kod tabanında bulunan tüm yeni özelliklerin yanı sıra ASUS’un kendi ZenUI görünümünde küçük iyileştirmeler getiriyor. Örneğin, PowerMaster modülü artık fazlalığı önlemek için Pil ayarlarıyla entegre edilmiştir. Ek olarak, akıllı gruplama ve simge paketi desteği gibi bir dizi başlatıcı işlevi kaldırıldı. ASUS ayrıca üçüncü taraf başlatıcılarda hareketle gezinmeyi de etkinleştirdi.

asus_zenfone_6_android_11_beta

Ekran görüntüsü için ASUS ZenTalk Topluluğu üyesi TheLostSwede’ye teşekkürler!

ZenFone 6 için ilk Android 11 güncellemesinin eksiksiz değişiklik günlüğü aşağıda listelenmiştir:

  1. Sistem Android 11’e yükseltildi.
  2. Lütfen Android 11’e yükseltmeden önce verilerinizi yedekleyin. Cihazın yazılım sürümünü resmi yazılım paketi ile Android 10’a düşürmek isterseniz, cihazınızın dahili belleğindeki tüm verileri silecektir.
  3. Bazı 3. taraf uygulamaları Android 11 ile uyumlu değildir.
  4. Gizli Dinleme ve ZenUI Yardımı kaldırıldı.
  5. Pil Ayarlarına entegre PowerMaster özellikleri. Avast tarama motoru kaldırıldı.
  6. Akıllı grup simgesi hizalama ve Simge paketleri işlevleri kaldırıldı. Boş alana dokunduktan sonra uygulama simgelerinin ekranlar arasında düzenlenmesine izin verildi.
  7. Yeni ZenUI tasarımı tanıtıldı.
  8. Uçak modu etkinleştirildiğinde Bluetooth bağlantısını sürdürme desteği.
  9. Bildirim geçmişi ve Kabarcık ayarları eklendi.
  10. 3. taraf başlatıcı için gezinme hareketlerini destekleyin.

Görünüşe göre artımlı bir OTA yok, bu nedenle beta testi için kaydolan ZenFone 6 kullanıcılarının yaklaşık 1.3 GB ağırlığındaki tam boyutlu güncelleme ZIP’ını indirmesi gerekiyor. Sideload dostu güncelleme paketini yakaladığımızda makaleyi güncelleyeceğiz.