Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Atık türleri

Bakıyoruz kalıntı içinde bulunduğu işlem aşamasından bağımsız olarak her tür malzemeye, yani diğerleri arasında hammadde, bitmiş ürün, girdi; gerekli koşullar altında kullanıldığında kullanışlılığını yitirir, bu nedenle atmaya kararlıdır.. Bu, genel olarak atıkların, insanların hem evlerde, işlerde, okullarda hem de var olan üretim ve tüketim sektörlerinde günlük yaşamlarında tükettikleri tüm bu malzeme ve / veya ürünler […]

22 Aralık 2020 - 11:03 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi. A+A-

Atık türleriBakıyoruz kalıntı içinde bulunduğu işlem aşamasından bağımsız olarak her tür malzemeye, yani diğerleri arasında hammadde, bitmiş ürün, girdi; gerekli koşullar altında kullanıldığında kullanışlılığını yitirir, bu nedenle atmaya kararlıdır..

Bu, genel olarak atıkların, insanların hem evlerde, işlerde, okullarda hem de var olan üretim ve tüketim sektörlerinde günlük yaşamlarında tükettikleri tüm bu malzeme ve / veya ürünler olduğu anlamına gelir. Kalıntıların varlığı, özelliklerine bağlı olarak sıvı, katı veya gaz halinde olabilir.

Atık türleri

Menşeine göre atık

Tarımsal Atık

Birincil sektörde yani duruma göre tarım, hayvancılık veya balıkçılık faaliyetleriyle ortaya çıkan tüm atıklar bu şekilde sınıflandırılır. Bu, artıkların tüketildiğinde yenilebilir olmayan meyveler, sebzeler veya sebzeler olabileceği anlamına gelir. Bir mısır düşünelim, sadece mısır tüketilir.Ticari Atık

Ana faaliyeti ticaret olarak var olduğu zaman üretilen bu tür atıklardır. Başka bir deyişle, belirli bir alanda parasal katkılarla mal veya hizmet alışverişi olur ve bu alanda, örneğin bazı ambalajları kırarak bir tür atık üretilir. Ya da kapalı bir ambalaj içerisinde açılmış bir malın tüketilmesiyle.

Evsel atık

Bunlar, tam da günlük hayatta evlerden kaynaklanan atıklar olarak sınıflandırılır. Yani, belirli bir ürün döngüsünü tamamladığında ortaya çıkan atıklardır, bu nedenle aile üyeleri onu atmaya karar verir. Doğal olarak, bu kalıntılar maddenin üç halinden birinde meydana gelir.

Organik çöp

Endüstriyel atık

İstenilen nesneyi üretebilmek için bazı malzemelerin veya hammaddelerin dönüşüm süreci olarak bilinen süreçte oluşan atıklar olarak tanımlanırlar. Sadece malzemelerde artık kullanılmayanın israfı değil, aynı zamanda örneğin makinelerin bakımından kaynaklananlar da olabilir; diğerleri arasında.

Tıbbi atık

Bu durumda atık, bir hastanenin tıbbi faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü atığı ifade eder. Aynı zamanda tıp biliminden bir araştırma sürecine özgü bir dizi faaliyetin sonucu olanlardır. Başka bir deyişle, tıbbi personel operasyon, tedavi ve benzeri faaliyetler yürüttüğünde atık üretilir.

Tıbbi kırışıklıklar

Kentsel Katı Atık

Bu durumda, belirli bir sektörde, yani bir konut kompleksinde, ofis dizisinde veya belirli bir ticaret alanında üretilen atıkları buluruz. Ayrıca yeşil alanların veya parklar, plajlar vb. Gibi diğer kamusal alanların temizliğinde ortaya çıkan çöp ve / veya atıkların sonucudur.

Çöplü plaj

Depolama sahası türüne göre atık

Biyobozunur Atık

Ana özellik olarak, aynı nitelikteki müdahaleler sayesinde zamanla bozulma eğilimi gösteren atıklarla ilgilidir. Yani, yiyecek gibi atıklar, örneğin toprak için bir gübre türü olan doğal bir bozulma sürecine girer. Doğanın kendisine faydalı olan temel özellik budur.

Biyobozunur çöp

İnert kalıntı

Bu özel durumda, bu tür atığın temel özelliği, bozulmaması, yani bir ayrışma sürecine girmeden katı halde kalması, yani fiziksel veya fiziksel olsun, herhangi bir değişim sürecinden geçmemesidir. kimyasal. Genellikle, çöplüklerdeki boşluklarda korunması gereken bazı metal nesnelerin veya benzer özelliklerin israfıdırlar.

Koyu cam şişeler

Atık Tehlikeli değil

Bu şekilde adlandırılırlar, insanların günlük faaliyetlerinde ürettikleri atıklara ve hatta insanla veya başka bir canlıyla sürekli temas halinde oldukları çöplükler veya çöplükler yüksek bir risk oluşturmaz. Sağlık için. Bu tür atıklar yaygın bir türdür ve fiziksel ve kimyasal özellikleri yüksek risk ve zararlı etkisi değildir.

Paslı alüminyum kap

Tehlikeli atık

Bu durumda atık, kendi fiziksel ve kimyasal özelliklerinden dolayı insanlara veya diğer canlılara bir tür zarar verebilecek, söz konusu atıkla kalıcı ve doğrudan temas halinde olan atıkları ifade eder. Bu durum nedeniyle sağlık sürekli risk altındadır, bu nedenle bu tür atıklar kullanımda belirli bir kontrol altında yönetilmektedir.

Hava kirliliği

Atık Biyobozunur

İnorganik Atık

Bu tür atıkların temel özelliği, bir ayrıştırma sürecine girmesinin karmaşık olmasıdır. Ana karakteristik olarak, malzemelerin neredeyse hiç ayrışmayan katı olması, pratikte metaller, plastikler, endüstriyel atıklar ve benzerleri olmasıdır. Bozulma veya bozulma sürecini tamamlamaları için uzun yıllar geçecektir.

Çeşitli renklerde plastik kaplar

Organik atık

Bu atık grubu, hayvanlardan, sebzelerden ve yenilebilir ürünlerden kaynaklananları içerecektir. Yani, işlendikten ve / veya tüketildikten sonra geri kalanı, diğer şeylerin yanı sıra kompost görevi gören bir ayrıştırma sürecine girmeye yatkındır. Örneğin meyveler söz konusu olduğunda fermente olurlar. Yiyeceklerin geri kalanı kompost için kullanılır.

Yukarıda bazı faydaları belirtilmiş olsa da, bu tür atıkların da bir tür kirletici haline geldiğinden bahsetmek önemlidir. Ayrışma süreci içerisinde çevreyi olumsuz etkileyen zararlılar, mikroplar ve mantarlar üretilir. Bu nedenle, bu tür atıkların uygun şekilde işlenmesi önemlidir.

Kompost kabı

Özel atık

İnşaat ve yıkım atıkları

Bu tür atıklar, bazı durumlarda, ya bir yıkım süreci ya da benzeri faaliyetlerle, moloz denilen, kendisi de neredeyse hiç atık olmayan moloz üretildiği, gerçekleştirilen inşaat faaliyetlerinin sonucudur. tekrar kullanılacak. Bu tip kalıntı, belirli bir arazi alanı kazıldığında da ortaya çıkar.

Bir binanın yıkılması

Radyoaktif atık

Radyoaktif ürünlerin kullanımından ortaya çıkan atıklardır. Açıktır ki, kullanıldığı sektörlerde bu ürünler, insanlar ve çevre için zararlı bir ajan olarak ima ettiği yüksek risk nedeniyle sıkı kalite kontrol ve yönetime tabi tutulmaktadır. Bu tür atıklar radyoaktif gazlarda veya sıvılarda oluşur.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 12. Atık türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-residuos/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/