Atkins diyeti hamile kadınlar için uygun mu?

123rf -Alexandr Vasilyev

Kadınlar tarafından en popüler ve en çok takip edilen diyet türlerinden biri Atkins diyeti.

Bu diyet, yağ birikimini artırdığı için karbonhidratları tamamen kesmeye dayanır ve bu kendi başına önemli ölçüde yağ yakmaya ve kilo kaybını teşvik etmeye yardımcı olur. Ve Rejim Atkins, geçtiğimiz yıllarda birçok kadın tarafından büyük ölçüde etkililiğini ve başarısını kanıtladı. Peki ya hamile kadınlar? Atkins diyeti hamile kadınlar için gerçekten uygun mu? Atkins diyeti hamile bir kadına ve fetüsüne fayda sağlayan sağlıklı diyetlerden biri mi? Bu makaleyi bizimle birlikte takip edin, bu soruları cevaplayacağız ve bu Atkins diyeti hamile kadınlar için gerçekten uygun mu, değil mi?

Atkins diyeti hamile kadınlar için uygun mu?

Hamile bir kadının hamilelik sırasında ve doğumda yaşadığı en yaygın sorunlardan biri obezite ve fazla kilo alma sorunudur. Kadınların hamilelik sırasında maruz kaldıkları obezite ve obezite nedeniyle, kadının diyabet geliştirmesi ve ardından fetüse bulaşması nedeniyle fetüsün kendisi için birçok risk olasılığına yol açmasıdır. Bu nedenle, birçok anne adayı kendisi ve fetüsü için işe yarayan sağlıklı, kolay ve basit bir diyet arar. Hamile kadınlar için uygun sağlıklı beslenme üzerine yapılan birkaç deneyden sonra doktorlar, Atkins diyetinin hamile kadınlar üzerindeki etkinliğini çoktan kanıtladığını ve kilo vermelerine yardımcı olduğunu ve annelerin hamilelik ve doğum sırasında ihtiyaç duydukları gerekli enerjiyi sağladığını keşfettiler. Bu nedenle, Atkins diyeti hamile bir kadının hamileliği boyunca onu takip etmesi için uygundur.

Atkins diyeti nedir?

Sağlıklı ve sağlıklı beslenmeyi icat eden, kilo vermede ve vücutta biriken yağları yakmada harika sonuçlar elde eden “Atkin” adlı Amerikalı bilim adamı ve doktor var. Ve bu diyetin 1953’te kadınlar arasında yayılması nedeniyle, mucidi Atkins diyeti adını taşıyan bir diyetin başlatılması. Atkins diyetinin “koyun, dana eti, dana eti ve tavukta et” gibi protein ve yağ bakımından zengin yiyeceklerin yanı sıra deniz ürünleri ve her türlü balık, her türden kuş ve her türlü peynir ve türevlerini yemeye dayandığı yer. Atkins diyeti ayrıca karbonhidratlar ve nişastalı malzemeler bakımından zengin yiyecekleri tamamen boykot etmeye dayanıyor. “Patates, pirinç, makarna, ekmek, şeker ve pizza” gibi. Atkins diyet sistemi, hamile bir kadında karın, bel ve kalçada biriken yağları yakmanın yanı sıra kilo vermek ve kol ve bacaklardaki fazla kilodan kurtulmak için çalışır.

Atkins diyetinin hamile kadınlar için faydaları

Atkins diyetinin hamile kadınların hamilelikleri boyunca izledikleri birçok sağlık yararı vardır, bunlardan en önemlisi hamile kadına hamilelik sırasında çok ihtiyaç duyduğu çok yüksek enerjiyi sağlamaktır, böylece büyük çaba gerektiren can sıkıcı ve ağrılı hamilelik semptomlarının üstesinden gelebilir. Bunun nedeni, Atkins diyetinin vücudun enerjisini azaltmada rol oynayan karbonhidratlar içermemesidir. Atkins diyeti ayrıca hamile kadınları, yüksek seviyelerde zararlı kan kolesterolü nedeniyle kronik kalp hastalığı risklerine maruz kalmaktan korur. Ek olarak, Atkins diyeti hamile bir kadını obezite geliştirmekten korur.

Atkins diyetinin hamile bir kadına verdiği zarar

Atkins diyetinin hamile bir kadın için sağladığı pek çok faydaya rağmen, aslında bazı dezavantajları vardır, bunlardan en önemlisi, Atkins diyetini takip etmenin çocuğunun yeterli besinleri almasını engelleyebilmesi ve bunun sonucunda düşük doğum ağırlığına yol açabilmesidir. Ayrıca Atkins diyeti, yağların enerjiye dönüştürüldüğü ve ketonların kan dolaşımına salındığı bir duruma neden olur ve bu duruma “ketoz” adı verilir.Bu ketozis, karaciğer ve böbrekler üzerinde olumsuz etkilerini bırakabilir ve bu kendi başına fetusu tehlikeye atabilir ve kusur riskini artırabilir. Bebeğe doğuştan.

Hamile kadınlar için Atkins diyeti nasıl uygulanır?

Temel olarak, Atkins diyeti birkaç aşamaya bağlıdır, ancak sonuçları “stabilite aşaması” olarak adlandırılan son aşamada kilo vermede elde edilir. Hamile bir kadının Atkins diyetinin zararlarından kaçınması için stabilizasyon aşamasını takip etmesi gerekir çünkü bu aşamada kadın diyet için gerekli olan en iyi kompleks karbonhidratları entegre edebilir ve daha sonra fetüs ihtiyaç duyduğu karbonhidratlardan en önemlisi folik asit olan besinleri alabilir.