AutoHz, OnePlus Nord dahil olmak üzere OnePlus telefonlarda uygulama başına yenileme hızını kontrol etmenizi sağlar

Temmuz ayında bu yılın başlarında, OnePlus telefonunuzdaki her bir uygulama için ekran yenileme oranını ayrı ayrı ayarlamanıza izin veren AutoHz adlı bir uygulamadan bahsettik. O zamanlar uygulama, OnePlus’ın en son amiral gemileri olan OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro için destek almıştı ve kullanıcıların cihazlarının 60Hz veya 90 / 120Hz’e nasıl ve ne zaman geçeceğini manuel olarak kontrol etmelerine izin veriyordu. Şimdi, XDA Tarafından Tanınan Geliştirici arter97 OnePlus Nord için destek getiren uygulama için bir güncelleme yayınladı.

Geliştiricinin yakın tarihli bir tweet’ine göre, AutoHz v2.1 Play Store’da kullanıcılara çoktan sunulmaya başladı ve OnePlus’ın yeni orta korucusu OnePlus Nord için destek getiriyor. Güncelleme ile OnePlus Nord kullanıcıları artık cihazlarının yenileme hızını manuel olarak kontrol edebilecek ve 60Hz veya 90Hz’e geçip geçmeyeceğini seçebilecek. Ek olarak, güncelleme Android 11 çalıştıran cihazlar için de destek getiriyor. Bu, OxygenOS 11 Açık Beta 1’i kuran OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro kullanıcılarının da uygulamayı cihazlarında kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Bir OnePlus Nord kullanıcısıysanız ve AutoHz’e bir şans vermek istiyorsanız, uygulamayı aşağıdaki Play Store bağlantısından indirebilirsiniz. Uygulama, burada verilen talimatları izleyerek tamamlayabileceğiniz ADB üzerinden bir kerelik kurulum gerektirir. Bu tamamlandığında, uygulama size her uygulamanın yanında bir geçişle cihazınızda yüklü uygulamaların bir listesini gösterecektir. Her uygulama için yenileme hızını manuel olarak geçersiz kılmak ve 60 Hz veya 90 Hz olarak ayarlamak için bu geçişi kullanabilirsiniz. Bir uygulama için geçişi kapalı bırakırsanız, yenileme hızı sistemin varsayılan davranışına göre belirlenir. AutoHz, kurulumda size yardımcı olmak için yaygın uygulamalar için bazı önerilen ayarları içerir.