Ayakkabı kokusuna 10 çözüm

Günlük kıyafetlerimizdeki tüm giysiler içinde ayakkabı en kolay ortaya çıkabilenler onlar kötü kokular, genellikle bakteri üremesine yardımcı olan nem nedeniyle.ayakkabı kokusunu giderme , ayakkabıdaki kokuyu giderme , ayakkabidan koku giderme , ayakkabı kokusuna çözüm , ayakkabı kokusunu gidermek , ayak ve ayakkabı kokusu , ayakkabı kokusu giderme , ayakkabı kokusu için , spor ayakkabı koku giderici,

Ayakkabı kokusu giderme

Ve ayağımızın her gün terlediği spor ayakkabılar veya en rahat ve en sık kullanılan ayakkabılar ise, evin zararlı kokularla dolmasını önlemek için önlemler almak daha da gereklidir. Onları havalandırılmış ve güneşli yerlerde tutmak yeterli olmadığında, aslında bir dizi var. kullanışlı olan ilaçlar, ayakkabının türüne ve “sorunun” ciddiyetine bağlı olarak.

1. tenis ayakkabıları

ayakkabı kokusunu giderme , ayakkabıdaki kokuyu giderme , ayakkabidan koku giderme , ayakkabı kokusuna çözüm , ayakkabı kokusunu gidermek , ayak ve ayakkabı kokusu , ayakkabı kokusu giderme , ayakkabı kokusu için , spor ayakkabı koku giderici,

Yıkanması en basit modellerdir, çünkü onları çamaşır makinesine koyabiliriz (kauçuk parçalara zarar vermemek için çok yüksek sıcaklıklarda olmasa bile). Kötü kokuların kaybolduğundan emin olmak için bir bardak da ekleyebiliriz. Beyaz sirkeve yıkama bittiğinde, havayla kurumasına izin vermek iyidir.

Bu tür bir ayakkabı için başka bir çare, sıcak su ile bir leğen hazırlamaktır. protezler için efervesan tabletlertamamen çözülmelerini bekleyin ve ayakkabıları 2 ila 3 saat içeride tutun, ardından havayla kurutun.ayakkabı kokusunu giderme , ayakkabıdaki kokuyu giderme , ayakkabidan koku giderme , ayakkabı kokusuna çözüm , ayakkabı kokusunu gidermek , ayak ve ayakkabı kokusu , ayakkabı kokusu giderme , ayakkabı kokusu için , spor ayakkabı koku giderici,

2. Deri veya deri ayakkabılar

Bir sprey şişesinde yarım bardak su, yarım bardak beyaz sirke ve beş damla emzik uçucu yağı karıştırın, ardından ayakkabının içine bol miktarda püskürtün ve ayakkabının kurumasını bekleyin.

3. Mantar tabanlar ve tabanlar

Pek çok sandalet ve diğer yaz ayakkabısı mantar tabanlara sahiptir ve bunların kokusunu gidermenin yolu 3 yemek kaşığı ev yapımı pudra yapmaktır. bikarbonat 1 yemek kaşığı soda daha fazla nişasta ve beş damla uçucu yağ çay ağacı. Bu pudranın bir kısmını ayakkabınızın üzerine serpin, bir gece bekletin ve ertesi sabah tekrar kullanmadan önce silkeleyin.

4. İç tabanlar

İçin çıkarılabilir tabanlık: Tüm kirleri çıkarmak için ılık suda sabunla yıkayın. Suyu atın ve lavaboyu veya leğeni tekrar iki bardak su ve bir sirke ile doldurun ve tabanlıkları 10 dakika bekletin, sonra iyice durulayın, nemi gidermek için bir havlu kenarları arasına bastırın ve tekrar ayakkabınıza koymadan önce 24 saat kurumaya bırakın.

İçin çıkarılamayan tabanlık: damıtılmış beyaz sirke veya alkol içeren bir su çözeltisi hazırlayın ve ayakkabının içine geçirin veya bir gece boyunca ayakkabının içinde bekletmek için biraz pamuk topağı ıslatın, sonra tamamen kurumasını bekleyin.

5. Her gün kokuyu giderin: karbonat, çay ve kahve ile

Kötü kokuları günlük olarak kontrol altında tutmak istiyorsanız, deneyebileceğiniz üç alternatif çözümvardır:

  • Sodyum bikarbonat: ayakkabının iç kısmına biraz karbonat serpin ve ertesi sabah tortuyu sallayarak gece boyunca bekletin.
  • Çay poşetleri: Yeni poşet çay alın ve bir gün boyunca ayakkabının içine koyun. Harika bir koku bırakacaklar.
  • Kahve Alanları: Daha az kullandığınız ve bazı mobilyalarda çok uzun süredir bulundukları için eski kokabilecek ayakkabılar için çözüm. Torbaları kahve telvesi ile doldurun (iyice kuru) ve onları ayakkabınızın içine koyarak bir aya kadar orada tutun.

6. Ayakkabıları dondurun

Ayakkabılarınızın kuru olduğundan emin olun, hava geçirmeyen bir poşete koyun ve 24 saat boyunca dondurucuya koyun. Tekrar kullanmadan önce, tamamen çözülmüş ve kurumuş olmalılar, ancak artık kötü kokmayacaklar!

7. Kurutma kağıtları

Biraz daha uzun ama etkili bir yöntem: Her gece, arka arkaya iki veya üç gece boyunca ayakkabınızın içine kurutma çarşafları yerleştirin. Sonunda kötü kokuları etkisiz hale getirerek hoş, temiz bir koku bırakacaklar.

8. Bebek pudrası, talaş veya kedi kumu

Bir gecede biraz bırakın Borotalco ayakkabılarınızın içine koyun ve ertesi sabah silkeleyin – kolay ve ucuz bir çare. Aynı teknik poşetlerde de işe yarar talaşçok hoş bir koku bırakacak. Kabartma tozu veya talk pudranız yoksa, kedi kumu!

9. Uçucu yağlar ve limon kabuğu ile kokuyu giderin

Üç veya dört damla uçucu yağlar Ayakkabılarda, özellikle kötü kokmadıklarında, kokuları gidermek için en iyi çare budur. Daha temiz bir his için lavanta, limon veya çay ağacı gibi taze kokulu esansları seçin.

uçucu yağlar kendin yap spreyleri için de kullanılabilirler: karıştırın denatüre alkol, elma sirkesi ve birkaç damla limon veya çay ağacı yağı ve gerektiği gibi ayakkabınızın içine serpin.

Daha da doğal bir çözüm, limon kabuğu rendesi, bir gecede ayakkabıda bırakılacak.

10. Buharlı temizlik

Çok hızlı bir yöntem, bir buharlı temizleyicinin kullanılmasını içerir: sadece nozulu her bir ayakkabının içine yerleştirin ve 30 saniye çalıştırın ve ardından havada tamamen kurumasını bekleyin.

Bu hilelerle ayakkabılardaki kötü kokulara veda edebilirsiniz!