Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Ayrıntılı olarak en iyi ton balığı türleri ve diyet ve vücut geliştirme için faydaları

Ton balığı, yağ ve protein bakımından zengin etli farklı bir balık türü olduğu ve çok yönlü olduğu için denizlerin kralı olarak adlandırılır ve dünyadaki birçok kişi için diyetlerinin vazgeçilmez bir bileşenidir, bu yazımızda sizlerle birlikte inceleyeceğiz. En iyi ton balığı türleri Böylece ondan lezzetli tarifler yapabilirsiniz. Bu konu içerir … En iyi ton balığı türleri […]

18 Aralık 2020 - 19:44 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi. A+A-

Ayrıntılı olarak en iyi ton balığı türleri ve diyet ve vücut geliştirme için faydaları

Ton balığı, yağ ve protein bakımından zengin etli farklı bir balık türü olduğu ve çok yönlü olduğu için denizlerin kralı olarak adlandırılır ve dünyadaki birçok kişi için diyetlerinin vazgeçilmez bir bileşenidir, bu yazımızda sizlerle birlikte inceleyeceğiz. En iyi ton balığı türleri Böylece ondan lezzetli tarifler yapabilirsiniz.

Bu konu içerir …

En iyi ton balığı türleri

Ton balığı, uskumru ailesinin bir alt grubu olan Thunnini ailesine ait bir balıktır ve iki ana ton balığı türü mavi yüzgeçli ve pakordur.

Ton balığının tadı, çeşidine, aldığı forma ve kullanım şekline bağlı olarak büyük ölçüde değişir, ancak çeşitli görünümlerini izleyen bazı temel özellikler vardır.

En iyi ton balığı türleri

Albacore ton balığı:

Popüler bir çeşittir, hafif etli ve hafif bir tada sahiptir.Genellikle konserve ve beyaz albacore ton balığı olarak sınıflandırılır ve diğer ton balığından daha yüksek fiyata satılır.

Orkinoz:

Bu tür, taze ton balığı uzmanlarının favorisidir ve diğer türlere kıyasla yağ, koyu kırmızı et ve zengin tadı ile karakterizedir.

Skipjack ton balığı:

Bu çeşit, diğer çeşitlere göre daha ucuzdur, Skipjack Tuna daha güçlü bir tada ve daha yüksek bir yağ yüzdesine sahiptir ve Japon mutfağında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sarı yüzgeçli ton balığı:

Ahi olarak da bilinir, mavi yüzgeçli ton balığından daha ucuz olarak kabul edilir ve sarı yüzgeçli orkinosunu, Albacore orkinosundan daha belirgin olan koyu pembe rengi ve aromasından ayıran süpermarketlerde veya balık pazarlarında bulmak kolaydır.

En iyi konserve ton balığı türleri

California Garden Ton Balığı

Foods tarafından çeşitli ebatlarda üretilen bu çeşidin tek parça halinde bulunmasının yanı sıra füme dilimler halinde bulunmasının yanı sıra diyet yapan kişilere yönelik sulu çeşitleri de bulunmaktadır.

Tuna Elit Yabani Biftek

Bu şirket, ton balığı ve somon ürünlerindeki cıva seviyelerinin on kat daha düşük olduğunu, beyaz ton balığından daha az kalori içerdiğini ve daha az sodyum, B12 vitamini, selenyum ve demir içerdiğini iddia ediyor.

Yabani albacore ton balığı:

Bu sağlıklı bir seçenektir, bir paket 700 mg’dan fazla omega-3 ve 21 gram protein içerir.

Tuna Rio Mare:

Bu tür bir üretim İtalyan şirketi Rio tarafından, örneğin sarımsak, acı biber ve zeytinyağı aroması gibi çeşitli tatlar dahil olmak üzere yapılır ve fazla kilo vermek isteyenler için ton balığı da suda mevcuttur ve ayrıca zeytinyağında ton balığı dilimleri de vardır.

Amerikan ton balığı:

Ton balığı üretirken, bu marka taze doğal lezzetini korumaya ve omega-3 seviyesini korumaya çalışmaktadır.

Tuna Goody:

Yüksek kalitesiyle ayırt edildiği için en meşhur ton balığı türlerinden biri olarak kabul edilir ve suya batırılmış sağlıklı bir çeşidi olduğu için ton balığı severlerin her damak tadına uygun bir çok çeşidi vardır ve ayrıca al-Bakur ton balığı, ayçiçek yağlı hafif bir çeşidi ve ton balığı da mevcuttur. Yumuşak.

Tuna Gurme:

Her pakette bulunabilen ve sürdürülebilir bir şekilde yakalanabilen yabani ton balığı içerdiğinden ve taze sarı mısır, dilimlenmiş zeytin, baharatlı otlar ve tatlı kırmızı biber gibi taze yiyecekler eklendiğinden, bu tür tam bir yemek olarak kabul edilir. Lezzetli ve besleyici bir salata.

Butan ton balığı:

Japon ton balığının en meşhur ve lezzetli türlerinden biridir.Ayçiçek yağına batırılmış hafif butan ton balığı ve çeşitli ağırlıklarda ve uygun fiyatlı beyaz etli beyaz ton balığı gibi çeşitli türleri mevcuttur.

Saf Zeytinyağlı Genova Mavi Yüzgeçli Ton Balığı:

Açılması kolay, lezzetli ve eşsiz bir tada sahip olması, protein ve omega-3 bakımından zengin olması, karbonhidrat içermemesi, düşük oranda sodyum içermesi, tamamen doğal ton balığı, katkı ve koruyucu madde içermemesi ile karakterizedir.

Suudi Arabistan’daki en iyi ton balığı türleri

En iyi ton balığı türleri

 • İtalyan Rio Mare Tuna
 • Goody ton balığı
 • Yunus ton balığı
 • Japon geyşa ton balığı
 • Butan ton balığı
 • Tuna Canlı
 • Century Tuna
 • Taze ton balığı
 • Triva touhou

Diyet için en iyi ton balığı türleri

Ton balığı, düşük kalorili içeriği ve yüksek besin değeri sayesinde diyet ve kilo verme rejimlerinde kullanılan popüler bir besindir.Diyetiniz için en iyi ton balığı türünü belirlemek için şunları bilmelisiniz:

Yağa batırılmış ton balığındaki kalori miktarı

Yağda bulunan her 100 gr konserve ton balığı şunları içerir:

 • 186 kalori
 • Yağ: 72 kalori
 • Kolesterol: 31 mg
 • Karbonhidratlar: 0
 • Protein: 26,4 gram

Suya batırılmış ton balığındaki kalori miktarı

Suya batırılmış her 184 gram konserve ton balığı şunları içerir:

 • 194 kalori
 • Yağ: 12 kalori
 • Karbonhidratlar: 0
 • Kolesterol: 50 mg
 • Protein: 42.6 mg

Bu nedenle, sudaki konserve ton balığının yağda ton balığından daha az kalori ve daha yüksek oranda omega-3 içerdiğinden daha iyi olduğu sonucuna vardık, çünkü sudaki yarım fincan konserve ton balığı 66 kalori içerirken, yağda konserve ton balığı yarım fincan başına 145 kalori içeriyor. Ton balığına eklenen yağ genellikle doymamıştır ve kalp problemlerine neden olabilir.

Vücut geliştirme için en iyi ton balığı türleri

Vücut geliştirmeci sürekli olarak protein kaynakları arıyor.Tuna bu kaynaklardan biridir.Aynı zamanda yağsızdır ve kalp sağlığının iyileştirilmesinde ve iltihapla mücadelede önemli bir rol oynayan yüksek oranda omega-3 içerir, hafif ve karbonhidrat oranı düşüktür.

100 gram konserve ton balığının yaklaşık 23 gram protein sağladığını belirtmek gerekir ki bu bir vücut geliştiricinin ihtiyacı olan şeydir.

Belki de bu sporun oyuncuları için en uygun ton balığı türü iyi bir konserve ton balığı seçmek ve bir süzgeçle süzmek, ardından süzgeci musluk suyunun altına koymak, ton balığı karıştırıp iyice yıkayıp yağ ve tuz çözeltisinden kurtulmak, ardından ton balığını büyük bir kaseye limon suyu ve bir kaşık zeytinyağı, su teresi ve biber renkleriyle birlikte koymaktır. .

Dikkat:

Her tür ton balığının içinde cıva vardır, bu nedenle aşırı olmadan yenmesi tercih edilir, beyaz ton balığı yemekten kaçınılması ve genel olarak ton balığı tüketiminin, ister su ister yağla olsun, hamile ve emziren kadınlar ve çocuklar gibi cıvanın zararlarından kaçınmak için azaltılması tavsiye edilir.

Konserve ton balığının iki ana türü olduğu, birincisi beyaz ton balığı olduğu ve bu türün haftada 3 teneke yemesine izin verildiği, ikincisi ise Hafif ton balığı olduğu veya hafif ton balığının haftada 7 ila 8 teneke kutuya izin verildiği unutulmamalıdır, bu nedenle herhangi bir hasarı önlemek için önerilen miktarlara uyulmalıdır. .

Ton balığı depolama yöntemi:

Konserve ton balığının, üretim tarihine ve ürünün raf ömrüne bağlı olarak üç ila beş yıl veya daha uzun süre serin ve kuru bir yerde tutulması tercih edilir.

Tuzlanmış veya tütsülenmiş ton balığını 6 ila 9 ay, plastiğe iyi sarılmışsa belki daha uzun süre saklayabilir, açılmadığı veya havaya maruz kalmadığı sürece buzdolabında saklayabilirsiniz.

Plastiğe sarılı taze ton balığı dilimlerini buzdolabında bir veya iki gün saklayabilirsiniz, ancak özellikle çiğ veya az kullanmayı planlıyorsanız, her geçen saatte kalitenin düştüğünü bilmelisiniz.

Konserve ton balığının faydaları

 • Konserve ton balığı, protein ve omega-3 yağ asidi bakımından yüksektir, bu nedenle ton balığı, sağlığınızı artırmak ve kalp sağlığını desteklemek için mükemmeldir.
 • Vücuttaki zararlı kolesterol seviyelerinin düşürülmesine katkıda bulunur.
 • Kan hücrelerinin güçlenmesine katkıda bulunan demir ve B vitaminleri bakımından zengindir.
 • Kemiklerinizi güçlendiren iyi bir D vitamini kaynağıdır.
 • Böbrek hastalığı ile mücadeleye katkı sağlar.

Size hak ettiğiniz faydayı sağladığımızı umuyoruz ve ton balığınızı ve en sevdiğiniz türü hazırlarken kendi yolunuzu bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Espressodaki kaloriler ve en iyi ürünleri Espressodaki kaloriler ve en iyi ürünler...

Espresso, dünyadaki tüm kafelerde satıldığı için en popüler kahve türlerinden biridir, ancak özellikle kilo vermek istiyorsanız espress...

İnce bir vücut için tüm faydaları ve zararları ve en iyi çeşitleri ile göbek korsesi İnce bir vücut için tüm faydaları ve zar...

Herkes simetrik bir vücuda ve gergin ve ince bir göbeğe sahip olmak ister, çoğu zaman birçok erkek ve kadın Göbek korse Nedir ve faydal...

Yeşil kahvenin zayıflamak için faydaları ve en iyi ürünleri fiyatlara Yeşil kahvenin zayıflamak için faydaları...

Yeşil kahvenin kilo vermede büyük rolü olduğu ve yeşil kahvenin kavurma işleminden geçmemiş ve dolayısıyla rengini koruyarak kahverengi...

Fransız kahvesi kalorileri, hazırlama yöntemi ve en iyi türler Fransız kahvesi kalorileri, hazırlama yö...

Her kahvenin kendine has bir tadı vardır ve dünya çapında pek çok sevdalısı olur ve günümüzün en popüler kahve türlerinden biri de tek ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/