Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Ayrıntılı olarak etobur sistemi ve etobur diyetinin adımları ve özellikleri ile ilgili her şey

Etobur diyeti, kilo vermek için takip edilen diyet rejimlerinden biri olup, diğer besinler içermeyen et ve hayvansal ürünlere dayalı bir sistem olmasının yanı sıra kilo vermeye yardımcı olur, ruh halini iyileştirmede, kan şekerini düzenlemede ve diğer sağlık konularında rol oynar. Etçil Diyet çok kısıtlayıcıdır ve uzun vadede sağlıksız olma olasılığı yüksektir, ayrıca sözde faydalarını destekleyecek […]

18 Aralık 2020 - 19:45 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi. A+A-

Ayrıntılı olarak etobur sistemi ve etobur diyetinin adımları ve özellikleri ile ilgili her şey

Etobur diyeti, kilo vermek için takip edilen diyet rejimlerinden biri olup, diğer besinler içermeyen et ve hayvansal ürünlere dayalı bir sistem olmasının yanı sıra kilo vermeye yardımcı olur, ruh halini iyileştirmede, kan şekerini düzenlemede ve diğer sağlık konularında rol oynar.

Etçil Diyet çok kısıtlayıcıdır ve uzun vadede sağlıksız olma olasılığı yüksektir, ayrıca sözde faydalarını destekleyecek bir araştırma yoktur. Bu makale, bilmeniz gereken her şeyi tartışmaktadır. Ayrıntılı olarak etçil sistem Avantajlarından ve dezavantajlarından ve nasıl takip edileceğinden.

Bu konu içerir …

Etobur sistemi nedir

 • Etçil Diyet, et, balık ve yumurta ve bazı süt ürünleri gibi diğer hayvansal ürünleri içeren ve meyveler, sebzeler, baklagiller, tahıllar ve kabuklu yemişler de dahil olmak üzere diğer tüm yiyecekleri hariç tutan kısıtlı bir diyettir ve Etçil diyet ayrıca bir oranda laktoz içeren, tereyağı ve sert peynirler gibi süt ürünlerini sınırlandırmayı gerektirir.
 • Ayrıca, Etçil Diyetin oldukça iyi bir sistem olduğuna inanıyor, çünkü yüksek karbonhidratlı diyetlerin yaygın kronik hastalıkların insidansından sorumlu olduğu ve yaygın diyetlerin keto diyeti ve paleo diyeti gibi düşük karbonhidratlı diyetler olduğu inancıyla karbonhidratları tamamen dışlamayı hedefliyor, ancak bunları tamamen dışlamıyor.
 • Amerikalı ortopedi doktoru Sean Baker, Etçil Diyetin sadık bir destekçisidir ve Etçil Diyetini uygulayanların ifadelerini, depresyon, anksiyete, artrit, obezite, diyabet ve daha fazlasını tedavi edebileceğinin kanıtı olarak aktarmaktadır, ancak Etobur Diyetinin etkilerini analiz etmek için herhangi bir araştırma yapmamıştır.
 • Etçil diyetin özeti, her türlü et, yumurta ve az miktarda düşük laktatlı süt ürünlerini içeren bir sistem olup, diyete kısa bir süre devam edenlerin ifadeleri ile birçok sağlık sorunundan kurtulmaya yardımcı olur, ancak bu tanıklıkları destekleyecek bilimsel bir araştırma bulunmamaktadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Ketojenik diyet yiyecekleri, izin verilen ve yasaklanan yiyecekler ve yan etkileri en aza indirmek için ipuçları

Etçil Diyetini takip etmenin faydaları

 • Etobur diyetini uygulamak karbonhidratları kalıcı olarak dışladığından, karbonhidrat içeriği yüksek tatlılar, kekler, besleyici içecekler, hamur işleri ve benzeri yiyeceklerin alımını sınırladığından, bu yiyecekler besin bakımından düşüktür ve yüksek kalori içerir, bu nedenle dengeli ve sağlıklı bir diyet yapılırken dışarıda bırakılmalıdır.
 • Yüksek şekerli yiyecekler, yüksek kan şekeri seviyelerine yol açtıkları için şeker hastalığı olan kişiler için de sorunlara neden olabilir, bu nedenle şeker hastalığını kontrol altına almak için karbonhidrat ve şekerli yiyeceklerin alımını sınırlandırmanız önerilir.
 • Bununla birlikte, Etçil diyette karbonhidratların tamamen ortadan kaldırılması, diyabeti kontrol altına almak için gerekli değildir, bunun yerine, kan şekeri seviyelerinin yükselmesine neden olmayan, daha az sağlıklı, yüksek lifli karbonhidrat tüketilmesi önerilir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Evde yemek ve diyabetin önlenmesi

Etobur diyeti nasıl takip edilir

 • Etçil Diyette izin verilen yiyecekleri dahil edin (Sığır eti, tavuk, kuzu eti, hindi, organik et, somon, sardalya, beyaz balık ve az miktarda krema ve sert peynir).
 • Günlük enerji ihtiyacınızı karşılamak için yağlı etler yenebilir.
 • Etçil Diyet bol su içmeyi teşvik eder, ancak bitkiden yapılan çay, kahve veya diğer içecekleri içmekten vazgeçirir.
 • Sistem kalori, porsiyon boyutu veya yemek zamanlaması hakkında herhangi bir kılavuz gerektirmez ve daha ziyade savunucuların çoğunu istediğiniz kadar yemeye teşvik eder.

Etobur sistem kilo vermeye yardımcı olur mu?

 • Mantıksal olarak, Etçil Diyetin tüm yönleri kilo vermeye yardımcı olur ve özellikle çalışmalar, yüksek proteinli ve düşük karbonhidratlı diyetlerin kilo kaybını teşvik etmeye yardımcı olduğunu göstermiştir.
 • Bunun nedeni, proteinin yemeklerden sonra kendinizi tok hissetmenize yardımcı olabilmesidir, bu da kalorileri azaltmanıza ve daha sonra kilo vermenize neden olabilir.Protein ayrıca metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak günlük yanıklarınızı ikiye katlar.
 • Bu nedenle, Etçil Diyetin talimatlarına uyulmasının tokluk hissine ve dolayısıyla daha az kalori yemeye, dolayısıyla kısa vadede genel olarak kilo vermeye yol açması mümkündür.
 • 132 fazla kilolu kişi üzerinde üç aylık bir süre boyunca Etçil diyeti ile ilgili bir çalışma yapılmış ve değişen miktarlarda karbonhidrat ve protein içeren dört diyetle karşılaştırılmış, sürenin sona ermesinden sonra, Etçil yüksek protein diyetini benimseyenlerin kaybettiği görülmüştür. Düşük proteinli diyetlere göre çok daha fazla ağırlık ve yağ kütlesi.
 • Ayrıca, protein alımının artmasının ve karbonhidratların azaltılmasının, protein bakımından düşük ve karbonhidrat bakımından yüksek olan diğer diyetlere göre daha fazla kilo kaybına neden olduğunu gösteren benzer sonuçlar gösteren başka çalışmalar da yapılmıştır.
 • Bununla birlikte, genel olarak, kilo vermek için karbonhidratları kalıcı olarak ortadan kaldırmanıza gerek yoktur.Bunun yerine, makul miktarlarda protein tüketerek kolayca yapılabilen kalori alımınızı azaltmak, kilo vermenin temel nedenidir.
 • Ek olarak, Canifor sisteminin oldukça kısıtlayıcı yapısı, uzun süre takip etmeyi zorlaştırır.

Özet: Protein alımını artırmak ve karbonhidratları kaybetmek kilo vermenize yardımcı olacaktır, ancak yüksek miktarda protein ve etobur diyetinden karbonhidratları tamamen ortadan kaldırmak kilo vermek için gerekli bir adım değildir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Fazla kilolarınızdan kurtulmak için detaylı su zayıflama sistemi

Etobur sistemin dezavantajları

Etçil sistemin, çoğu yiyeceği tamamen sınırlayan kısıtlayıcı doğasının bir sonucu olarak birçok dezavantajı vardır:

Yağ, kolesterol ve sodyum oranı yüksektir

 • Yalnızca doymuş yağlar ve kolesterol açısından zengin olan hayvansal gıdalardan oluşan Etçil diyet göz önüne alındığında, doymuş yağlar vücuttaki zararlı kolesterolü artırarak kalp hastalığını artırabilir.
 • Bununla birlikte, son araştırmalar, yüksek miktarda doymuş yağ alımının artmış kalp hastalığı riski ile ilişkili olmadığını, ancak diyette artan doymuş yağ alımının bir endişe olabileceğini göstermiştir.
 • Ek olarak, bazı işlenmiş etler yüksek miktarda sodyum içerir, bu nedenle diyetteki fazla sodyum, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı ve diğer olumsuz sağlık sonuçları riskini artırır.
 • İşlenmiş et yemek, kolorektal kanser gibi belirli kanser türlerinin daha yüksek oranlarına da bağlanmıştır.

Bazı besin maddelerinin ve faydalı bitki bileşiklerinin eksikliği

Etçil Diyet, her biri birçok sağlıklı vitamin ve mineral içeren meyve ve sebze, kepekli tahıllar ve baklagiller alımınızı sınırlar, ancak besleyici etler genellikle günlük besinleri sağlar, ancak bunlar diyetinizin tek parçası olmamalıdır.

Dahası, bazı çalışmalar, bitki besinleri içeren diyetlerin, Alzheimer, kalp hastalığı ve bazı kanser türleri gibi belirli kronik rahatsızlıkların riskinin azalmasıyla bağlantılı olduğunu ve bunun temel olarak bitki bileşiklerine ve antioksidanlara bağlı olduğunu göstermiştir.

Lif içermez

Lif, yalnızca bitkisel gıdalarda bulunan sağlıklı bağırsak ve uygun bağırsak hareketlerini destekleyen sindirilemeyen bir karbonhidrattır ve Etçil Diyet lif içermez, bu nedenle bazı insanlarda kabızlığa neden olabilir.

Bunun yanı sıra lif, bağırsakta sağlıklı bir bakteri dengesi sağlamada önemli bir besindir.Aslında bağırsak sağlığı, zayıf bağışıklık hastalıkları ve kolon kanseri ile ilişkili olabilecek birçok problem ve hastalığı kontrol eder.

17 obez erkek üzerinde yapılan bazı araştırmalar, düşük karbonhidratlı, yüksek proteinli bir diyetin genellikle yüksek karbonhidratlı diyetlere kıyasla kolon kanserine karşı koruyan besinlerin oranını azaltabileceğini bulmuştur.Genel olarak, Canifor diyeti bağırsak sağlığını etkiler.

Herkese uygun olmayabilir

Etçil diyeti bazı insanlar için bir handikap olabilir ve tüm gruplar için uygun değildir, örneğin böbrek hastalığı olan kişilerin protein alımını sınırlamaları gerekir, bu nedenle bu diyeti uygulamamaları gerekir.

Ayrıca gıdalardaki kolesterole daha duyarlı olan veya kan kolesterolü yüksek olan kişiler, öncelikle kolesterole dayalı olan Etçil diyet konusunda dikkatli olmalıdırlar.

Ek olarak, rejim çocuklar veya hamile veya emziren kadınlar için uygun veya en iyisi olmayabilir.

Bu nedenle, kısıtlı yemekten muzdarip olan veya vücudun işleyişini ve sağlığını bozan kişiler bu rejimi denememelidir.

Özet: Etçil diyet yağ bakımından yüksektir ve büyük miktarlarda sodyum içerebilir. Bitki bileşikleri içermez, bağırsak sağlığına iyi gelen bazı liflerden yoksundur ve yetersiz miktarda besin sağlayabilir.

İnce uç

Canifor diyeti, bitkilerden, kepekli tahıllardan ve baklagillerden elde edilen diğer yiyecek türleri olmadan yalnızca her tür ete dayanmaktadır, bu nedenle bazı hastalıkları önlemek için bazı önemli besinleri içeren zayıf bir diyet yapan ana neden budur.

Ayrıca uzun süre takip etmesi zor olan çok kısıtlayıcı düzenlemelerden biri olarak kabul edilir, eğer fiziksel sağlığınız buna hazırsa ve doktor tavsiyesi altında Etçil sistemi deneyin ve bazı yan etkiler fark ederseniz derhal durdurun.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Emziren kadınlar için denenmiş ve test edilmiş bir diyet 20 kg’ı düşürür ve güvenli ve hızlı sonuç verir. Emziren kadınlar için denenmiş ve test e...

Emzirme diyeti İnsan sağlığını etkileyen herhangi bir ciddi komplikasyonla sonuçlanmayan tamamen güvenli ve sağlıklı; Tam tersine bu di...

Dashti diyeti, denek ve deneycinin haftada 7 kilo vermesi Dashti diyeti, denek ve deneycinin hafta...

Dashti diyeti Hussein Dashti tarafından tanımlanan ve geliştirilen bir diyettir, bu nedenle Dashti diyeti onun adını almıştır ve bu diy...

Birçok insanın diyetle takip ettiği 20 kötü alışkanlık Birçok insanın diyetle takip ettiği 20 k...

Diyet rejimlerini takip eden bir çok insanın yürüdüğümüz ve daha sonra yanlış alışkanlıklar olduğunu ve zaman geçtikten sonra bize zara...

Kahvaltılık yiyecekler kilo almaya yardımcı olur Kahvaltılık yiyecekler kilo almaya yardı...

Ciddi utançlara neden olan aşırı zayıflıktan muzdarip birçok kişi var ve vücutları kendileri için istenmeyen görünüyor ve bu utançtan k...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/