Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Ayrıntılı olarak hamilelikte güvenli ilaç ve ürünler

Her hamile kadın, sağlığını ve fetüsünün sağlığını en üst düzeyde korumaya çalışır, aynı zamanda cildine ve güzelliğine de mümkün olduğunca özen gösterir, ancak kendisinde ve cildinde tedavi gerektiren pek çok değişiklik meydana geldiği için ve bu etkileri hamilelikte güvenli bir şekilde ortadan kaldırmak için bunu yapmakta zorlanır, bu yüzden bilmek gerekir. Hamilelik sırasında güvenli olan […]

31 Aralık 2020 - 17:11 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi. A+A-

Ayrıntılı olarak hamilelikte güvenli ilaç ve ürünler

Her hamile kadın, sağlığını ve fetüsünün sağlığını en üst düzeyde korumaya çalışır, aynı zamanda cildine ve güzelliğine de mümkün olduğunca özen gösterir, ancak kendisinde ve cildinde tedavi gerektiren pek çok değişiklik meydana geldiği için ve bu etkileri hamilelikte güvenli bir şekilde ortadan kaldırmak için bunu yapmakta zorlanır, bu yüzden bilmek gerekir. Hamilelik sırasında güvenli olan ilaçlar ve ürünler Ve nazik bir ipucu bu makale boyunca size yardımcı olacaktır.

Bu konu içerir …

Hamilelik sırasında güvenli olan ilaçlar ve ürünler

Hamilelik sırasında izin verilen ilaçlar:

Hamile bir kadının maruz kalabileceği bazı sağlık sorunlarını tedavi etmesi gerekir ve bu süre içinde izin verilen çözümlerden bazıları şunlardır:

Hamilelikte izin verilen analjezikler

Parasetamolün bileşenlerinden biri olması koşuluyla baş ağrısı, diş veya kemik ağrısı için herhangi bir analjezik ilacı almak mümkündür, çünkü her durumda bu analjeziklerin aşırı kullanımı olmadan gebelikte güvenle kullanılır.

Bu güvenli ağrı kesiciler arasında (Adol, Panadol, Paracetamol, Abimol, Cital, Paramol, Peral)

Gebelikte izin verilen antibiyotikler

Bakteriyel enfeksiyonlar ve soğuk algınlığı gibi bazı durumlarda, bunları ortadan kaldırmak için antibiyotik kullanmanız gerekir ve hamilelik sırasında güvenle alınmasına izin verilen ve fetüs için risk oluşturmayan (amoksisilin, sefalosporinler, penisilinler, eritromisin, ampisilin) ​​gibi bazı antibiyotikler vardır.

Hamile kadınlar için güvenli mide bulantısı ilaçları

Bulantı ve kusma arzusunun bazı gebelerin yaşayabileceği belirtiler arasında olduğu ve şiddetini azaltmak için (Emeral, Pramin, Fumedoxin, Isadoxin, Cortigen Ampoule, Antihistaminines, Emetrix, Diphenhydramine dahil olmak üzere hamilelikte güvenli olanlar dahil olmak üzere bu ilacı almanın gerekli hale geldiği bilinmektedir. Meclosin, Prochlorperazine, Vitamin B6, Daisy Rest, Naphidoxin, Navoproxen, Fumistop, Ginger, Meclizine).

Hamile kadınlar için izin verilen kabızlık ilaçları

Genellikle hamile bir kadın, hormonal değişikliklerle bağırsak hareketini azaltan rahim kaslarının bağırsağa yaptığı baskı nedeniyle, hamilelik aylarındaki beslenme türüne ek olarak, bağırsak hareketini düzenleyen bazı ilaçlar ve müshiller almaya zorlayan bir kabızlık sorunu yaşar.

(Doflac (lactulose), dulcolax, gliserin fitil, bisadil, laktolin, abilaxin, laxin, minalax (bir madde bisakodil), lactylose, laxolac) dahil.

Hamile kadınlar için şişkinlik tedavisi için ilaçlar

Hamile bir kadın, özellikle gebeliğin son aylarında rahim büyümesinin bir sonucu olarak gazlardan ve şişliklerden muzdariptir, bu nedenle Maxi-Flat, Simethicone, Disflatil, Loftal Çiğneme Tabletleri, Flatidil gibi gaz tutmayan ilaçlar alması gerekir.)

Hamilelik sırasında güvenli olan ilaçlar ve ürünler

Hamile kadınlar için gerekli vitaminler

Doktorlar, hamile kadının diyetinde herhangi bir dengesizlik veya rahatsızlık olmaması için bazı besin takviyeleri ve vitaminleri almanızı tavsiye eder, çünkü bu vitaminler kadının hamilelik nedeniyle kaybettiklerini telafi etmeye çalışır ve ayrıca fetüs için yararlıdır ve doktor bunları belirli dozlarda reçete eder ve bunlar:

Folik asit:

Omurilik ve beyni etkileyen fetüsün sinir sisteminde oluşabilecek doğum kusurlarını önlemek için folik asit gereklidir ve gebelik planlanırken alınması tavsiye edilir ve 3. ayın sonuna kadar devam eder ve günlük rasyonunun 4 mg’dan az olmaması gerekir.

Bazı özel durumlarda, örneğin sinir sisteminde doğuştan kusurları olan bir çocuğu olan bir kadın gibi dozda bir artış gerekir, bu nedenle ikinci gebelikte antiepileptik ilaç alan kadın ve ikizlerde hamile kadın ve daha fazlası için alınan pay artırılmalıdır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Folik asitin faydaları hamile kadın ve genel olarak sağlık için vazgeçilmezdir, peki besin kaynakları nelerdir?

Kalsiyum:

Tabii ki, kalsiyum gebenin kemiklerinin sağlığını korumak ve fetüsün kemiklerini oluşturmak için faydalıdır ve eğer anne kalsiyum almazsa fetüs kemiklerinden yeterince alır çünkü bu vitamin, eksikliği anne için osteoporoz dahil olmak üzere gelecekte birçok sağlık sorununa neden olan hamile kadın için kemik yoğunluğu kaybını önlemeye katkıda bulunur.

Önerilen doz 200 ila 300 mg’dır.

Demir:

Annenin ihtiyaç duyduğu ve fetüsün de ihtiyaç duyduğu en önemli minerallerden biridir, çünkü annenin uygun kas büyümesine ek olarak anemi veya anemi geliştirmesini önlemeye çalışır ve ardından demir seviyelerinin düşük olması durumunda, oksijenin taşınmasında ve herkese ulaştırılmasında önemli rol oynayan kırmızı kan hücrelerinin sayısında azalma olur. Maternal ve fetal vücut hücreleri.

Demir eksikliği, hamile kadınların erken doğuma ve birçok ciddi sağlık sorununa maruz kalmasının yanı sıra doğumda fetüsün ağırlığını da düşürdüğünden, günlük 17 mg demir alması önerilmektedir.

Omega 3:

Fetüsün beyninin ve gözlerinin büyümesine katkıda bulunan yağ asitlerinden annenin günde en az 200 mg alması gerekir.

Doktorlar tarafından diğer vitaminler için önerilen dozlar

Bazı doktorlar, aşağıdakiler gibi bir grup vitamin ve mineral içeren bir multivitamin almayı önermektedir:

 • 400 uluslararası birimden D vitamini.
 • C Vitamini: 70 mg.
 • Tiamin: 3 mg.
 • B Vitamini: 2 mg.
 • Niasin: 20 mg.
 • 6 mcg B12 vitamini.
 • E Vitamini: 10 mg.
 • Çinko: 15 mg.

Farkedilebilir: Bazı besin takviyeleri, özellikle hamileliğin ilk üç ayında mide bulantısına neden olabilir, bu nedenle, ihtiyacınız olanı alternatif olarak reçete etmesi için doktorunuza danışmalısınız.

Hamilelik sırasında kullanımına izin verilen ürünler:

Hamile bir kadın, hamilelikten önce güvendiği ürün ve müstahzarların önünde şaşkın duruyor, çünkü fetüse zarar veren komplikasyonlar var ve güzelliğiyle ilgilenen ve endişelenmeden kullanılabilecek hangi kremleri ve ürünleri bilmiyor, bu yüzden size hamilelik sırasında cilt problemlerini çözmek için kullanabileceğiniz bazı güvenli ürünler getirdik. Aşağıdakilerden bahsedilmektedir:

Hamilelik sırasında güvenli olan ilaçlar ve ürünler

Çatlakları ve kuru cildi tedavi etmek için kremler

Hamilelik sonucu sık karşılaşılan sorunlardan biri, karın büyüklüğünden dolayı kırmızı deri çatlaklarının ortaya çıkması ve ne kadar erken tedavi ederseniz, etkisi daha iyi kaybolur ve etkili tedaviler arasında şunlar yer alır:

Palmers Kakao Yağı Formülü Sıkılaştırıcı Losyon veya Krem

 • Kakao Yağı, Kolajen, Karite Yağı, E Vitamini ve Elastin içeren Amerikan yapımı bir krem.
 • Çatlakların görünümünü azaltmak için çalışır.
 • Çatlamış cildi erken aşamalarında tedavi etmek, bu üründen çok fazla nemlendirme gerektirir.
 • Parfüm içermez.
 • Hamilelik ayları boyunca ve sonrasında endişe duymadan kullanılabilir.
 • Cilde besleyici ve yumuşak bir doku kazandırır.
 • Yeni cilt hücrelerinin oluşumunu uyararak yara izlerinin azalmasına katkıda bulunur.

Farkedilebilir: Palmer’ın CBF Kremini de kullanabilirsiniz.

Çatlak tedavisi için bepanthen krem

Bu makaleye bir göz atın: Rahatsız edici çatlaklardan kurtulmak için Bepanthen Hamile Kremi

Sanosan Çatlak Kremi

 • Gergin cilt dokularını gevşetmeye yardımcı olmak için formüle edilmiş bir Alman kremi, dokuyu doğal olarak eski haline getirmeye yardımcı olur.
 • Cildi nemlendirerek kırmızı çizgilerin ve çatlakların görünümünü azaltır.
 • Hamilelik sırasında ve doğumdan bir süre sonra düzenli olarak kullanılması tercih edilir.

Mustela kremi

 • Fransız yapımı kremdir ve cildi beslemek, elastikiyetini ve gücünü artırmak için çalıştığı için çatlakları tedavi etmek için en iyi kremlerden biri olarak kabul edilir.
 • Cildi yatıştırmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur.
 • Hamileliğin dördüncü ayından itibaren kullanılması tavsiye edilir.

Hamilelik kloazma kremleri

Bu sorunla ilgili her şeyi ve güvenli bir şekilde tedavi etmenin yollarını öğrenmek için bu makaleyi inceleyebilirsiniz: Fiyatlarda hamilelik melazması için en iyi krem ​​ve ondan kurtulmak için en önemli ipuçları ve tarifler.

Akne ürünleri

Hamilelikte sivilce, vücuttaki hormonal seviyelerde büyük değişikliklere bağlı olarak hamilelik sırasında ortaya çıkan doğal bir semptomdur ve genellikle gebeliğin ilk üç ayında ortaya çıkar ve gebeliğin son aylarında azalır.

Body Shop Çay Ağacı Köpük Temizleyici

 • Sivilce ve sivilce sorununun üstesinden gelmede en etkili temizleyicilerden biridir ve nedeni anti bakteriyel ve antiseptik özellikleriyle bilinen çay ağacı yağından kaynaklanmaktadır.
 • Cildin iyi temizlenmesi için günde iki kez kullanılması tavsiye edilir.

Belli Anti Belmish Yüz Yıkama

Cilt bu maddeleri emdiğinde cenini etkileyen maddeler içermediğinden, kuru cilt veya cilt tahrişine neden olmadan sivilcelerin giderilmesine katkıda bulunduğu için hamile ciltler için ideal bir losyon.

Güneş kremleri:

Güneş koruma kremi ISIS Pharma

 • Doktorlar, kimyasal içermeyen bir güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye ediyor ve bu ürün tam da bunu sağlıyor.
 • Güneş ışınlarının cilt dokularının derinliklerine ulaşmasını engelleyerek koyulaşmasını engeller.
 • Yüzün parlamasına neden olmaz aksine tazeliğini arttırır, hamilelik aylarında yüze güvenle ışıltı ve gençlik kazandırır.
 • Cilde elastikiyet ve pürüzsüzlük sağlayan aktif doğal nemlendirici faktörlerle zenginleştirilmiştir.
  Ciltteki lekeleri ve pigmentasyonu gidermeye çalışır.
 • Kuru cildi ve cildin güzelliğini bozan pulların görünümünü önlemeye yardımcı olan nemlendirici bir vücut kremi içerir.
 • Parfüm, paraben gibi cilt alerjenleri içermez.

Sonuç olarak … Vitaminlerin çoğunun sabit olduğu ve ihtiyaçların genellikle aynı olduğu doğrudur, ancak bazı annelerde oranlar annenin sağlığına göre farklılık gösterir, bu yüzden çoğu durumda doktor karar verir çünkü başkaları için neye karar vermez, bu yüzden size doktora danışmanızı ve neye ihtiyacınız olduğunu tarif etmek için periyodik olarak takip etmenizi tavsiye ederiz.

Hamilelik sırasında kullanmak istediğiniz herhangi bir ürünle ilgili endişeleriniz olduğunda da doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hamilelik sırasında yasaklanan ürün ve ilaçlara dikkat edin

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sekizinci ayda doğum ve bunun anne ve fetüse olan riski ayrıntılı ve önemli uyarılar Sekizinci ayda doğum ve bunun anne ve fe...

Sekizinci ayda doğum ve ne kadar tehlikelidir, fetüs sekizinci ayında tam ve rahim dışında yaşayabilir mi? Anne veya fetüs için sekizin...

Gestasyonel diyabetin belirtileri nelerdir ve anne ve fetüs sağlığı için ne kadar tehlikelidir? Gestasyonel diyabetin belirtileri nelerd...

Pek çok gebe kadın gebelik diyabeti ile karşı karşıyadır ve kandaki glikoz seviyesinin şiddetli bir şekilde artması sonucu ortaya çıkar...

Hamile ve emziren kadınlar için zararlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır Hamile ve emziren kadınlar için zararlı ...

Hamilelere ve emziren kadınlara zararlı yiyecekler elbette araştırılmayı ve incelenmeyi hak ediyor çünkü genel olarak annenin sağlığı, ...

Hamile kadınlar için doğru uyku pozisyonları | İnce dergi Hamile kadınlar için doğru uyku pozisyon...

Hamile bir kadın için doğru uyku pozisyonları, sağlığını ve fetüsünün sağlığını korumak için her hamile kadının bilmesi gereken önemli ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/