Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Bakirenin Doğal Doğuşu Kapsamlı bir dosya ve tüm sorularınızın cevapları

Koşullar değişir İlk doğan bebeğin doğal doğumu Bir kadından diğerine, her insanın kendi psikolojik ve fiziksel özellikleri vardır ve her fetüsün kimsenin sevmediği kendine özgü bir statüsü vardır. Bununla birlikte, genel kurallar vardır İlk doğan bebeğin doğal doğumu Havva’nın kızlarının en büyük yüzdesi ona tabidir ve kadının ilk doğumda ona bağlı kalması durumunda, Tanrı’nın kendisine […]

23 Aralık 2020 - 8:22 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi. A+A-

Bakirenin Doğal Doğuşu Kapsamlı bir dosya ve tüm sorularınızın cevapları

Koşullar değişir İlk doğan bebeğin doğal doğumu Bir kadından diğerine, her insanın kendi psikolojik ve fiziksel özellikleri vardır ve her fetüsün kimsenin sevmediği kendine özgü bir statüsü vardır.

İlk doğan bebeğin doğal doğumu

Bununla birlikte, genel kurallar vardır İlk doğan bebeğin doğal doğumu Havva’nın kızlarının en büyük yüzdesi ona tabidir ve kadının ilk doğumda ona bağlı kalması durumunda, Tanrı’nın kendisine ve cenine baktıktan sonra, pek çok faydası ve birkaç sorunu olan bu farklı deneyimi atlamasını sağlayacak tavsiyeler vardır.

Bu konu içerir …

Kısaca bir bakirenin doğal doğumu nasıldır?

Aşağıdaki gibi özetlenebilecek üç temel aşama vardır:

1- Serviksin genişlemesi ve genişlemesi

 • Erken aşama
 • Aktif faz
 • Geçiş aşaması

2- itme ve nefes alma (doğum)

3- Sarkmış bir plasenta

Ayrıca oku :

Bir bakirenin doğal doğum süreci yaklaşık olarak ne kadar sürer?

Normal bakire doğumun üç aşaması çoğu durumda yaklaşık 14 saat sürer ve belirli koşullara bağlı olarak bu süre daha uzun veya daha kısa olabilirken, bu süre sonraki doğumlarda sadece 8 saat içinde azalır.

Bir bakirenin doğal doğumu ayrıntılı olarak nasıldır?

 • İlk aşama: Serviksin genişlemesi ve genişlemesi

 • Erken aşama

Normal bir bakireden doğumun ilk aşaması, rahim ağzının sıfırdan üç veya dört santimetre genişlediği gizli aşama olarak adlandırılır ve bu aşama, ilk doğumda yalnızca 6-10 saat sürer, ancak sonraki doğumlarda azalır veya artar.

Bu aşamanın semptomları ve sorunları nelerdir?

Rahim ağzının açılma aşaması kadından kadına farklılık gösterir.Bazı kadınlarda kasılmalar mümkünken bazılarında şiddetli ve serttir, bazı kadınlarda rahim ağzı 3 santimetreye kadar açılırken kadın herhangi bir belirti hissetmeden, bazılarında ise çok şiddetli olabilir ancak Sonuçta rahim ağzının genişlemesine neden olmaz !!

Çoğu kadında genel durum, kasılmaların servikal incelme sürecine ve 3 cm’ye kadar kısmi açılmaya neden olmasıdır.Kasılmalar kadında her 5-30 dakikada bir değişir ve şiddete tolere edilebilir ve yaklaşık 35-40 saniye sürer.

Bu kasılmalara pembe bir sıvının inmesi ve tabii ki karın bölgesinde ağrı eşlik edebilir ve bazı durumlarda fetüsün suyu bu aşamada dışarı çıkabileceği gibi ikinci veya üçüncü aşamalara da gecikebilir, kendiliğinden veya doktorun müdahalesi ile aşağı inebilir.

Bu noktada ne yapmalısınız?

Bu aşama aşamalara tanık olmasına rağmen İlk doğan bebeğin doğal doğumu Ağrı ve kramplardan, ancak aşağıdaki aşamalara göre “eğlence ve eğlence” aşaması olarak adlandırılır !! Kasılmaların yoğunluğunun aralıklarla potansiyelden şiddetliye değiştiği ve hamile kadının nefesini tutmasını sağlayan yerler.

Bu süreyi evde geçirmek ve Kuran okumak, dua etmek, Allah’ı anmak gibi rahatlama ve stresi azaltıcı aktivitelerle vakit geçirmeye çalışmak tercih edilir.Eğer şiddetli kasılmalar hissederseniz, emeği hızlandırmak ve ağrıyı hafifletmek için kısa bir süre ev içinde yürümeyi deneyebilirsiniz.

 • İlk aşama: Serviksin genişlemesi ve genişlemesi

 • Aktif faz

Ve serviksin dört ila yedi santimetre genişlediği ve bu aşama, bir sürecin gerçek başlangıcıdır. İlk doğan bebeğin doğal doğumu Ve ilk doğumda 3-6 saat arasında sürer ve bu süre sonraki dönemlerde yarıya iner ancak anne yorucu ve yorucu bir emek yaşar.

Bu aşamanın semptomları ve sorunları nelerdir?

Bu noktada İlk doğan bebeğin doğal doğumu Kasılmalar yoğunlukla artar ve daha stabil ve yoğun hale gelir, ayrıca her 3-5 dakikada bir kadına dönüşünceye kadar, kez veya kuvvet açısından da artmaya başlar.

Hamile kadın bel, karın ve uylukta ağrı hissetmeye başlar ve ağrının şiddeti kadının hareket etmesini engelleyecek noktaya ulaşabilir, aynı zamanda pembe sıvının artması veya koyu kahverengi bir renge dönmesi olabilir.

Bu noktada ne yapmalısınız?

Bu noktada yararlı İlk doğan bebeğin doğal doğumu Önce çok sıvı tüketerek, rahat bir pozisyonda oturarak ve vücudu gerginliğe maruz bırakmadan mesaneyi boşaltmaya özen göstermek.

Belki bu aşamada korku ya da etrafındakilerle uğraşırken biraz gerginlik hissedeceksiniz, ki bu tüm kadınların muzdarip olduğu normal bir durumdur, ancak sinirlerinizi kaybettiğinizi hissediyorsanız ve zaman zaman sıcak bir banyo yapmaya itirazınız yoksa genel durumun gerginliği artırmasına ve mekandan çekilmesine izin vermeyin.

 • İlk aşama: Serviksin genişlemesi ve genişlemesi
 • Geçiş aşaması

İlk etabın son aşamasıdır. İlk doğan bebeğin doğal doğumu Ve serviksin 8-10 cm arasında açıldığı ve bu aşamanın ilk doğan doğumda 20 dakikadan yaklaşık iki saate kadar sürdüğü ancak sonraki doğumlarda daha hızlı hale geldiği görülmektedir.

Bu aşamanın semptomları ve sorunları nelerdir?

Bu evrenin semptomlarından biri, gebe kadın için bir dakika ile üç dakika arasında değişen artan kasılma oranları ve şiddetidir, bu da çok fazla yorgunluk ve stres hissinin yanı sıra mide bulantısı ve baş dönmesi gibi diğer semptomlara neden olur.

Kadının vücudunun bu dönemde yaşadığı reaksiyonlar ve fetüsün rektal bölgeye ve vajinaya yaptığı baskı ile bazı kadınlar güçlü bir aşağı itme ve doğum yapma isteği bulabilir, ancak bu doğru değildir ve gerdirme işleminden emin olduktan sonra doktor izin verene kadar yapılmamalıdır. Ve uterusun açılması.

Bu noktada ne yapmalısınız?

Bu aşamada yapmanız gereken, mümkün olduğu kadar “dayanmak” ve doğum yapma veya vajinal bölgedeki çocuğun ağırlığından kurtulmak için aşağı itme arzunuza cevap vermemek ve eğer yapamıyorsanız – ki bu çoğu kadına aşinaysa – hemşirelik personelinden arzudan kurtulmanıza yardımcı olmalarını isteyin Aşağı itme, nefes alma sürecini düzenler.

 • İkinci aşama: itme ve nefes alma

İkinci aşama başlar İlk doğan bebeğin doğal doğumu Rahim tamamen açıldığında – doktorun takdirine göre – ve bu aşama bakirenin doğumunda bir buçuk saat ile yaklaşık iki saat arasında sürer, ancak herhangi bir zamanda tekrarlayan doğumla iki saate kadar olabilir.

Bu aşamanın semptomları ve sorunları nelerdir?

Bu aşamada, aşağı itme dürtüsü artacaktır ve doktor, rahim ağzının tamamen açık olduğundan emin olursa, itme sürecini gerçekten başlatmanıza izin verebilir, ancak bu, sizi değiştiren kasılmaların önceki aşamaya göre daha az hızlı duracağı anlamına gelmez.

Bu noktada İlk doğan bebeğin doğal doğumu Bazı kadınlar mide bulantısı hisseder ve nefes alma sürecini hızlandırmak için tam bir yorgunluk ve nefes nefese kusturmak isterler.

Şu anda bir kadın, ne kadar güçlü olursa olsun bir erkeğin yapamayacağı hayatındaki en büyük ve en zor görevi yerine getirmektedir, bu nedenle kadın, fetüs her yaklaştığında veya vajinal açıklıktan çıkmaya başladığında vajinal bölgede dayanılmaz bir ağrı hissedecektir.

Çoğu kadın, güçlü itmenin bir sonucu olarak vajina ile rektum arasındaki bölgede bir “çatlak” yaşar ve bu da onların itme kuvvetini hafifçe yavaşlatmasını veya hızını düşürmesini gerektirebilir.

Bu noktada ne yapmalısınız?

Bu aşamada sadece doktorun ve hemşirelerin talimatlarına tamamen teslim olmanız, nefes alma ve itmenin düzenlenmesi ile ilgili talimatlara uymanız ve ayrıca her ağrı anında birkaç dakika sonra ilk çocuğunuzla tanışmak üzere olduğunuzu hatırlamanız gerekir.

 • Üçüncü aşama: plasentanın verilmesi

Bu aşama, bebek doğduktan hemen sonra, plasentanın doğması için dakikalar ile yarım saat arasında beklerken başlar.

Bu aşamanın semptomları ve sorunları nelerdir?

Çoğu zaman anne bu sırada küçük bebeğini tanımakla meşgul ve dokuz ay boyunca kendisine eşlik eden bu yaratığı, hareket ettiğinde ve yemeğinden beslendiğinde onunla birlikte hareket etmeyi umuyor.

Bazen doktor, anneden plasentadan hızlı bir şekilde kurtulmak için tekrar itmeye devam etmesini ve itme işleminin bir sonucu olarak sterilizasyon ve yaraları dikmek için tıbbi prosedürleri tamamlamasını isteyebilir.

Bu noktada ne yapmalısınız?

Bu noktada tavsiye edilir İlk doğan bebeğin doğal doğumu Annenin çocuğunu doğal olarak emzirmeye başlaması ve anne son on dört saat içinde yaşadığı stresi ve yorgunluğu telafi etmek için yeterince uyumadan önce göğsüne yerleştirmesi için.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve komplikasyonlarla ayrıntılı olarak doğal doğum Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve k...

Hamileliğinizin son aylarında yenidoğanı doğurmayı bekliyorsanız ve hakkında birçok sorunuz varsa Doğal doğum Doğru yerdesiniz Ve hoş g...

Doğru doğum tarihini bilmek için normal doğum belirtileri Doğru doğum tarihini bilmek için normal ...

Hamile bir kadının hamileliğinin dokuzuncu ayında doğum yaptığı biliniyor, ancak soru dokuzuncu ayın hangi saatinde kalıyor? Belirli bi...

Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl y...

Yakın zamanda yayıldı Sezaryen doğum Kadınlar arasında, kadınlar arasında yaygın obezite ve bazı kadınların deneyimsiz olma isteği gibi...

Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için doğum sonrası ipuçları Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için ...

Orada bir sürü Doğum sonrası ipuçları Her annenin sağlığını korumak için izlemesi gereken anne, kendine ve sağlığına bakmak için yeterl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/