Baldaki kalori ve diyet yapanlar için faydaları

Beyaz balın cinsi, arıların emdiği nektara ve bu çiçeklerin bulunduğu yere göre, çiçeklerin büyüdüğü toprağın yanı sıra arıların beslendiği toprağa göre değişiklik gösterir ve beyaz bala Macar balı denir ve aşağıdaki satırlarda size baldaki kalorileri ve birçok faydasını gösteriyoruz.

Bu konu içerir …

Beyaz bal (arı balı)

Daha önce de bahsettiğimiz gibi beyaz bala Macar balı denir ve bunun nedeni doğal olarak üretilmesi ve onu üretmek için makineye veya ekipmana ihtiyaç duymamasıdır, bu yüzden onu üreten arılardır.

Ayrıca beyaz balın sağlıklı ve hasta olan herkes, yetişkinler ve çocuklar için binlerce faydası vardır ancak iyi besleyici unsurlar içerdiği için hastaya daha faydalıdır, bu nedenle beyaz baldaki kalori sayısının ne olduğunu bilmek tercih edilir.

En iyi beyaz bal türleri Pasifik Okyanusu’ndaki bazı adalarda iri ve çok sayıda çiçek barındıran Ghaf ağaçlarının kayalıkları nedeniyle üretilmekte ve bu ağacın yüksekliği çok yüksek olduğu için nektarındaki balı çıkarmak zor ve pahalıdır, bu da bu balın fiyatının yükselmesine neden olur.

Baldaki kalori

Beyaz bal çok büyük miktarda kalori içerir, bir çorba kaşığı yaklaşık 65 kalori içerir ve bu miktar bir gram sodyum ve 17 gram şeker içermesinin yanı sıra yaklaşık 17 g’a eşdeğer bir karbonhidrat yüzdesi içerir.

100 gramının 235 kalori içerdiğini ve bu miktarın 0.3 gram proteine ​​ek olarak 82 gram şeker eşdeğeri yaklaşık 17 gram su içerdiğini ve yukarıdakilere ek olarak hiç yağ içermediğini görüyoruz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yeşil kahvede kalori var ve zayıflamak için faydalı mı?

Beyaz balın diyet için faydaları

  1. Beyaz bal şekere iyi bir alternatiftir, bu nedenle diyet veya diyet yapan kişiler tarafından kullanılır. 100 gram beyaz balın 100 gram şekerden çok daha az kalori içerdiğini bulduk, bu da vücuda günlük olarak yaklaşık% 63 daha az kalori veriyor ve bunun nedeni oran Bal tatlandırması şeker tatlandırmasından çok daha yüksektir.
  2. Ek olarak, mineraller, bazı amino asitler ve vitaminler gibi, hepsi yağ ve kolesterol metabolizmasını iyileştirerek kilo vermeye yardımcı olan birçok besin içerir.
  3. Aynı zamanda vücudu uyarır ve daha fazla yağ yakmasına yardımcı olur ve kan şekerini kontrol etmeye, açlık seviyesini ve sürekli tokluk hissini azaltmaya çalışır, bu nedenle bazı doktorlar sabahın erken saatlerinde her gün bir kaşık beyaz bal yemeyi önerir.
  4. Ve bazen doktorlar hastalarına bir çorba kaşığı beyaz balı bir bardak ılık suya koymalarını ve her gün, tercihen sabahları almalarını tavsiye eder, çünkü bu karışım içerdiği toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olurken sindirim sürecine yardımcı olur.

Ayrıca ilginizi çekebilir: İtalyan kahvesinde kalori

Beyaz balın faydaları

  • Beyaz balın en önemli faydalarından biri de insanlarda yaşlanma belirtilerinin oranını azaltmasıdır.
  • Bazen anksiyete önleyici olarak da kullanılır, ayrıca bir uyarıcı ve hafızayı uyarıcı olarak kullanılır ve ayrıca kalp kasının güçlenmesine ve kalbi de etkileyebilecek bazı hastalıkların önlenmesine yardımcı olduğu için kalp hastalığı görülme sıklığını azaltmaya yardımcı olur.
  • Bal, solunum sistemindeki enfeksiyonların görülme sıklığını azalttığı ve bu enfeksiyonları önlemek için uyarılmasına yardımcı olduğu için solunum sisteminin iyileştirilmesi ve korunmasında rol oynar.
  • Etkili bir balgam söktürücü olmasının yanı sıra öksürük önleyici olarak limonla birlikte kullanıldığı için üşüten kişiler için de oldukça faydalıdır.
  • Beyaz bal bazen mesane ve böbreklerle ilgili bazı sorunları tedavi etmek için kullanılır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Türk kahvesinde kalori

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin