Balkonunuzu bu dekorasyonlarla yenileyin

 • Balkon veya balkon, iyi kullanılırsa dinlenmek ve gençleşmek için size harika bir yer sağlayacak ihmal edilmiş bir alandır.

  Çeşitli büyüklükteki balkonlar dinlenmek için bir sığınak haline gelebilir ve bir fincan kahvenin ve sabah gazetenizin tadını çıkarmak için en sevdiğiniz köşe olabilir. Bazıları balkonu evdeki dağınıklık ve eski şeyler için bir yer haline getirmek için kullanır, bu da tüm eve negatif enerji getirir. Birçoğu, küçük bir balkon alanının uygun kullanımının önünde bir engel teşkil edebileceğine veya ona estetik bir dokunuş verebileceğine inanıyor, ancak alan, özellikle dikey alanların sömürülmesine dayanan bazı fikirler ve fazla yer kaplamadan zarif bir görünüm vermek için bazı yenilikçi parçaların kullanılmasıyla zor olmayacak.

  İşte balkonunuzu yenilemek ve ona yeni bir estetik kazandırmak için bazı fikirler.

 • Balkonunuzdaki dağınıklıktan kurtulun

  Balkonunuzu harika bir şekilde dekore etmenin ilk adımı, dağınıklıktan kurtulmak ve mümkün olan en az alanı kullanacak şekilde her parçasını planlamaktır.

  Balkondaki dağınıklıktan ve eski eşyalardan kurtulduktan sonra kişi sayısı ve balkonun büyüklüğüne göre kişisel kullanımınıza uygun bazı mobilyalar seçmeniz gerekiyor. Metal mobilyalar, dayanıklılığı ve güneş ışığına ve havaya dayanıklılığı sayesinde balkon için ideal bir seçimdir ve fazla yer kaplamaz. Küçük bir masa ve bazı süs bitkileri ile birlikte zemin için bir halı veya döşemeye de ihtiyacınız olacak ve kahvaltı ile temiz havanın tadını çıkarmak veya okumak için balkonunuzun en sevdiğiniz köşesine sahip olacaksınız.

 • Küçük odanız balkonlu

  Akşamları kız arkadaşlarınızla havada harika bir manzara eşliğinde geçirmeniz için balkonda küçük bir alan yaratabilirsiniz.

  Bazıları muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için balkonda küçük bir oda yapmayı tercih ediyor. Kanepe, masa, sandalyeler ve süs bitkileriyle balkonunuzu küçük bir oda gibi dekore edebilirsiniz. Ev renk paletine bağlı kalmadan balkonu boyamak için en sevdiğiniz renkleri kullanın. Bu alanı çocuğunuzun küçük krallığı olması için ayırabilir, pembe ve bebek mavisi gibi ona uygun dekorasyon ve renkleri kullanabilirsiniz. Balkon duvarlarına farklı bir dokunuş ve zarif bir görünüm kazandırdığı için mutlaka duvar süslemeleri kullanın.

 • Balkonunuzda süs bitkileri

  Evinizdeki o küçük alanı, balkona çıktığınız anda sizi ferahlatacak bir bitkiler vahasına dönüştürün.

  Bitkiler evdeki herhangi bir alanı canlandırabilir, havayı temizlemeye yardımcı olabilir ve pozitif enerji çekebilir. Süs bitkilerini, özellikle tırmanan türleri ve kalıcı sulamaya ihtiyaç duymayan türleri asmak için balkondaki tavanı kullanın. Balkonda yatay alan tüketmeden çekici bir görünüm vermek için bitkileri balkon çitine de asın. Mekana canlılık ve neşe karışımı vermek için saksıların renklerini değiştirmeye çalışın.

 • Balkon dekorasyonunuzda sadelik

  Balkonunuzu lüks veya pahalı mobilyalara yükseltmenize gerek yok, bazı eski eşyaları kullanabilir ve geri dönüştürebilirsiniz.

  Eski koltukları canlı renklerle yeniden boyayın ve tek bir renge bağlı kalmayın. Balkonda kahvaltı için balkonunuzun büyüklüğünde bir masa hazırlayın. Duvarlara minyatür süs bitkileri yerleştirin ve akşam veya akşam yemeğiniz için balkonu düzgün bir şekilde aydınlatmak için aydınlatma ünitelerini unutmayın. Balkonu tamamen camla çevrelemek toz ve gürültüyü engelleyecek ve doğal ışığa girmenizi sağlayacak, daha fazla mahremiyet için hazır perdeler kullanabilirsiniz.

 • Balkonunuzda daha lüks

  Balkon alanınız daha fazla mobilyaya izin veriyorsa, o alanda kendinize biraz lüks verin.

  Balkonunuza daha fazla lüks için küçük bir hamak ekleyin. Dekorda rastgele tarzı tercih etmiyor ve renklerin uyumunu seviyorsanız, pencere boyası, mobilya ve minderlerde zarif bir şekilde kullanılan mavinin çeşitli tonlarını bulduğumuz yukarıdaki dekorda olduğu gibi çeşitli şekillerde balkonda tek bir renk tonu kullanabilirsiniz.