Balkonunuzu Hızlıca güzelleştirmenin 5 Basit Yolu

Balkonunuzdan dışarıdaki dünyaya bakıyor, her şeyi geniş gözlerle mi izliyorsunuz? Belki ev ofisiniz veya çocuklarınızın oynaması için tercih edilen yerdir. Balkonunuzu ne amaçla kullanmak isterseniz isteyin, mekanınıza tam bir yenilenme sağlayacak düz balkon fikirlerimiz var. Ve en iyi kısım? Hepsini kendi başınıza yapabilir veya bir aile etkinliği yapabilirsiniz!

Düz Balkon Fikirleri # 1: Ekiciler

düz balkon fikirleri-ekiciler-suni çim-kamış sandalyeler
Balkon yetiştiricileriyle bir mini bahçe yaratın!

Doğayı ikinci kez düşünmeden evinize getirmenin bir yolu için balkonunuza saksıları yerleştirmeyi düşünün ve düzenleme ile eğlenin! Güçlü balkon çubuklarınız varsa, bir renk patlaması için renkli korkuluk ekicilerine neşeli çiçekler dikebilirsiniz. Kesintisiz bir renk paleti için aynı tonlarda ekiciler alarak iç dekorunuzu dış mekana getirin. Pirinç saksılar veya soyut şekilli olanlar, seçtiğiniz bitkilerin ötesine geçen ilgi katar. Bu yetiştiriciler bahçenizi yeşilliklerle doldurduğunda, yardım edemezsiniz ama aşık olursunuz! Fourwalls’ta bitki bulabilirsiniz.

Bitkilerin fiyatı: ₹ 750 ve sonrası
Yetiştiricilerin piyasa fiyatı: ₹ 139 ve sonrası

Düz Balkon Fikirleri # 2: Kuş Yemlikleri

düz balkon fikirleri-kuş besleyici
Kuşları eve getirin balkonunuzda bir kuş yemliği ile

Yüksek apartmanlarda yaşamasına rağmen, ev sahiplerinin (veya kiracıların!) Kuşları beslemesi ve balkonunuzu küçük bir tropikal cennete dönüştürmesi hala çok mümkün. Yiyecek ve su gibi temel konularla ilgilenmek için korkuluğa basit bir kuş yemliği takın. Daha karmaşık bir şey arayışındaysanız, kuşlar etrafta olmadığında süs parçası olarak ikiye katlanan bir kuş banyosu veya dikey besleyici almayı düşünün. Basit tepsi besleyiciler de işi balkondan düşme riski olmadan halleder.

Kuş Yemliklerinin Fiyatı: ₹ 110 ve sonrası

Düz Balkon Fikirleri # 3: Peri Işıkları veya Fenerler

düz balkon fikirleri-peri ışıkları-sehpa-sandalyeler
Peri ışıkları balkonunuzu bir peri masalı gibi gösterir

Düz balkon fikirleri söz konusu olduğunda, kattığı saf ambiyans ve genişlediği sade atmosfer nedeniyle peri ışıkları veya fenerler asmak en çok tercih edilenlerden biridir. Sıcak bir ton tercih ediyorsanız, sarı ampullü peri lambalarını göze çarpmayan siyah kablolarla asmayı düşünün. Ancak, mekanı canlandırmak istiyorsanız, korkuluk boyunca parıldayan peri ışıkları veya tavandan sarkan, gitmenin yolu. Trendde bir değişiklik yapmak için, güzel ışıklandırma için bitkilerin ortasına yerleştirmek üzere boş şarap şişelerine veya mason kavanozlarına bazı peri ışıkları doldurun.

Mahalledeki mağazadan kolayca peri ışıkları alabilirken, balkonunuzu güçlendirmek için Nutcase’den zemin lambalarını da inceleyebilirsiniz.

Peri ışıklarının piyasa fiyatı: ₹ 129 ve sonrası
Zemin lambalarının fiyatı: ₹ 1000 ve sonrası

Düz Balkon Fikirleri # 4: Suni Çim

düz balkon fikirleri-suni çim zemin-balkon katı
Futbol maçı için yumuşak ve çimenli çim

Balkonun çok katlı olması, oraya normal bir bahçe muamelesi yapamayacağınız anlamına gelmez! Alanı iyileştirmek için zemine suni çim döşeyin. Bunun faydaları, balkonun asgari çabayla yıl boyunca yeşil görünmesidir. Aynı zamanda daha fazla mobilya üzerine katlanmak için harika bir temeldir – sandalyeleri, pufları vb. Dahası, onarmaya karar vermemiş olsaydınız balkonu daha yaşanabilir ve daha az yer israfı yapabilirsiniz.

Suni çimin piyasa fiyatı: ₹75 ileriye

Düz Balkon Fikirleri # 4: Duvar Sanatı

düz balkon fikirleri-duvar sanatı-dikey bahçe-ekiciler-balkon
Doğru mobilyalar ile balkonunuz bir fincan kahve için mükemmel bir yer olur!

Düz balkon fikirlerinin yalnızca saksı ve saksılarla sınırlı kalması gerekmez. Boş bir duvar, bir sanat çerçevesini veya tabloyu sergilemek için mükemmel bir tuvaldir. Yeşillik sağlamak için bakımı kolay bitkilerle dikey bir bahçe kurmayı düşünün. Ayrıca bir grafiti veya duvar resmi haline getirerek renk katmanları da getirebilirsiniz. Dahası, aplikler, duvara monte edilmiş saksılar ve metalik aksesuarlar da yanlış gitmeyecek! Basant’ta birbirinden güzel duvar aksesuarlarını arayabilirsiniz.

Duvar sanatının fiyatı: ₹ 1079 sonrası

Düz Balkon Fikirleri # 5: Cüceler

düz balkon fikirleri-bahçe cücesi-veranda dekorasyonu
Balkon bahçenizi canlandıracak cüceler

Balkon bahçesine biraz hayat katmak için, bitkiler arasına bahçe cücesi heykelleri serpiştirin. İlginç bir süs olmasının yanı sıra, cüceler aynı zamanda ev sahiplerini kötülükten koruma gücüne sahip büyülü yaratıklar olarak kabul edilir – bu nedenle, hayatınıza eklemeyi umursamayacağınız bir şey!

Cücelerin piyasa fiyatı: ₹ 1000 ve sonrası

Bir balkon düzeltme projesi, işlerin hızına girdikten sonra çok eğlenceli olabilir! Daha fazla fikir arıyorsanız, #LivspaceHomes’dan Sizi Yerleştirecek Balkonlara bir göz atın.

– editor@livspace.com