Banyo Güvenliği Yaşlılar İçin İpuçları

Yaşlılar için güvenli bir ev ortamı yaratmak, yaşlılar için çoğu ev kazasının meydana geldiği yer olan banyodan başlar. İster duşta kayma olsun, ister gece tuvalete giderken düşme olsun, evin bu bölümünde özellikle düşme ve yaralanmalar yaygındır. Bu nedenle, evde banyo güvenliğini iyileştirmek istediğinizde, banyonun tehlike endişelerini nasıl ele alacağınızı bilmeniz gerekir. İşte sizi veya sevdiklerinizi evdeyken güvende tutmak için bazı önemli modern banyo güvenlik ipuçları:

  1. Tutunma çubuklarını takın. Tutunma çubukları, duşa girip çıkarken yakalamanız için bir şey verir ve ayrıca düşmek üzereyseniz kendinizi yakalamanın bir yolunu sunar. Duş / küvete ve tuvaletin yanına tutunma çubukları ve emniyet rayları ekleyin. Bir yetişkinin kilosunu destekleyecek kadar iyi bağlandıklarından emin olun.
  2. Kaymaz yüzeyler ekleyin. Kaymaz etiketler doğru yönde atılan bir adım olsa da, tüm küvet yüzeyini kaplamazlar, bu nedenle kaymalar yine de muhtemeldir. Bunun yerine küvet tabanının yüzeyini kaplayan bir paspas bulun. Aynı şekilde, banyonun zeminine de kauçuk destekli bir paspas eklemek isteyebilirsiniz.
  3. Gece ışıklarını koy. Gece yarısı banyoya gidip gelmek için gece lambaları, doğrudan tuvalete giden yolu görmekle yol boyunca bir şeye takılmak arasındaki tüm farkı yaratabilecek aydınlatma ekler.
  4. Su sıcaklığını düşürün. Tüm ev su sıcaklığınızı 120 derece Fahrenheit veya daha düşük bir değere ayarlayın, böylece yaşlı bir kişi yüksek sıcaklıkları fark edemese bile, yaralanma olasılığı daha düşüktür.
  5. Oturma sağlayın. Dişleri fırçalamak, yatak için yıkamak vb. İçin uzun süre ayakta durmak, yaşlı bir vücudu yorabilir. Hazırlanırken oturmayı mümkün kılan banyoya oturma yeri ekleyin. Aynı şekilde, duş alırken oturma pozisyonuna izin veren sert sırtlı bir duş sandalyesi eklemeyi düşünün.
  6. Klozet kapağını kaldırın. Tuvalete gitme zorunluluğunu önlemek için, oturmayı ve kalkmayı çok daha kolay hale getiren yükseltilmiş bir klozet kapağı ekleyin. Diz ağrısı, kalça ağrısı, eklem ağrısı vb. Olan herkes için bu, banyo güvenliğini artırmanın harika ve pratik bir yolu olabilir.
  7. Ulaşabileceğiniz öğelere sahip olun. Duşta kolayca ulaşılabilen şampuan ve saç kremi veya lavabodan kolayca erişilebilen diş macunu ve sabunu, kullandığınız yerlerde bulundurun. Bu, gereksiz yere ulaşma, arama ve ayakta durmayı ve bunlarla birlikte gelen kaza olasılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
  8. Gözetim sağlayın. Bazı durumlarda, banyodaki bir yaşlıyı korumanın en iyi ve en önemli yolu sevilen birinin bakımıdır. Bir akraba, arkadaş veya ev sağlığı yardımcısı olsun, yakınlarda birinin olması ciddi yaralanma olasılığını büyük ölçüde azaltır.

Siz veya sevdikleriniz yaşlandıkça, evde güvenlik hakkında daha fazla düşünmeye başlamak normaldir. Tuvalete gitmek gibi günlük işlerin zarar vermeyeceğini bilerek rahatlamak istersiniz. Çünkü, kendi evinizde kalmak harika bir rahatlık olsa da, güvende olmanız çok önemlidir. Kazaların meydana gelme olasılığının daha düşük olduğu banyoyu daha güvenli bir yer haline getirmek için yukarıdaki sekiz ipucunu kullanın!

Bu ürünler ve daha fazlası Modern Banyoda satın alınabilir. Banyonuzu korumaya yardımcı olmak için bugün sitemize göz atın.

Bir cevap yazın