Güncel İçerikler

Başarısızlık korkusu, evlilik ilişkisinin başarısız olmasının sebebidir

123rf Vadim Guzhva Başarısızlık korkusu, evlilik ilişkisinin başarısız olmasının en önemli nedenlerinden biridir. Çünkü eşlerin kalplerinde şüphe ve güvensizlik ortamı yaratır. Partnerinle onunla nasıl yüzleşiyorsun? Senin için en iyisi. Bir hayat arkadaşı ile neden aynı fikirde değiliz? Buradaki tartışma, sakin, akılcı bir şekilde çözülen basit anlaşmazlıklar hakkında değil, ama burada bir volkan gibi patlayan, günümüzü […]

Bu Haber 31 Aralık 2020 - 4:37 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Başarısızlık korkusu, evlilik ilişkisinin başarısız olmasının sebebidir

123rf Vadim Guzhva

Başarısızlık korkusu, evlilik ilişkisinin başarısız olmasının en önemli nedenlerinden biridir. Çünkü eşlerin kalplerinde şüphe ve güvensizlik ortamı yaratır. Partnerinle onunla nasıl yüzleşiyorsun? Senin için en iyisi.

Bir hayat arkadaşı ile neden aynı fikirde değiliz? Buradaki tartışma, sakin, akılcı bir şekilde çözülen basit anlaşmazlıklar hakkında değil, ama burada bir volkan gibi patlayan, günümüzü rahatsız eden ve bizi psikolojik olarak harap ve bitkin bırakan büyük tartışmalardan bahsediyoruz Ne oldu acaba?

Uzmanlar, bu tür tartışmaların derin korku duygularının bir sonucu olarak ortaya çıktığını, bu duyguların bir insanın hayatının uzun yıllarını görmezden gelerek, onlardan kaçarak ya da zihninden uzaklaştırarak başa çıkmaya, kontrol etmeye ve üstesinden gelmeye çalışarak geçirdiğini düşünmektedir. Bu tür duygular bir süre kaybolabilir, ancak tüm güçleriyle geri gelirler ve bizi dinlemeye ve ciddiye almaya zorlarlar.

Korkularımızdan dolayı evlilik anlaşmazlıkları

Genellikle bir kadın bu korkulardan daha büyük bir pay alır, çünkü genellikle yalnız kalmaktan korkar, bu tür korkuları olduğunda onları saklamaya ve görmezden gelmeye çalışır, ancak bu korkular zaman zaman geri gelir ve onu kontrol edebilir, bu nedenle kocasının onu herhangi bir nedenle terk edebileceğini düşünür. Öte yandan koca da kendi korkularına direniyor olabilir ya da karısına arzuladığı güven ve güven duygusunu veremediği için enerjisi diğer hayatın savaşlarında sessizliği tercih etmek için tüketilmiş olabilir.

Bu durumda korku, şiddetli bir anlaşmazlığa dönüşür ve saldırgan bir karakter alır, iki tarafın anlaşmazlıklarını medeni bir şekilde çözmeye odaklanması yerine, adam, özellikle karısının kendisini tuzağa düşürmeye veya kontrol etmeye çalıştığını hissettiğinde kötülük rolünü üstlenir. Burada adam, karısına kendisi için yeterli olmayan ve bu ilişkiyi sürdürmek için harcadığı tüm çabaya ikna olmayan bir şeytan olarak bakar ve ilişkileri gerilir ve ayrılığın eşiğine gelir ve bunun tersi de geçerlidir.

Evli hayatınızda korkuyla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Düşmanlarımızla, özellikle de özel ilişkilerle ilgili endişelerimizle uğraşırken korkularımızla aynı şekilde ilgileniriz, bu onları gereksiz kavgalara sokan ve korkularımızın sonsuza kadar görmezden gelinmemesini sağlayan saldırgan bir davranışa dönüştürür.

Burada, bir ilişki içinde korkularınızla yüzleşmenin ve bunlarla başa çıkmanın doğru yolunu merak ediyor olabilirsiniz. Aşağıda size göstereceğimiz bazı etkili adımları takip edebilirsiniz.

1- Korkunuzun tam türünü belirleyin

Öncelikle korkularınızı tanımaya çalışın, korkunuza bir isim koyun ve onu iyi tanımaya çalışın, bırakın ayrılık korkusu, reddedilme korkusu, karşı tarafın sizi anlamayacağı korkusu, sizi yanlış değerlendirme korkusu, kaybetme korkusu, kontrolü ve kontrolü kaybetme korkusu veya başarısızlık korkusu olsun .. İsim önemli değil, önemli olan korkunuzun kaynağını açıkça belirlemenizdir.

2- Partnerle netlik

İkinci adım, partnerinize kendi korkularınız konusunda dürüst olmaktır.Ona saldırmak ve suçlamak yerine, örneğin birbirinize bağırmak ve savurganlıkla suçlamak yerine, bütçenizin kontrolünü kaybetme korkusu hakkında açıkça konuşun.

3- Partnerinizin endişelerini dinleyin

Partnerinizin endişelerini, onları incitmeden ya da bastırmadan ve “Her zaman korkuyorsunuz. Neden rahatlamıyorsunuz ve mutlu olmuyorsunuz?” Gibi acı verici sözler kullanmadan dinlemeye çalışın. Bunun gibi sözler, zorlu tartışmalardan ve korkuyu uzaklaştırmak için yapılan sefil bir girişimden kaçmanın bir yoludur ve diğer tarafta kan davaları yaratırlar.

4- Çelişkili endişeler

İkiniz de korkularınızın birbiriyle çatışmadığından emin olmalısınız, biriniz diğer tarafın onu sevmediğinden korkuyor olabilir, diğer taraf reddedilme korkusu yaşarken, burada eş hayat arkadaşından bir sevgi sözü duymak için bekleyebilir, koca duygularını ifade etmekten korkarken ödeme yapılmasın Uzakta. Burada açık sözlü eşlerin birbirlerinin endişeleriyle olan önemini açıkça görüyoruz.

5- Korkularınız hakkında konuşun ama onlar hakkında çok uzun konuşma

Birbirini daha iyi anlamak kadar önemli olduğu kadar korkular hakkında da dürüstçe konuşmak, ancak bu konuşma bir seferde 10 ila 20 dakika arasında olmalı, böylece büyüklüğünden fazlasını almasın. Konuşmayı bitirin ve hayatınızın tadını çıkarın.Aranızda anlaşmazlığın yeniden alevleneceğini fark ettiğinizde, sakince konuşun ve “Bu konuyu konuşmayı bitirmedik mi?” Gibi ifadeler kullanmayın. Veya “Neden bu korkuyu devam ettirip ondan kurtulmuyorsunuz?” Şu anda ikiniz de bunun hakkında konuşmaya hazır olmasanız bile, sohbeti başka bir zaman erteleyin.

Sonunda, hiç kimse korkudan kurtulmuş değildir ve hiç kimse tamamen iyi değildir.Herkesin hataları ve avantajları vardır.Evlilik ilişkisini sürdürmek için her zaman bunu hesaba katmalısınız.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal